Šta je novo?

Šta posle S9 2 deo - P20/Mi 8/Mix 2s/Mate 10Pro

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,873
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ljudi, na kraju sumarum. Posle prodaje S9 Plus dobih 300eu u kešu, 150 za jedan s7 i sad ću 130 za drugi. Odlučio sam da samo ovih 280 eu od prodaja s7 potrošim na fon jer sam zaključio da je iluzorno davati više para od toga. U ponudi imam sledeće:

1. Huawei P20 4/128
2. Xiaomi Mi 8 6/128
3. Xiaomi Mix 2s

Svi su u perfektnom stanju, do 5 meseci stari, sa domaćom garancijom operatera ili radnje (mi 8).

Inače, najbitnija mi je kamera kao i baterija. I to je ono gde me je S9 Plus najviše razočarao (kod oba). Ja na S7 radim skoro iste slike kao na S9 plus. Low Light fotke su čak bile bolje na drugovom S8 nego na mom S9 Plus. Jedina prednost S9 Plus su bile Live focus / Portrait slike što je nedovoljno za cenu koju je koštao. Srećom sam povratio kintu (u stvari, zaradio 10eu). Ako bilo koji od gore navedena 3 ima kameru sličnog kvaliteta sa S9 Plus (low light mi najbitnija - znači sobni uslovi), ja ću biti zadovoljan. Nervira me notch, naročito na Mi 8, ali se može isključiti. Na P20 je podnošljiviji. Mi Mix 2s me nervira zbog glupog položaja selfie kamere, ali u suštini mi je ona i nebitna.

Tokom pisanja obog posta, videh u ponudi i Mate 10 Pro. Kakav je on realno u odnosu na P20. Pošto su hardverski dosta slično, ali mi je kamera najbitnija. Ima nešto što mi znači, irda port, a i znatno jaču bateriju nego P20. I njega igrom slučaja mogu dobiti na 280eu.

S8 otpisujem jer mu je cena nerealna (skoro ista kao s9) a i baterija mu je srednje žalosna.

Ako sve ovo propadne, lepo ću ponovo kupiti svoj stari S7 duos. Ili, eventualno, ako uleti neki p20 pro za 350/360 eu.

PS: postovao sam kao novu temu zbog izbora telefona u naslovu
 
Poslednja izmena:
Posto ti je najbitnija kamera onda dileme nema. P20 ima za klasu bolju od oba Xiaomi modela. Ja bateriju radnim danima punim svaki drugi dan. Plus, lepsi je od oba, doduse subjektivno :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ako ti nije valjala kamera na s9+ neće ti valjati ni na tim telefonima koje si naveo. S9+ sigurno nema lošiju kameru od navedenih.

Moj predlog bi bio da ideš na Pixel xl za 240e na kp, ako ti je kamera najbitnija stavka. Ne sumnjam da i za sve ostalo pixel nije odličan. Ne moraš da se platiš sa gcam i ostalim stvarima oko podešavanja.
 
Posto ti je najbitnija kamera onda dileme nema. P20 ima za klasu bolju od oba Xiaomi modela. Ja bateriju radnim danima punim svaki drugi dan. Plus, lepsi je od oba, doduse subjektivno :)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Ne lupaj.
 
Ma daj, garantujem da low light fotke na S9 izgledaju gore nego na s8. A za nijansu bolje od S7. Uvek sam imao Samsung telefone, a sa gore navedenim nisam imao dodir sem u salonima gde je opet osvetljenje xtra. Ne znam ponašanje na low lightu. I meni je favorit običan P20. Performanse sigurno nisu gore nego na S7, sa kojim sam zadovoljan. Ne igram igre tako da... A cena P20 skoro upola od S9 plus.
 
P20 je klasu/dve losiji od navedenih, u svakom aspektu.
 
Mozda je mislio na P20 pro koji ima super kameru i super bateriju. Ali se ne uklapa u budzet.
Od navedenih ja bi Mix 2s zbog mogucnosti instaliranja GCam a nema odvratni notch kao mi8.
Prednja kamera je na glupom mestu ali ako je ne koristis previse onda nije problem.
 
Ok, mozda malo i subjektivno sa moje strane jer me s9 razocarao.

A notch na mi 8 je definitvno nesto najodvratnije sto vidoh. Sutra kad procakam, videcu kako izgleda sa iskljucenim.
 
Poslednja izmena:
Bolje to nego Kirin koji nije ni u rangu SD 835, Huawei softver, 4GB ram i nikakva podrsku za custom romove, kao ni opcija za GCam.
 
