Šta je novo?

Tesla 5 godina garancije..

Dwyane Wade

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2007
Poruke
2,472
Poena
405
Moja oprema  
Laptop
Lifebook
Danas videh u T*M da im je krenula ova akcija. Deluje kao okej ponuda pogotovo jer imaju bolje panele od Foxa, Voxa.. Zna li neko do kada vazi?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Istina. Valjaju li ovi 4k 55 televizori njihovi sa linuxom? Mada nije ni cena baš niska, preko 50k.
 
Bacanje para.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Да ли имате Тесла ТВ па на основу искуства тврдите да је бацање пара, или само " мислите " (да не употребим неку другу реч) ?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Računica je jako prosta,Tesla je na tržištu od skoro,dok recimo Samsung pravi televizore 20+ godina. Tesla nije loš ali se ne može reći da je i dobar,kvalitetan itd.Te abnormalne garancije 5-10 godina se daju da bi privukle kupce. Ljudi su u fazonu imam 5 godina garancije pa šta i ako se pokvari u garanciji je. Poenta je je*eš garanciju ako ću ja u nekom momentu da ostanem bez TV-a jer je isti na servisu. Zašto ne kupiti recimo Samsung koji je 5-10K skuplji i ne razmišljati. To je problem u nas Srba,nemam para daj mi Teslu a razlika u ceni za Sony,Samsung itd 5-10-15k dinara. Kad kupujete kupite da služi a ne da bude u garanciji 120 godina.
Lep pozdrav.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
I taj Samsung moze da crkne. Ne kazem ja da je Tesla vrh ali ako bi birao Teslin sa 5 godina ili Vox, Fox, Adler sa 2-3 pre bi uzeo Teslu zbog duze garancije.
 
Да причамо о самсунгу који се продаје за западну Европу, па у реду. Ово што се код нас продаје је лошијег квалитета.
Ево имаш овде на форуму коментаре какве све проблеме имају са својим Самсунг телевизорима. Уосталом, распитај се, доста људи из Србије је радило у Словачкој у Самсунг фабркама, па нека ти кажу како се склапа и шта иде од делова за Немачку, а шта за овај део Европе. Често се своди да ми плаћамо име, а квалитет није нужно везан уз име.
Ја имам Тесла ТВ већ преко 1,5 године. Ради преко 8 сати радним даном, викендом и преко 10. Накачен андроид бокс и сбб д3. И ни један проблем за сво време.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ne mozete da poredite Tesla tv sa Samsungom. Tesla je B brend. Ali isto tako ne moze da se kaze da je bacanje para. U odnosu na Fox, Vox koji se prave u no name fabrikama Tesla se od skoro pravi u TCL fabrikama, u kutiji im jasno stoji, isto kao i Philips. Panel je bolji i to se odmah vidi.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Да причамо о самсунгу који се продаје за западну Европу, па у реду. Ово што се код нас продаје је лошијег квалитета.
Ево имаш овде на форуму коментаре какве све проблеме имају са својим Самсунг телевизорима. Уосталом, распитај се, доста људи из Србије је радило у Словачкој у Самсунг фабркама, па нека ти кажу како се склапа и шта иде од делова за Немачку, а шта за овај део Европе. Често се своди да ми плаћамо име, а квалитет није нужно везан уз име.
Ја имам Тесла ТВ већ преко 1,5 године. Ради преко 8 сати радним даном, викендом и преко 10. Накачен андроид бокс и сбб д3. И ни један проблем за сво време.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Ja Teslu imam od kako se pojavio na nasem trzistu 2014 i to najveci i najskuplji model u to vreme Tesla 50E602 za 500e,uzet uz box na 12 rata. Dosta jeftiniji od brendiranih uredjaja te velicine. Od tad se ne gasi,radi u proseku 8sati dnevno, vikendom od jutra do kasno uvece,povezan d3i,Mi box, HTPC i radi bez ikakvih problema. To je sto se tice kvaliteta sanog uredjaja.
Sto se Samsunga tice,kao neko ko je proveo izvesno vreme u Samsung fabrici imao bih mnoogo da pricam na tu temu,ali cu probati u kratkim crtama.
Kao prvo uopste nisu korisceni izti delovi za televizore namenjene zapadnoj Evropi i ove namenjena zemljama u koje eto spadamo i mi. Cak i botom kako smo ga zvali(metalno kuciste u koje se pakuju sve komponente) nije bio istog kvaliteta. Da ne pricam za sve ostalo. Podatak da smo za smenu izbacivali na mojoj liniji(a bilo ih je 24) preko 3000 uredjaja namenjenih istocnom trzistu,a jedva preko 1000 namenjenih zapadnom bi trebalo sve da govori. Zasto? Pa jednostavno delovi su bili takvi da su se mnogo brze ugradjivali za razliku od ovih namenjenih zapadnoevropskom trzistu za ciju ugradnju je trebalo duplo vise vremena. Da ne pricam o tome da smo s vremena na vreme izbacivali vise hiljada uredjaja koji na sebi nisu imali nikakvu oznaku,tj nisu imali Samsungov logo. Verovatno su radjeni usluzno za neku marku. Tada su delovi potpuno bili drugaciji. Jos jedna bitna stvar,ovi za nasa trzista su imali veoma slabu kontrolu,pa je mnogo njih propustano iako su imali neke nedostatke tipa ogrebana plastika,krivi botomi.....
I na kraju mozda neupucenima izgleda nebitno ali je veoma bitno. Zbog izivljavanja nad radnicima,tretiranja istih kao robova,i slovaka a narocito Srba, skor svi Srbi su napustili fabriku,pa je i najveca fabrika zatvorena. Ostala je jedna duplo manja,i tu rade 80% vijetnamci,koji zbog malog rasta i fizicke snage ni u ludilu ne mogu da dostignu kolicine koje smo mi izbacivali.
Rezime: Samsung da,ali onaj namenjen zapadnoevropskom trzistu. Ovaj namenjen nama je u klasi Tesle,zato je i mala razlika u ceni sada.
Eto,iz prve ruke sam izneo svoje vidjenje,a vi prosudite sami.
 
