Šta je novo?

2 Desktopa umesto laptopa

ironmanbg

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2004
Poruke
6,236
Poena
545
Moja oprema  
Laptop
Thinkpad T440
Mobilni telefon
Realme Master
Pristup internetu
  1. Optički internet
Razmisljao sam da kupim polovni laptop do 250-300Eur, ali kako mi mobilnost nije presudna, vec mi je potreban racunar na 2 lokacije, mozda je bolje da deo postojece konfiguracije spakujem u manje kuciste i odnesem u selo, a za kuci uzmem nesto novo.


Pre svega namena racunara je ucenje programiranja, ne znam da li laptop sam po sebi ima neku bitnu pednost po tom pitanju.


Bice mi potrebni:
sto manje kuciste u koje staje https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-G41MT-ES2L-rev-13#ov + napajanje


ploca ima graficki cip , ali nema DVI, pa bih zbog toga verovatno nosio i graficku
ekran, mozda uzmem nesto polovno ili ponesem postojeci ,a kupim nov za kuci

Za novi komp bih zadrzao postojece kuciste i napajanje, mozda i graficku ako je kompatibilna, ako ne , isao bih na plocu koja ima graficki cip i DVI izlaz.

Da li bi preporucili konfiguraciju, pre svega CPU + ploca za ovu namenu, da li AMD ili Intel
memoriju bih vrv uzeo 2*8GB ako je povoljna cena. ili 1*8 za pocetak

Gledao bih da ostanem u okvirima od 300EUR za sve.

Da li se uklapam i da li je pametno raditi sve ovo?
 
Ja bih išao na neki polovni brend i5 sa 8GB DDR3 rama. Samo ubaciš umesto HDD a SSD i monitor. Meni se dopada Dell OptiPlex sa srebrnom maskom. Jesu stare, ali neverovatno pozdane mašine. Dobar je i HP
 
Sf ili sff brand Dell/Hp/Lenovo/Fujitsu sa i5/i7 i 8/16GB rama, te ubaci ssd. Sve lagano uklapas u 300e.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre svega namena racunara je ucenje programiranja
...
Gledao bih da ostanem u okvirima od 300EUR za sve.

Da li se uklapam i da li je pametno raditi sve ovo?
Ako ces (na)uciti, pametno je ;)

Ja bih išao na neki polovni brend i5 sa 8GB DDR3 rama. Samo ubaciš umesto HDD a SSD i monitor. Meni se dopada Dell OptiPlex sa srebrnom maskom. Jesu stare, ali neverovatno pozdane mašine. Dobar je i HP
Vec ima staru konfiguraciju, pa ne mislim da je na duze staze isplativo da kupi jos jednu koja je malo manje stara (prakticno nepostojeca opcija za sledeci upgrade).

Ja bih pre gledao neku varijantu sa MSI B450 plocom i AMD 200GE procesorom (za pocetak), da bi posle sto jeftinije i bezbolnije prosao sa upgrade-om (jaci CPU i dodatni RAM) :type:
 
Nazad
Vrh Dno