Šta je novo?

Dve razlicite memorije na jednoj ploci

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
255
Znam da sam pojeo nesto se ne jede kada sam kupio ovu memoriju pre vise godina jer je jako retka i tesko se nalazi, pa bi mi bas bila potrebna pomoc od ljudi koji su nesto slicno radili i bolje se razumeju.

Naime kupio sam pre vise godina Corsair-ov dominator model 4 GB - LINK

Kada sam pre 2 godine hteo da dokupim malo memorije to jest jos 4 GB sve sam prevrnuo i trazio jedan period i nikako nisam uspeo da nadjem istu memoriju za boga miloga, i onda sam nasao ovaj njihov XMS model od 2 GB - LINK

Rukovodio sam se mislju da je brzina ista kao i latence i da ne bi trebalo da bude nikakvih problema, a i cena je bila bas nesto smesna a posto nisam uspeo da nadjem 4 GB uzeo sam i nikada problema nisam imao.

E sada hocu da dokupim jos rama, ali problem prvi je sto imam samo 2 slota, a drugi sto naravno opet Dominator ovakav nema sanse da nadjem, kada nisam kupio u pocetku Kingston koga ima svuda...

Ovaj stap od 2 GB bih uklonio a kupio bih jos 8 GB polovnog rama tako da ukupno imam 12 GB. E sada znam da memorije razlicitih proizvodjaca nije dobro uparivati, znam isto da i latence treba da budu iste kao i brzina naravno.. Trazio trazio i jedino priblizno sto sam nasao jeste :

Corsair Vengeance 8GB 1600MHz 10 10 10 27
Corsair Value Select 1600MHZ 11 11 11 30

No Dominator je na 9 9 9 24, e sada ne bih se igrao i bacao novac da li ce da radi da li nece da mi je ono svejedno, zanimaju me vasa iskustva po ovom pitanju kao i to da li se mogu ove latence kako utegnuti da budu iste i da to stima bez problema, posto nemam novca da kupujem novi ram a i ne isplati se nikako na ovako starom racunaru, voleo bih samo da dodam rama ako je to ikako moguce a da radi bez nekih problema..
 
Ја имам сличан "проблем" а купио сам баш Corsair XMS па бих можда да појачам а не знам колико смем да промешам. Сада је све мање DDR3 у понудама, у неким радњама нуде Corsair али мало другачији модел па нисам сигуран колико би се слагали а тек ако је нека друга марка ... имам лоше искуство са старим кингстон рамом, имао 1+1, докупио 2+2 потпуно исти модел, све у словце исто и није се сложило, пуцали пенџери по пар пута дневно. Само 1+1 или само 2+2 радили без грешке, заједно никако.
Да ли постоји начин да се провери некаква компатибилност или само купи и пробај?
 
Kupi i probaj. Meni se samo jednom desilo sa nekom prastarom ddr1 memorijom da nece moduli dva proizvodjaca da rade zajedno, sa ddr i ddr3 nisam imao tih problema, a uglavnom sam kombinovao razne varijante.
 
Ја имам сличан "проблем" а купио сам баш Corsair XMS па бих можда да појачам а не знам колико смем да промешам. Сада је све мање DDR3 у понудама, у неким радњама нуде Corsair али мало другачији модел па нисам сигуран колико би се слагали а тек ако је нека друга марка ... имам лоше искуство са старим кингстон рамом, имао 1+1, докупио 2+2 потпуно исти модел, све у словце исто и није се сложило, пуцали пенџери по пар пута дневно. Само 1+1 или само 2+2 радили без грешке, заједно никако.
Да ли постоји начин да се провери некаква компатибилност или само купи и пробај?

Pa eto ne znam meni je ovo do sada radilo sve odlicno ali kazem iste su latence i brzina, kao i proizvodjac s tim da nije isti model rama.. Mene vise zanima da li latence mogu da se dostimaju da se spuste najednom modulu ili podignu na drugom da se to izjednaci i da li ce da pravi probleme posto latence nisu iste..
 
Требало би да се изједначе према најспоријем и ту није проблем. Ја сам имао 1+1 и 2+2 које су биле савршено исте, чак и ознаке исте (осим капацитета) па није лепо радило. Зато и питам, а то може свима да помогне, да ли постоји теорија како да се сигурно одради а не само да се проба па шта буде. ;)
Можда је и најлакше решење да се набави једна већа или упарене а ова садашња даље прода.
 
Ja sam bas danas ubacio pored ove 9 9 9 24 od 4GB jednu od 10 10 10 27 8GB i javim za par dana rezultate kako radi i da li radi, od 4GB je Corsair Dominator a od 8GB je Corsair Vengeance, rizikovao sam pa sada ako ne bude radilo upareno moracu samo 8GB da ostavim i ako sam svestan da cu jako tesko prodati ovu 4GB..
 
Nazad
Vrh Dno