Браво. То сам хтео да неко напише. Тебе сам искрено и очекивао, јер знам да си био тамо и знаш из прве руке шта се ради. Мени је ћерка била у Самсунгу у Словачкој и скоро исто ми је пренела. Наравно, женско технички салбије објасни од мушкарца, али поента је да је све то иста прича.
Наравоученије: Србин ПАТИ за брендом.
Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Znaci...kupujte SONY. [emoji846]
Ne znam kakva je ta produzena garancija, tj ako se podrazumeva da je isto kao i prvih 2god onda je to super stvar. Samo da ne bude "to ne spada pod produzenu garancuju, vec samo kabl i postolje i jos neke sitnice".
 
Sve spada pod garanciju, normalno. Barem oni nisu na tome skrti.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Нисам поредио, али вероватно да је Хајсенс бољи у барем 75% случајева. Оних 25% су Тесла серије 901 и верујем да су они одлични. Е сад, једини проблем у поређењу је да Хајсенс нема 4К андроид ТВ (барем мени није познато да има).

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Apropo ove priče za Sljamsung i različita tržišta, gde računaju Mađarsku, u čabar sa nama ili ipak u normalnu Evropu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja još nisam video nijedan Tesla tv koji nije imao lošu sliku. Možda se nešto promenilo u poslednjih godinu dana ali ono što sam pre toga video je bilo skoro negledljivo. Govorim o sd signalima na sbb kablovskoj, ne o shop modu i hd rezoluciji.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Чекај, хоћеш да кажеш да СД канали из СББ-а на 40/50" самсунг/сони... изгледају супер?
Изгледају јадно на било ком ТВ-у, додуше за нијансу боље него исти ти канали на ИПТВ од Телекома.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
LG je po meni u srednjoj klasi imao najbolju sliku za sd ali u modelima od pre par godina, kad je full hd bila max rezolucija ekrana. Od kako su krenuli sa 4k modelima ta srednja klasa LG-ja se značajno pokvarila u sd prikazu.
Čak ni sa naprednim podešavanjima slike se ne može dostići kvalitet starijih modela. Sav kvalitet je otišao u klasu iznad.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja sam , naprotiv, sasvim prijatno iznenadjen kvalitetom prikaza SD kanala i , narocito, starih filmova , serija...( pogotovo domacih).
Mozda su mi ocekivanja bila jako niska a razlog je taj sto sam po komsiluku uglavnom gledao mnogo losiju sliku na takvim sadrzajima.
Radi se o ulaznom 4k modelu LG-a
 
