Šta je novo?

Kucni WiFi sa 50 na 20 mbps i drugi problemi

Darthy85

Poštovan
Učlanjen(a)
05.02.2019
Poruke
23
Poena
55
Pozz ljudi, treba mi velika pomoc,ovo kuci nas muci vec dosta dugo oko wifi.
Imam Kopernikusov internet 50/4, i nazalost onaj njihov ( tajvanski) ruter CBN, u mojoj sobi,gde je ruter ,na prvom spratu, imam 48 49,to i nije problem,ali za roditelje,sam sproveo kabal 10-12 metara dole do prizemlja,i stavio u tp link wr340G. Taj tp link,ne shalje vise od 20mbps wifi,na sajtu pise da je on kao za 54mb/s ali ovaj moj ne prelazi 20mbs, ne znam kako da proveim da li je on defektan,ili
neka podesavanja moraju da se nameste . ( ruter ima brat bratu 5 6 godina ) . Tu oko njega ne znam sta da radim.
Drugo,da li josh neko ko ima kopernikusov internet,ima problem da kada stavis da skidas sta god,i vuce 4 5 mbs ,ja na primer ne mogu da idem na internet,ne mogu na fb,instagram,ne mogu da igram online igrice,kao da samo skida preko torrenta i ostalo ne daje ni malo.
i trece ,sto se tice WIFI sa tog njihovog CBN rutera,kad hocu da se nakacim,moram 2x da se kacim,da bi se mobilni povezao,tipa dodjem kuci, stavim nakaci se na wifi,on se nakaci i pise no connection ,onda moram da se otkacim,da se konnektujem na onaj tp link dole koji daje 20mbs a do mene gore mozda jedva 3 4 i opet svaki telefon se pre nakaci na njega dole(tp link) nego na ovo kopernikusovo njesra koji stoji tu pored mene. E onda tek kad uzmem drugi put da se konektujem na njega,onda tek dobijem mrezu.
Mucim muku sa ovim vec neko vreme,keva radi online i njoj vise preko glave,a ja ne znam resenje. Razmishljao da uzmem neki nov,bolji ruter od 40-60e da zamenim stari tp link,da busim plafon kod njih da sprovedem kabal direktno kod njih u dnevnu sobu . Zvao sam kkus vise puta,ovo mi je 3 ili 4 CBN koji mi zamenili,oni kazu kod njih je sve OK i narvno nema ih nigde.

Izvinite za dugi post i hvala ljudi
 
Prvi problem, vezan za TP Link ruter: da li si probao da ga povežeš kraćim LAN kablom? Ni ja nisam verovao, ali nekvalitetan kabl, može na većoj dužini, da pravi veoma velike gubitke, čak i da dovede do potpunog prekida prenosa podataka. Kreni od toga. Kakva je brzina, kada na TP Link povežeš neki kompjuter, kablom? Ako je ok, onda prvi predlog zaobiđi. Proizvođači često zalepe etiketu, koja dosta odstupa od realnosti. Nikakvo čudo. I sam sam se lično uverio.
 
Па G рутери не вуку 54 него пола од тога. Поред осталог дела приче у којој wifi мора да се много подешава па опет није сигурно да ће резултати да буду баш неки.
 
Da, za taj tp link je odlično ako izgura 20Mb/s na wifi
Rešenje (najbolje, ali i najskuplje) je da se CBN ako je moguće prebaci u bridge mod, a onda na njega nakači neki dobar ruter i dalje u prizemlju neki pristojan AP.
 
Povezao sam tp link sa laptopom sa 2-3 metra kablom,isto daje 20mbs max,neki put ode do 21mbs. Star je on dosta i ja bas nisam vodio racuna o njemu, prasina,bio u prostoriji gde se pusilo,a radio non stop. Drugar mi preporucio D-LINK DIR-809 Wireless AC750 Dual Band Router da uzmem i da sredim to konacno nadam se da ovi moji dole vise ne kukaju. Sto se tice CBN u bridge mod,ja mislim da je to nemoguce,toliko su losi i kratkog veka,nadam se da ce uskoro sve da im nestane. Drugar i dalje ima cisco ruter od njih i kaze da kada dodju da mu zamene iz kkusa odma ce da raskine ugovor,jer zna moje muke. Sutra cu naruciti ovaj ruter i javim vam odma kad stigne i kad povezem kako ce da bude, Videcu i kabal da zamenim,imam onaj sto stigne po 305 metra pa oni prave.

Hvala ljudi!!
 
