Šta je novo?

Echo dot g3 vs google home mini

zholinho

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
2,074
Poena
275
Hteo bih da uzmem jedna od ova dva uredjaja. Drugar mi je pozajmio echo dot g2 da probam, ali kao misli da je bolji google home mini. E sad gledao sam razne review-ove, u principu svaki ima svoje prednosti.
Interesuje me jel neko imao iskustva sa ovim uredjajima? Namena bi bila cista zabava nista vise. Evenutalno bih mozda mogao da napravim neki skill za alexu.

edit: kao preporuka je, ciji ekosistem koristis da taj uredjaj uzmes, ali ono koristim sve google servise, ali mi se recimo svidja sto echo dot ima 3.5 jack, pa mogu da ukljucim zvucnike.
Svakako znam da Amazon bas i nije nesto podrzan sto se tice Srbije, ali to nije neki problem koilko sam skontao.
 
Poslednja izmena:
Da, Google home mini nema 3.5 izlaz i mene to jako nervira. Sa druge strane, spaja se putem bluetooth-a na zvucnik/receiver i to dobro funkcionise. Ja ga koristim iskljuvo za slusanje muzike. Svi muzicki servisi odlicno rade: Spotify, Google Music, TuneIn... Google home aplikacija se instalira i na Andriod i na iOS pa je potuno sve jedno sta koristis. Postoji i podrska za LG smart televizore (nisam koristio). Glasovna podrska je takodje odlicna.
 
Imam G mini i fina je napravica. Nije mi trebala veza ka zvučnicima pa mi to nije mana. Planiram vremenom da nabavim za sve sobe.
 
@mikka Echo trazi da imas placene verzije spotify, deezer i sl. Jel g mini isto trazi?
I echo ima podrsku za lg tv, ali za ove sa verzijom webos-a 4.

@jorgovan ako nije previse licno, jel mozes da kazes za cega ga koristis?
Posto bi muzika verovatno bilo nesto sto bih najcesce koristio.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Isto je, ali ako pustas preko telefona onda ti nije bitno. Sve sto pustis preko Spotify aplikacije na telefonu mozes poslati na Google Home bez obzira da li je premium account ili ne.
 
@jorgovan ako nije previse licno, jel mozes da kazes za cega ga koristis?
Posto bi muzika verovatno bilo nesto sto bih najcesce koristio.

Pitanja nikada nisu problem. Mene mogu svi da pitaju sve. Odgovori mogu da budu problematični ;)

Najčešće komande koje koristimo:
- upali svetlo (akrobacija preko broadlinka)
- setuj klimu na 27C (akrobacija preko broadlinka)
- pusti pesmu tu i tu na TVu
- pojačaj tv
- ugasi sve uređaje
- pusti radio taj i taj (pospođi je ok kvalitet zvučnika da zvrnda u pozadini)
- dodaj to i to na (šoping) listu
- hoće kišiti sutra?
- gomila pitanja za google pretragu (npr. koji je obim zemlje, koliko kasni svetlost od sunca, koja je najniža izmerena temperatura, kaži mi nešto o najvećem brodu na svetu)
- pauziraj (seriju/film ili šta već gledamo)

Ovo su samo najčešće primene a ima i mnogo onih koje koristimo ali retko.
 
I ja sam na google mini, spojio zvucnike (citaj vise njih) na chromecast audio i to vrhunski radi, pustam i sa telefona kad nisam kuci mojima muziku. Preko sonoff se odlicno spaja i onda glasom palim svetla, bojler, akvarijum i sve ostalo...
Ja sam zadovoljan :)
 
hvala @jorgovan :)
u principu me zanima vise voice command nego upravljanje preko telefona. PReko kojih servisa pustate muziku sa voice command? I koliko je moguce pustati domacu muziku?

Alexa mi ima 3 prednosti: 3.5 jack, jednostavniji wake word (alexa) i sto ima gomilu skilova.

Mada vidim da svi imate google mini, niko se jos nije javio sa echo dot, tako da cu onda i ja verovatno ici na njega.
 
“Play song name on google music library” ako imas svoju muziku tamo ili “Play song name on spotify” (ako je premium account).

Sad vidim da ti je akcenat na pesmama van engleskog govornog podrucja. Sa tim je problem.
 
Poslednja izmena:
Hm, nisam nikad koristio google play music, a spotify i deezer su mi free. Vidim da oni imaju youtube music. Kontam da to moze da radi posao.
 
Nazad
Vrh Dno