Šta je novo?

Telefon do 30 000?

dacha123

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruke
1,416
Poena
210
Ljudi sta uzeti do nekih 30000?prioritet mi je velik ekran i eventualno ok kamera? Bacio sam pogled na samsung a7 2018,p20 lite, honor 8x?
Je l neko ima iskustva, neki cetvrti predlog mozda? Od kineza prihvatio bih samo huawei tj honor, ostalo bih zaobiso?

Unapred hvala :))

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Pocophone F1, 265e.
 
Ljudi sta uzeti do nekih 30000?prioritet mi je velik ekran i eventualno ok kamera? Bacio sam pogled na samsung a7 2018,p20 lite, honor 8x?
Je l neko ima iskustva, neki cetvrti predlog mozda? Od kineza prihvatio bih samo huawei tj honor, ostalo bih zaobiso?

Unapred hvala :))

Sent from my Huawei using Tapatalk

Imaš huawei,pitaš za samsung,ne bi uzeo kineza i šta ti preostaje...
Sam si dao odgovor na tvoje pitanje.
Porediš krš od samsunga i haawei i honor koji su mnogo lošiji od poco f1.
 
Imaš huawei,pitaš za samsung,ne bi uzeo kineza i šta ti preostaje...
Sam si dao odgovor na tvoje pitanje.
Porediš krš od samsunga i haawei i honor koji su mnogo lošiji od poco f1.
Da znam da je krs, ne bih pitao za savet druze [emoji4], meni na papiru samsung deluje ok... Sta ga cini krsem, tj po cemu je poco superiorniji?
Hvala svima na pomoci?

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Nije rekao koliko veliki ekran. :)
Mi Max3 je ok predlog, ali i ja predlazem Pocophone F1.
Drug mi je uvek imao te neke "jeftinije slabije" mobilne telefone, dok ga nisam ubedio da uzme Poco. Kaze da jos nije koristio tako brz telefon, kaze da sve leti :)
 
Definitivno Poco, nema dileme :D
 
Imas NFC na Mi 8 i Mi Mix 2S koji su ~50e skuplji, to su i flagship telefoni sa boljom izradom (pogotovo Mix od keramike), boljom kamerom (isti senzor ali veci otvor blende plus OIS i telefoto drugi senzor) i boljim ekranom, boljim dizajnom.

Prednost Poco-a je baterija, 3.5mm izlaz i slot za SD karticu, naravno i cena.

Da, Poco ima najbolju kameru u tom cenovnom rangu.
 
Kad čitam ovaj forum, pomislim, pa Xiaomi je glavni brend u Srbiji što se tiče mobilnih!
A onda udjem u firmu, tamo niko nije ni čuo za Xiaomi!? Pitaju, a šta ti je to?
Udjem u gradsku prevoz, na sve strane Samsung i iPhone, nigde Xiaomija!?
I onda opet otvorim ovaj sajt i čitam bajke o Xiaomiju!
Da kažem i ovo, baš me briga za brend, hoću samo pouzdan telefon sa dobrom baterijom i kamerom, ali čitajući ovde komentare ispade da je Xiaomi u svakom segmentu najbolji telefon.
A posle one frke oko otvaranja prodavnice, vidim da i dalje ima Mi8 u beloj varijanti da se kupi za 40.000 din., pa onda postavim pitanje, da je S9 spuštena tako cena, da li bi ostao koji, a o iPhone neću ni da mislim!
I na kraju, ja bih ti preporučio Honor 8x, koristim ga evo 5-6 dana dok čekam da još malo padne cena S8+ ili da nadjem G7 ThinQ sa garancijom od 2 godine po ceni Mi8.
 
Trziste je krivo, ne postoje Lenovo, Asus, Oppo, Vivo, ZTE, odredjeni Nokia i Samsung modeli i ostali kineski brendovi koji su u rangu, ako ne i bolji od Xiaomi telefona po pitanju odnosa ulozeno/dobijeno.

Pogledaj samo sta nude ti brendovi koje sam naveo na kineskom i indijskom trzistu, pa pogledaj Samsung M seriju i Huawei Nova seriju koja se tamo prodaje kao konkurent navedenima, pa onda uporedi sve to sa ponudom na nasem trzistu.

Kod nas je samo Xiaomi prisutan od tih brendova, a kvalitet uredjaja je svakako odlican, zato se toliko i preporucuje. LG takodje ima "worth" kupovine preko oglasa, kao i OnePlus.
 
Kupio sam sebi Mi8 pre mesec dana, ajde da uzmem dobar telefon, tako kažu, i onda prva stavr koja me je razočarala je notch koji je katastrofalno ružan, a kad sam instalirao Pie više nije mogao da se ukloni!?
Sledeća stvar, da li je bilo do baš tog primerka ili ne, ali otisak prsta je bio UŽAS, gori od Samsunga (A5 2017)!
Ne mogu da kažem da je sve to loše, ali po meni nešto fali, u softveru konkretno, neke zezalice na koje sam navikao!
Ali dobro, ko na to nije navikao, verovatno će lako i priihvatiti Xiaomi.
Ja sam imao želju, ali... A da se zezam sa softverom, custom romovima, nema šanse, hoću odmah i hoću sve.
Zato sam sad najbliži S8+, on ima sve ono što mi treba, po nekoj mojoj proceni.
A Honor 8x je stvarno OK telefon, baterija ekstra, ekran jako dobar, kamera nije nešto, a i nedostatak USB C i brzog punjenja, da sve to ima ne bih ni tražio bolje!
 