Ja sam kod Pošta Net imao jedno vreme CBN6640. Nije nikada bilo problema oko kačenja na wifi i sl. Zamenio sam ga jer nije hteo u brigde mod, međutim tu opciju je Pošta Net onemogućio, kao i na narednom (Arris) koji su mi dali.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ако тај рутер и на каблу има 20, онда је или негде тако подешено или је кабл којим је повезан на главни лош. Стандардно питање, тај кабл је по неком стандарду, нечији ручни рад?
 
Prvo što mi pada na pamet je taj 10-12m kabl. Koji je raspored boja na konektorima? Ako si ti pravio kabl i ako je raspored nasumice izabranih, o lnda je to problem.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ако тај рутер и на каблу има 20, онда је или негде тако подешено или је кабл којим је повезан на главни лош. Стандардно питање, тај кабл је по неком стандарду, нечији ручни рад?

Tako je. Samo sto i ti "standardi", nisu garancija. Ja sam relativno skoro uveo ExeNet optiku, a nekada ranije sam bio njihov Ethernet korisnik i od tada mi je ostao kotur njihovog kbala u stanu. Kada su radili unutrasnju unstalaciju, odsekli su parce od tog kotura, da bi spojili mreznu karticu. Ona je pokazivala 1Gbs i brzina max. Posle sam ja taj "rucni rad kabl", hteo da zamenim fabrickim, kad na kartici stoji "100Mbs", brzina oko 90Mbs (max je 100Mbs). Na oba kabla pise 5e.
Treba iamti u vidu, da je bitno i kakav wifi adapter imaju clijent uredjaji. Meni, na nekom starom Acer One, brzina ne prelazi 20Mbs; Lenovo Vibe C, max je 50Mbs, a palo mi je na pamet da probam stari ZTE Blade Q, tera 73Mbs! Mnogo faktora...
 
Kabal je napravljen ( rucni ad), radio sam u toj firmi pre,narucimo 305 metara kotur ,pa kad nema posla u radnji ,uzmemo pravimo 5m 10m 15m 20m . Klesta,konektori i ono za proveru (sto gurnes lan kabal na oba kraja da vidis da li si povezao kako treba ,zaboravio sam kako se zove ) , i prijatelj mi dan danas radi tamo koji recimo napravio jadan milion x. 5e je kabal. Pored tog tp linka sam stojao sa mojim lg g3,drugarovim s6 i max nam daje 20-21mbs. A i bilo je vreme da zamenim ruter,posle toliko godina i prica da ce kkus aprila da digne moj paket sa 50 na 100,vreme je za upgrade. Ja se stvarno nadam,da je do starog rutera problem jer ako su neka podesavanja,tu sam tutumrak.



Hvala ljudi!
 
Update
Uzeo sam 15metra kabal,i pre nego sto sam skinuo onaj stari od 12,reko da probam sa njim da ga nakacim direktno u kevin laptop. I on ladno pokazuje od 48-50 mbs> Znaci od CBN-----12m kabal---TL-WR340G----15m kabal----kevin laptop. I pokazuje 48 do 50. Da li to sad znaci da mi je wifi ogranicen na tom tp linku u nekim podesavanjima,ili jednostavno on ne moze vise od 20mbs da shalje wifi. I dalje me zbunjuje sto pise da on moze da ide do 54mbs tp link,ali to mozda ne vazi za wifi.
 
Stigo mi danas Wireless AC750 Dual Band Router DIR‑809 D-Link , namestio kao i pre,samo popeo na vise mesto posto sad imam 3metra duzi kabal.i kroz zid i 5 6 metra pokazuje od 45-49 mbs wifi na laptop. Nisam josh istrazio koliki je range (to sa mobilnim da idem malo po malo i da gledam? xD ),moracu sutra ujutru to. Iskljucio sam na njemu dhcp i promenio mu adresu posto naravno bila ista kao i na ovaj cbn .Na ovom ruteru mi odma bilo ukljuceno i 2.4ghz i 5ghz, el to ima neke veze ,neke smetnje,ne znam da stavim samo jednu mrezu ili neka rade obe. Starom tp linku je max izgleda bio 20mbs da shalje wifi, A sad kako mi rece drugar iz kkusa ,aprila planiraju da dizu brzinu,ja kao sa 50mbs paketom bi trebalo da dobijem 120mbs i josh tipa 100 kanala,a i spustice 300 dinara mesecnu pretplatu.


Hvala josh jednom ljudi!
 
Ostavi uključene obe frekvencije (2.4 i 5GHz). Retko se na 2.4GHz izvlači preko ~50-60Mb/s, dok na 5GHz to nije problem. Sa druge strane 5GHz ima kraći domet.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno