Šta je novo?

iphone se vs iphone 8

svd88

Poznat
Učlanjen(a)
27.02.2019
Poruke
2
Poena
31
Dvoumio sam se izmedju IP8 i Samsunga S9,i def. prelomio na IP8,prvenstveno zbog velicine a i podrske koja ce mu biti bar 4+ godina. Ali sam ovde procitao "glasine"da ce se mozda proizvoditi iphone se 2,i to relativno brzo, a meni je iphone se bas bas mob po meri,al ipak izmedju ip 8 i se je znatna razlika,p abih pre 8. da napomenem,da bih ja uzimao preko telenorovog paketa mob,pa bih se onda obavezao na 2 godine, i zbog toga ne bih da se zalecem. Pa me zanima,znam da ne mozete sa sigurnoscu da tvrdite,ali sta mislite,ima li sansi da iphone se 2 zazivi,pa kakv god da bude,da cekam ili da idem na IP8 ? Takodje me zanima,od korisnika IP8,da li je otporan na udarce,jel ima neka dobra maska za njega,koja ce da ga zastiti od sitnog grebanja a u isto vreme i po meni,osetljivo zadnje staklo? i generalno,kako su zadovoljni kamerom? oduzi ja,ali ovo mi je prva kupovina "skupog"mob-a pa ne bih da se posle kajem. :)
 
Ja iskreno sumnjam da će se pojaviti, mada ako ti se ne žuri sačekaj do kraja marta i vidi da li će ga najaviti.
 
Mislim da i ako se pojavi SE2 nece biti bolji od 8ice. Preuzece sve od 8ice, ali nece biti vodootporan, nece imati force touch, stereo zvucnike itd. Bice sigurno sa 2gb rama jer bi u suprotnom ugorzili XR. Tako da uzmi ti 8icu i uzivaj, i dalje je to odlican telefon, 2 godinece ces sigurno da ga vozis, a nakon toga ce morati nesto sa 4+gb od apple, ili neki android sa 32gb rama :)
 
Auu,a zasto mislis da ce posle sve godine morati da se menja za nesto jace? Nisam nikada apple koristio,a pozitivno mi je to kod njega sto bukvalno 5,6 god traju,i to mi je bas bitno kod ovog telefona. A vidim da i sada prodaju 6,6s koji su bas matori,pa mi to uliva neko poverenje. Sebe uvrstavam u bas light usere,fb,inst,viber,vesti i clash royal,dal u tom slucaju mogu da racunam na 4 plus god vise manje laganog rada? U suprotnom,ni s10e ,kao novi model nije van opticaja
 
SE je vec ja cetvroj verziji software-a :) (9,10,11,12) za to za sta koristis tel miran si sa Se bar 3-4god... ali baterija tesko da ce trajati toliko :-D
 
Decko uzmi bolje Samsung S10e tek izasao, moderan,prelep.Koj ce ti djavo IP8 mator nekoliko godina,zastarelog izgleda sa onim bazelima od 1cm..bezi bre
 
Dvoumio sam se izmedju IP8 i Samsunga S9,i def. prelomio na IP8,prvenstveno zbog velicine a i podrske koja ce mu biti bar 4+ godina. Ali sam ovde procitao "glasine"da ce se mozda proizvoditi iphone se 2,i to relativno brzo, a meni je iphone se bas bas mob po meri,al ipak izmedju ip 8 i se je znatna razlika,p abih pre 8. da napomenem,da bih ja uzimao preko telenorovog paketa mob,pa bih se onda obavezao na 2 godine, i zbog toga ne bih da se zalecem. Pa me zanima,znam da ne mozete sa sigurnoscu da tvrdite,ali sta mislite,ima li sansi da iphone se 2 zazivi,pa kakv god da bude,da cekam ili da idem na IP8 ? Takodje me zanima,od korisnika IP8,da li je otporan na udarce,jel ima neka dobra maska za njega,koja ce da ga zastiti od sitnog grebanja a u isto vreme i po meni,osetljivo zadnje staklo? i generalno,kako su zadovoljni kamerom? oduzi ja,ali ovo mi je prva kupovina "skupog"mob-a pa ne bih da se posle kajem. :)

Telefone koje si ovde naveo sam koristio.Posto si se odlucio za Iphone zbog Ios os moje misljenje je ovakvo.Izmedju 7 i 8 kupi 7.Ak,o ces iPhone sa amoled ekranom onda x pre xs.Razlog sto ti ovo predlazem je 100 so 150 evra izmedju tih modela.Istako bi stereo zvuk na 7 koii je po meni mozda i najbolji.Razllog jer je 7 zadnji model sa cisto metalnim ledjima.Ako zelis pun multimedijalni komfor onda pazaris tata makaimilijana i tu se svaka prica zavrsava.Samsung je takodje odlican telefon sa neizbalansiranim nepotrebnim opcijama.Ono sto meni smeta ne podrska i sto se uvek ceka zadnja verzija androida.Svakako telefon i bez toga radi fluidno.Po meni i Xr je fenomenalan telefon ali mnogo ruzan, i to nije slucajno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene fascinira performance per core iphone sa A9 procesorom tipa SE ima bolje performanse po jezgru od s10pro :) to mi je fascinantno...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno