Šta je novo?

gde kupiti digitalnu tv karticu

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,230
Poena
445
Potrebna neka tv kartica jednoj starijoj osobi za komp. do skoro je koristio analognu tv karticu ali sbb ukinuo analogni signal i ne moze vise.... koristi za gledanje tv i za snimanje sadrzaja na sa tv na racunar. navikao i voli to. pa ako imate ideju gde kupiti u bgd?

winwin i gigatron nema nista na stanju? idealno i da ne kosta bas previse:)
 
Jel mislis na ovako nesto?
Koristio sam slican na Win7 na Targo telekomu Radijus Vektoru, uz DVB Viewer, i radilo je sasvim solidno. Snimljen materijal je izgledao odlicno, pogotovo u HD-u. Doduse, tada su svi kanali bili otkljucani. Ne znam da li dongle moze da se registruje kod kablovskog provajdera,...
 
Ne more to tek tako, mora i kartica za dekodiranje. Snimanje će isto biti problem, zbog zaštite. Eventualno screen grab. Najlakše i najjeftinije je uzeti set top box od provajdera sa sve karticom i nakačiti na hdmi monitora (pa menjati inpute; pc (vga/dvi) i stb (hdmi)).

Sve drugo je moguće ali po onome što sam čitao, košta. Cene su bukvalno iznad 100e najjeftinije i pitanje da li ima kod nas.

edit: šta da guglaš... "pci-e dvb-c card ci"
 
Poslednja izmena:
Kako, bre, ukinuo analogni signal? Kod mene imaju svi analogni kanali.
 
Zavisi od grada do grada. Nije u svim gradovima završena digitalizacija. Ali računaj da će i tebe da uhvati ista kroz godinu-dve maks.
 
kako sam razumeo snimanje je glavni razlog. jer je ta starija osoba navikla da snima emisije sa kablovkse na komp...sad vise ne moze sa starom tv karticom...mislim da je snimanje na kompu bitnije od gledanje tv na kompu... kako razumem to je kao hobi toj osobi, i voli da snima program sa tv na komp...sad samo pitanje kako to najlakse i relativno jeftino izvesti? ako je moguce
 
Poslednja izmena:
Nije to to, to je samo deo. Treba i dvb-c kartica sa CI slotom (ono od 100e). Mora se nekako dekodirati zaštićeni signal tj kanali, a to bez sbb-ove ci kartice i odgovarajućih uređaja (ci slot na tv-u, dvb-c dekoder, dvb-c pcie karta sa ci slotom) ne može.

Taj hdmi capture card je samo da snimaš raw feed slike koja ide ka monitoru, umesto što bi se snimao ekran (screengrab takozvani).
 
Poslednja izmena:
Mozda je najbolje da kupi neki enigma2 risiver sa dvb-c tjunerom i CI slotom za CAM i karticu u koji se moze ugraditi hard disk za snimanje.
Takvi se mogu naci za oko 175 evra.
 
Da li postojeca kartica ima video in (cinc ili preko adaptera koji sa jedne strane ima s-video a sa druge zenske cinceve)?

Ako ima samo spoji d3 (d3 mini) uredjaj cincevima sa karticom a u programu za snimanje promeni "izvor" (video in ili nesto slicno) a ne tuner kao do sada. Na d3 uredjaju menja kanale koje ce da snima.
 
Poslednja izmena:
Za sd kanale puna kapa
 
Nazad
Vrh Dno