Šta je novo?

Ucenje o fotografiji?

Maridza_

Poštovan
Učlanjen(a)
14.11.2017
Poruke
9
Poena
51
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje vezano za ucenje o fotografiji i fotografisanju konkretno.
Posto uskoro planiram da pocnem da se bavim sa tim, da kupim svoj prvi dslr, zeleo bih da naucim sto vise o tome.
Pa bi mi znacilo ako bi mi neko dao smernice sto se tice ucenja, konkretno sta da ucim.
Planirao sam da pocnem sa histogramom, da naucim sve o njemu pa onda da predjem na nesto drugo. Pa me sad zanima sta bi to drugo moglo biti, sta mi vi preporucujete da naucim.
Zahvalan u napred
 
Trougao ekspozicije, kadriranje itd...zavisi šta želiš da radiš

Takodje i LR / PS ili neki drugi sličan program.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa zelim da slikam za pocetak rodjendane i tako neka desavanja, to dok sam na faksu. A kad zavrsim faks onda bi se poceo ozbiljnije baviti sa tim
 
Sto se tice ps i lr to sam izucio do detalja, kao i jos par programa iz adobe paketa, kao sto su Ai, In i Ae
 
Pa zelim da slikam za pocetak rodjendane i tako neka desavanja, to dok sam na faksu. A kad zavrsim faks onda bi se poceo ozbiljnije baviti sa tim
Onda uzmi gledaj i kako sa softboxovima i slično + sve već navedeno. Gledaj i kako se slikaju portreti jer ti vezano koliko toliko i sa rodjendanima posebno jednu osobu kad slikas. Usput Ziberice isto razmotri.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hvala svima. Pogledacu sve to
Naravno svaki savet je jos dobrodosao
 
Djulijano Belic, skola fotografije, guglaj, skini i citaj, ne preskaci nista.
 
Nazad
Vrh Dno