Ja još nisam video nijedan Tesla tv koji nije imao lošu sliku. Možda se nešto promenilo u poslednjih godinu dana ali ono što sam pre toga video je bilo skoro negledljivo. Govorim o sd signalima na sbb kablovskoj, ne o shop modu i hd rezoluciji.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Slažem se. A ovaj Tesla što su uzeli baba i deda od 42" već jednom išao u servis jer se gasio sam kada mu se navije, a garancija mu je već istekla. Bacili pare, slika jadna na t2 mreži - ubedljivo tv sa najgorom slikom. Nikakvo podešavanje ne pomaže. Zvuk da ne govorim. Meni, interfejs najjeftiniji kinez. Dvbt s2 je prica za sebe tek... To je jedan dobar vic za pridobijanje kupaca samo, ko uspe da namesti satelitske kanale svaka mu čast. Tako da ja stojim iza toga Tesla = bacanje para.
 
Svugde u svetu i evropi se daje garancija 2 godine na uredjaje koji rade na struju,naš Tesla daje garanciju da će da ga servisira i popravlja o svom trošku narednih 5 godina osim ako kvar nije izazvao krajnji korisnik,pa WOW,svaka čast Tesli.
Ko kaže da je Tesla odličan neka ga kupi,ne kažem da je loš ali koliko para toliko muzike.Ne branim brendove i Srbi ne pate od brendova baš naprotiv,Srbi treba da se edukuju malo a ne da kažu sve je to isto,sve se sklapa u istoj fabrici,pa ne sklapa se,to veze sa mozgom nema.
Opet kažem ne branim brendove kao što su Samsung,Sony,LG,i kod njih se dešava kvar naravno.LG je izbacio čitavu seriju televizora sa fabričkom greškom,i taj televizor je koštao 3k evra po komadu i to se nije desilo samo u Srbiji.
Tako da,nije Sony džabe 80k dinara 50" 4K UHD a Tesla u pola jeftiniji.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Srbi treba da se edukuju malo a ne da kažu sve je to isto,sve se sklapa u istoj fabrici,pa ne sklapa se,to veze sa mozgom nema.

Mnogi se prave u istoj.

Foxconn

Hon Hai Precision Industry Co., Ltd., trading as Foxconn Technology Group and better known as Foxconn, is a Taiwanese multinational electronics contract manufacturing company with its headquarters in Tucheng, New Taipei, Taiwan. Today, it is the world's largest contract electronics manufacturer[3] and the fourth-largest information technology company by revenue.[4] The company is the largest private employer in Taiwan[5] and one of the largest employers worldwide.[6][7] Its founder and chairman is Terry Gou.

Foxconn manufactures electronic products for major American, Canadian, Chinese, Finnish and Japanese companies. Notable products manufactured by Foxconn include the BlackBerry,[8] iPad,[9] iPhone, iPod,[10] Kindle,[11] Nintendo 3DS, Nokia devices, Xiaomi devices, PlayStation 3, PlayStation 4, Wii U, Xbox 360, Xbox One,[12] and the TR4 CPU socket on some motherboards. As of 2012, Foxconn factories manufactured an estimated 40% of all consumer electronics sold worldwide.[13]
https://en.wikipedia.org/wiki/Foxconn

Sony's PlayStation 3, the Nintendo Wii and Amazon's Kindle Fire are just a few of the products Foxconn makes. It also produces TVs for Sony, Sharp, and Toshiba; handsets for Nokia, Motorola and Huawei, and networking equipment for Cisco, according to Arthur Liao, an analyst with Fubon Securities Investment Services Co.

