Šta je novo?

Polovan laptop ~300-330e za programiranje

bratesldlas1

Poštovan
Učlanjen(a)
24.07.2014
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav svima,

Potreban mi je laptop za programiranje, odlucio sam se za polovan, medjutim ne razumem se dobro u hardver i samim tim ne mogu da odredim da li kupujem dobru stvar ili placam previse za laptop koji ne vredi toliko. Ukoliko neko moze da mi pomogne, i preporuci mi neki laptop sa kupujemprodajem ili slicne stranice. Voleo bih da bude bar 15", da je estetski okej, dobar procesor, po mogucstvu ssd, po mogucstvu full hd ekran, i baterije mi je bitna, medjutim to mogu kupiti i naknadno, graficka mi nije bitna. Stavio sam "dobar" procesor jer se ne razumem u generacije procesora i modele. Budzet je oko 300-330e

Pre dosta godina sam sa ovog foruma dobio preporuku za laptop koji me i dan danas sluzi, nadam se da ce tako biti i ovaj put, hvala svima!

backend java spring, testiranje
 
Poslednja izmena:
W530 bi bio pun pogodak ako bi ga našao za navedenu sumu novca, a mogao bi da razmotriš i eventualno HP EliteBook Workstation 8570w.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala vam svima puno na odgovorima!

Pogledao sam W530 i ovaj mi je nekako najvise zapao za oko s' tim sto bih zamenio ovaj hdd za ssd: https://www.kupujemprodajem.com/Kom...ad-W530-i7-3720QM-500GB-8G-74108687-oglas.htm

I T440s mi izgleda dobro jedino zbog velicine ekrana se razmisljam da li da premasim budzet i uzmem ovaj W530 za 370e i taj ssd.

Nasao sam jedan laptop koji mi po konfiguraciji izgleda super, ali mi ne znam zbog cega izgleda nesigurno, mozda nekako nemam poverenja u marku. Sta mislite o ovom lapttopu za 300e? https://www.kupujemprodajem.com/Kom...Mnt_ZusIXxh-5Q3lGu7A9JAGagJqD7CumpdDLY6oV5PYc

Hvala jos jednom svima sto izdvajate vremene da mi pomognete.
 
Pogledaj Lenovo thinkpad T540p, iz licnog iskustva ovo je prava masina, sve sto si naveo poseduje.
 
Jel bi mogao neko molim vas da pogleda ovaj fujitsu sto sam ostavio link gore, sta mislite po konfiguraciji mi je isti kao thinkpad w530 samo mi se cini jeftiniji dosta. Jedino sto je fujitsu, bas ne znam kakvi su oni?
 
Hehe, isto tražimo, dođeš mi konkurencija;)
Taj t440s može da bude dobar ako je ekran ips full hd, procesor je mnogo slabiji od P i W varijanti.
Kažu da i Dell ima nešto slično, za ostale ne znam, jer su mi preporučili Thinkpad kao polovnjaka, šta znam.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Fujitsu, takođe kvalitetna mašina, imao sam ranije par komada na prodaji, otišli su veoma brzo.
Poslovna kategorija, kao ThinkPad serija.
Jedini nedostatak za mene kod konkretnog modela je što nema SSD.
 
Ekstra je Fujitsu, bas pravi primer dobrog polovnog laptopa, ima wd black unutra, njega lepo izvadis, prodas i kupis ssd:)

Samo je bitno da ga licno pregledas, detaljno proveri sve na laptopu, ipak je star 5-6 godina
 
Poslednja izmena:
Definitivno previse para za taj w530 koji je izasao pre 7 godina.

Ja bih isao na t460, jeste 14" i ima slabiji cpu ali lakse bi mi bilo da dam 400e na masinu iz 2016 nego iz 2012 godine.
 
Nazad
Vrh Dno