Poslednja izmena:
Kad čitam ovaj forum, pomislim, pa Xiaomi je glavni brend u Srbiji što se tiče mobilnih!
A onda udjem u firmu, tamo niko nije ni čuo za Xiaomi!? Pitaju, a šta ti je to?
Udjem u gradsku prevoz, na sve strane Samsung i iPhone, nigde Xiaomija!?
I onda opet otvorim ovaj sajt i čitam bajke o Xiaomiju!
Da kažem i ovo, baš me briga za brend, hoću samo pouzdan telefon sa dobrom baterijom i kamerom, ali čitajući ovde komentare ispade da je Xiaomi u svakom segmentu najbolji telefon.
Pa samo ljudi po ovakvim forumima poznaju telefone "dubinski", to je mali procenat, nije naravno ni 1% Srbije, mozda 10% foruma poznaje telefone bas ono do detalja. Ko je hteo da kupi taj mi8, vec ga je kupio na crno, nije to popust...
Pocophone nije najbolji u svim segmentima do 30k din, nema najbolji ekran, dizajn i izradu, ali u ostalim jeste, ima najbolji cipset, bateriju, kameru, podrsku, itd.
 
@gileip

Pisao sam ti u Mi 8 temi sta i kako, ne mogu da nadjem poruku, ukratko, sto se notch-a tice sam si kriv, a sto se FP-a tice mora da je bio felerican primerak jer FP senzori na Xiaomi telefonima odlicno rade.
 
Zbog ovakvih diskusija obozavam ovaj forum :)
Imam vec huawei koji sam dobio kao zamenski, jok svojom voljom ali koji me jako prijatno iznenadio,tako da bih taj 8x oberucke prigrlio da ima iole bolju kameru. Međutim na raznim forumima klipovima itd... Tj review_ima shaomi kamerice ga siju u sirokom luku, ali ono sto me bas smorilo jeste nedostatak nfca kod chajneza, tako da bas nemam ideju sta da odaberem...

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Sto se baterije i kamere tice definitivno ne.

Sto se kvaliteta razgovora tice ne znam, nisam imao problem ni sa jednim, niti se iko oko mene zalio da ima problem a u okolini imam gomilu telefona raznih brendova (Huawei, Honor, Samsung, Nokia, Xiaomi).
 
Sto se tice prva dva uslova, imas odgovor na prethodnoj strani, a za treci ne bih znao, dva druga imaju Pocophone i ni jedan se ne zali za slusalicu.
 
Kupio sam sebi Mi8 pre mesec dana, ajde da uzmem dobar telefon, tako kažu, i onda prva stavr koja me je razočarala je notch koji je katastrofalno ružan, a kad sam instalirao Pie više nije mogao da se ukloni!?
Sledeća stvar, da li je bilo do baš tog primerka ili ne, ali otisak prsta je bio UŽAS, gori od Samsunga (A5 2017)!
Ne mogu da kažem da je sve to loše, ali po meni nešto fali, u softveru konkretno, neke zezalice na koje sam navikao!
Ali dobro, ko na to nije navikao, verovatno će lako i priihvatiti Xiaomi.
Ja sam imao želju, ali... A da se zezam sa softverom, custom romovima, nema šanse, hoću odmah i hoću sve.
Zato sam sad najbliži S8+, on ima sve ono što mi treba, po nekoj mojoj proceni.
A Honor 8x je stvarno OK telefon, baterija ekstra, ekran jako dobar, kamera nije nešto, a i nedostatak USB C i brzog punjenja, da sve to ima ne bih ni tražio bolje!

Kako ne mozes skloniti notch na PIE?
 
Ne vredi objašnjavati ljudima, ispade da smo mi koji preporučujemo Xiaomi kao najbolji odnos uloženog i dobijenog neka sekta i svi guraju argumente protiv, kada bude proizvođač koji bude nudio više za isti/manji novac njega ćemo preporučiti. Do 250e Poco nema konkurenciju šta god neko napisao.

Evo primer baš juče, devojka podaje iph 6s i hoće iph X da uzme nov, argumentujem da je Mi 8 bolji u dosta segmenata, liči joj na X u beloj boji, više nego duplo jeftiniji ali nema jabuku i to je problem u ovom slučaju, ali nadam se da ću je ubediti na vreme :D

Za Mi 8 što je @gileip koristio, za izgled i notch je naravno znao i pre nego što je uzeo a za FP je defintivno bio feler neki, jer FP radi ekstremno brzo na svim prethodnim Xiaomi telefonima na MIUI-ju koje sam imao, takođe pomenuti software je jedan od najboljih za custom podešavanja da se napravi šta god korisnik želi, u krajnjem slučaju BL unlock i custom rom, tako da...
 
Na stock verziji nema, a ja neću da stavljam custom romove. Radio sam nekada, više ne.
A što se tiče notcha, nisam znao dok mi nije stigao telefon, tada sam prvi put uživo i video telefon jer u prodavnicama ga nije bilo uživo, samo po narudžbini.
 
Da li može neko da mi objasni zašto toliko preporučujete Poco, kad je Mi8 u full garanciji kod generalnog uvoznika 40000 din, a Poco sa garancijom idi-mi-dodji-mi 250 evra?
 
Uopste ne vidim problem da se instalira XEU ROM stable ili beta. Instaliras jednom i miran si. Isto kao i stock, ajd da je AOSP neki custom rom, ali xeu isto kao i stock, samo bolje.

Ne znam zasto se vise preporucuje POCO, verovatno zbog vece baterije i 3.5mm prikljucka. Mi8 je svakako bolji, a i mix2s lepsi od mi8, nema notch, jedino sto nema 128gb verzija kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno