Šta je novo?

Rufus butabilni USB-problem

@Zeha
U tom rar fajlu imaš uputstvo sa slikama kako da napraviš fleš u BootIce programu. Jeste, šifra je strelec. Sa mega linka ide brzo.
 
A gde i kako kako da ukucam sifru (jos jedno extra glupo pitanje), ne nudi mi prozor za sifru kad desnim klikom na rar kliknem i kazem mu da rarom otpakuje.
Imam rar softver instaliran.
1. Desnik klik ss0.jpg pa raspakuj ss1.JPG
2. Levi dvoklik ss2.JPG

Gde ja gresim, sta nije u redu, sta fali, zasto nece...? Ja totalno zbunjen.
 
Takođe se pitam u čemu može da bude prednost butabilnog USB-a sa GPT šemom, kad onaj sa MBR šemom radi i sa UEFI i sa običnim BIOS-om?
Slučajno naiđoh na odgovor u FAQ Rufusa. https://github.com/pbatard/rufus/wi..._USB_that_can_be_booted_in_dual_BIOSUEFI_mode Ukratko, njihov razlog za postojanje GPT je da bi se sistem podigao samo kao UEFI, inače bi korisnik mogao da se zbuni i da tek na kraju instalacije shvati da je instalirao kao Legacy a to nije želeo :D
 
@calexx probaj Sergey slobodno, zna biti u mnogim scenarijima koristan. Često se apdejtuje za razliku od pokojnog Hirensa a bolji je i na druge načine.
Малопре сам погледао прво на шта сам наишао и у питању је неки strelec win10pe или тако некако. Видим и да постоје разне подваријанте, чак и једна са исо фајлом од 26 гига.

Шта је конкретно садржај овога па да знам колико да се потрудим? Шта са њим могу а не могу са сличним? Једном ми је затребало па сам случајно нашао, да ли има неки програм за враћање података са обрисане/форматиране ext4 партиција?
 
@Zeha "the archive is either in unknown format or damaged" najčešće znači da download nije uspeo, skini ponovo.

Ne nego je pogrešan pass, ili treba da koristi najsvežije izdanje WinRAR-a (a ja uvek toplo preporučujem poslednji 7-zip)

Малопре сам погледао прво на шта сам наишао и у питању је неки strelec win10pe или тако некако. Видим и да постоје разне подваријанте, чак и једна са исо фајлом од 26 гига....

I bre. neznam šta si ti to gledao, na njegovom matičnom sajtu ne videh veči od ~4GB
Enivej, skini ovaj
WinPE10_8_Sergei_Strelec_x86_x64_2019.02.04_English
(WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/Native x86) 2019.02.04 English version)
 
Poslednja izmena:
@calexx Sergei strelec, prvi rezulutat na guglu će te odvesti na zvaničnu stranicu. Po mogućnosti skidaj isključivo odatle, prilično je popularan pa po torrentima i slično zna da bude svačega.. Ako već jesi na toj lokaciji tu imaju i liste šta ima u svakom izdanju.

@BokiPK napisao sam najčešće zato što jeste za takvu grešku uzrok najčešće loš download u pitanju. Mnogo češće nego da mu je winrar stara verzije, ali može i to da bude uzrok.
Pogrešan password nije sigurno.
 
Poslednja izmena:
Nije mi se skoro desilo (tj mojim pacijentima :d) da je u pitanju loš dl, a najčešće je bio zastareo arhiver i ponegde loš pass :)
Ako sam u pravu, uštedeće vreme i protok.
 
Jess, u pravu si, nisam lepo zagledao slike
Neka proba poslednji WRAR, ako neće, onda novi DL definitivno

U drugom slučaju MEGA ili karelia hostovi.
 
Poslednja izmena:
I bre. neznam šta si ti to gledao, na njegovom matičnom sajtu ne videh veči od ~4GB
Тај велики је нека мултиверзија. Садржај:
./Windows_7-10_by_Sergei_Strelec_25.06.2018 26.16 GB
Tweaks_Spectre_Meltdown 1.04 KB
Включить 380 B
Enable.reg 380 B 380
Отключить 432 B
Disable.reg 432 B 432
sergeistrelec.ru.url 256 B 256
ReadMe.txt 8.86 KB 9076
Windows_7-10_by_Sergei_Strelec_25.06.2018.iso 26.15 GB 28087048192
Windows_7-10_by_Sergei_Strelec_25.06.2018.iso.md5 81 B 81
Записать ISO на флешку.exe 3.22 MB 3380672
Enivej, skini ovaj
WinPE10_8_Sergei_Strelec_x86_x64_2019.02.04_English
(WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/Native x86) 2019.02.04 English version)
Тај сам и скинуо. Погледаћу на сајту листу да видим има ли чега што може да ме занима.

Погледао ... ништа што би ме занимало а да немам. Мада ме већина програма из садржаја не занима. Пробао сам разне такве "пакете" и на крају се увек вратио појединачним, није ми увек потребно све а када нешто затреба, то и набавим. Не бавим се одавно помагањем другарима када им забрљају компови па сам мало ван тока и много ми је лакше. ;) Мада ми је најлакше да им предложим линух и одмах ме оставе. ;)
 
Ne nego je pogrešan pass, ili treba da koristi najsvežije izdanje WinRAR-a (a ja uvek toplo preporučujem poslednji 7-zip)

@BokiPK napisao sam najčešće zato što jeste za takvu grešku uzrok najčešće loš download u pitanju. Mnogo češće nego da mu je winrar stara verzije, ali može i to da bude uzrok.
Pogrešan password nije sigurno.

Nije mi se skoro desilo (tj mojim pacijentima :d) da je u pitanju loš dl, a najčešće je bio zastareo arhiver i ponegde loš pass :)
Ako sam u pravu, uštedeće vreme i protok.

Jess, u pravu si, nisam lepo zagledao slike
Neka proba poslednji WRAR, ako neće, onda novi DL definitivno

U drugom slučaju MEGA ili karelia hostovi.

Znate kad bi ja pomislio da mi treba noviji winrar, nikad, a mozda ni tad...
Mislim da mi se nije nikad do sada desilo da ona stara verzija ne odradi posao... ali eto za sve ima "prvi put". ;)
Skinuo winrar 5.70 i sad sve radi.
Hvala
 
Па ваљда верзија 5 није компатибилна са старијим и оне не отварају те архиве. Одавно познато.
 
Ne.

Već obrnuto.

S druge strane, kako je sročen post može svašta da se pomisli.
 
Poslednja izmena:
Па после поноћи не склапам поруке баш прецизно а ни детаљно. ;) Наравно да сам мислио да старе верзије не отварају архиве прављене новом.
 
Objavljena nova verzija, 3.5
 
Nazad
Vrh Dno