Foxconn is also a major assembler of PCs for Hewlett-Packard, Dell and Acer, and manufactures all three of the big game consoles, from Microsoft, Nintendo and Sony, other analysts said.

Cisco, Huawei, Nintendo, Sony and Nokia all confirmed they use Foxconn as a manufacturer, though Nokia said the "clear majority" of its phones are made in-house. Other firms including Acer, Microsoft, Motorola, Sharp and Toshiba declined to comment about where their products are made.

Still, as allegations of abusive labor practices continue to be levelled at Foxconn, Apple has been the main target of complaints about the manufacturer's working conditions.

The strong association may not be unjustified. Among Foxconn's clients, Apple is the largest and contributes about 40 percent of the company's revenue, according to Liao. Another analyst put the figure higher, at more than 50 percent.
https://www.macworld.com/article/20...many-vendors-but-its-mud-sticks-to-apple.html
 
Poslednja izmena:
Svugde u svetu i evropi se daje garancija 2 godine na uredjaje koji rade na struju,naš Tesla daje garanciju da će da ga servisira i popravlja o svom trošku narednih 5 godina osim ako kvar nije izazvao krajnji korisnik,pa WOW,svaka čast Tesli.
Ko kaže da je Tesla odličan neka ga kupi,ne kažem da je loš ali koliko para toliko muzike.Ne branim brendove i Srbi ne pate od brendova baš naprotiv,Srbi treba da se edukuju malo a ne da kažu sve je to isto,sve se sklapa u istoj fabrici,pa ne sklapa se,to veze sa mozgom nema.
Opet kažem ne branim brendove kao što su Samsung,Sony,LG,i kod njih se dešava kvar naravno.LG je izbacio čitavu seriju televizora sa fabričkom greškom,i taj televizor je koštao 3k evra po komadu i to se nije desilo samo u Srbiji.
Tako da,nije Sony džabe 80k dinara 50" 4K UHD a Tesla u pola jeftiniji.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Niko ne kaze da ne treba kupovati brendirane marke. Ja sam samo napisao da nije isti konkretno Samsung radjen za istocna i zapadnoevropska trzista. Sto se Foxconna tice,ima i on fabriku u Slovackoj,i tu se svasta nesto pravi za razne marke kao sto je kolega prethodno naveo. I Samsung sklapa televizore za neke druge brendove.
 
Zdravo ljudi.
Trebam da kupim tv od 32'', u stanu u kome sam podstanar, gazda mi je prepustio odabir.
Cenovni rang je taj najnizi, do 16k dinara.
Video sam ovu Tesla akciju, istrazivao danima televizore na netu, citao komentare ovde na forumu i sad da me neko pita nemam pojma sta da kazem, osim da sam gubio vreme bezveze...
Necu zivetu u ovom stanu narednih 5godina to je sigurno, ali mi bezveze da gazdi kupim tv sa 2-3 god garancije kad mogu uzeti Teslu od 5 godina.

U Tehnomaniji mi prodavac pohvalio Teslu i Fox, pa onda Vox kao losiji od njih.
Vidim da se u poslednje vreme hvale Fox i Tesla ovde na forumu, pogotovo ove nove Tesle.

E sad, ne bih bas ni da kupim TV od 5godina garancije a da neko vreme provede u servisu, pa sta vi mislite, da idem na Teslu?
I zanima me, koja je razlika u ovim oznakama kod Tesli, sve je manje vise isto osim tjunera, ali me interesuje osvetljenje koje se krece od 220-450cd/m2, jel treba na to obratiti paznju?
I Zvucnici su od 2x5w=10w do 2x10w=20w sto je tacno duplo, a kako volim da gledam filmove sa povisenim tonom, pretpostavljam da nije prijatno da se slusa ovaj od 2x5w na max?

Hvala unapred, svako dobro i pozdrav
 
Ova serija T tipa 32T319BH ti se pravi u TCL fabrici i panel je na prvi pogled dosta bolji od Foxa..Vox da ne pricam...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
E to me interesuje, koji su sve ti novi modeli koji se proizvode tamo? Jer ima brdo modela, a cene za 32'' variraju od 1000-2000dinara max
 
Nazad
Vrh Dno