Ma nikako huawei. Iz više razloga. Pogotovo ne ako je kamera bitna. Xiaomi neki i onda se mlati sa gcam. Ne možeš sve da dobiješ za 300e. Smanji prohteve. [emoji846]
 
Samo da je bolja od s7 a da nije visetruko skuplji fon. Gledam na dxo nahvalise Huawei. Mada isto tako i Xiaomi. Nista, sutra cu pogledati tri navedena fona. A mate 10 pro, da li je neko imao priliku da koristi?
 
Poslednja izmena:
Ostavi se huawei. Softver loš, kirin loš, kamera ništa posebno. Xiaomi nema neku ozbiljniju konkurenciju u tom cenovnom rangu. Dxo ne uzimaj ozbiljno, to je sve plaćeno.
 
Druze ja sam sa s8 presao na mate10pro i bio TOTALNO RAZOCARAN kamerom, toliko da sam ga istog momenta prodao... za ovo ti mogu i dati uporedne slike koje sam ja slikao...nebo i zemlja
Koristio sam i honor 10 sto je po meni p20 i on ne moze da pridje s8mici kamerom
..

Svi ovi telefoni su slabiji sa kamerom od s8 jedino za mi8 nzm jer ga nisam imao...e sad nisam imao ni s9 ali bi trebalo da je na s9 bolja kamera neg na s8 pa idem tom logikom

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako želiš da uštekaš pare, a da dobiješ odličan all round uređaj, promisli i o HTC U11, koji svi (neopravdano) zaboravljaju i nipodaštavaju, tako da se za male pare dobija vrhunski uređaj.
 
Moj predlog, imao sam Mate 10Pro, mix2s i mi8. Najbolji mi je mix2s, ako zanemarimo polozaj selfi kamere. Mnogo kvalitetnija izrada od svih telefona. Uz GCam, slike su odlicne pogotovo prednja kamera, kako na mix2s tako i na mi8. Zadnje kamere su odlicne i stock, ali uz GCam jos bolje.
Mate 10Pro ima ocajnu kameru, razocaraces se. Nema GCam.
Jos jedna od mana moze da bude u vezi mix2s a to je 64GB interne memorije, naspram 128GB kod Mi8.
sve zavisi koja je cena mix2s a koja mi8
 
Poslednja izmena:
Cena za sva 4 ista - 280. Stanje perfektno. Garancija kod svih.
 
Citajuci ovo sto si napisao da si s9 razocaran kamerom nijedan od ovih telefona tebe kamerom nece da zadovolji... kao sto sma napisao svi su ispod s8 i to bas u LL gde je tebe s9 razocarao... ako uzmes m10pro tek ces da vidis sta je grob od kamere u LL posle S... moj je predlog samsung opet... S8 kupis i nosis 1.5 god pa prodas kad oces i za fine pare i ponovis se. Ja sam se mlatio menjao sma telefone non stop i u zadnje dve god sam primetio da zamenom ne dobivam nista ili vrlo malo osim tog eto dizajna... recimo starac od g4 imao je memoriju 32gb + dual sim + sd slot... a kameru bolju od m20pro u LL...jeste tel koji je problematican ali eto naveo sam ga jer je men bio ok...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja ne verujem u to..doduse nisam imao ta dva telefona niti cu... na osnovu raznih uporedjivanja sa yt i neta jasno vidim da je s9 dosta bolji u low light, sto je do sada uvek bila praksa...sto se tice po danu tu je sada i j5 pristojan sa slikama... to bas nema "sta da trazi" ... jesi li koristio ti ta dva telefona pa tako tvrdis?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Citajuci ovo sto si napisao da si s9 razocaran kamerom nijedan od ovih telefona tebe kamerom nece da zadovolji... kao sto sma napisao svi su ispod s8 i to bas u LL gde je tebe s9 razocarao... ako uzmes m10pro tek ces da vidis sta je grob od kamere u LL posle S... moj je predlog samsung opet... S8 kupis i nosis 1.5 god pa prodas kad oces i za fine pare i ponovis se. Ja sam se mlatio menjao sma telefone non stop i u zadnje dve god sam primetio da zamenom ne dobivam nista ili vrlo malo osim tog eto dizajna... recimo starac od g4 imao je memoriju 32gb + dual sim + sd slot... a kameru bolju od m20pro u LL...jeste tel koji je problematican ali eto naveo sam ga jer je men bio ok...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ti si bas nerealan covek :)
U redu je da nesto hejtujes ali da kazes da G4 ima bolju kameru u LL od M20 Pro (koju ima najbolju kameru bas u LL trenutno) je vise nego smesno...
Inace Mi8 i MiMix3 sa GCam mogu da pariraju Pixelu3 i imaju bolje kamere od S9/S9+. Dok bi video trebao biti bolji na Samsungu
 
Nazad
Vrh Dno