Šta je novo?

SAMSUNG UE43NU7092UXXH

woxer

Poštovan
Učlanjen(a)
04.01.2016
Poruke
325
Poena
80
Kupio sam ovaj tv, posto sam nov medju samsungovim tv-ovima, kao I 4k, zanima me koje bi postavke za sliku namestio, tj koje su najbolje, cudno mi je sve nesto, cudna slika, tupa, tamna. I primetio sam da kao da u pozadini radi( na voxu se zvao dinamicki kontrast) sam smanjuje I pojacava svetlo. A I ako imate neke savete, ako ima neke trikove skrivene. Koristim eon box, I polaris od provajdera
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Kupio sam ovaj tv, posto sam nov medju samsungovim tv-ovima, kao I 4k, zanima me koje bi postavke za sliku namestio, tj koje su najbolje, cudno mi je sve nesto, cudna slika, tupa, tamna. I primetio sam da kao da u pozadini radi( na voxu se zvao dinamicki kontrast) sam smanjuje I pojacava svetlo. A I ako imate neke savete, ako ima neke trikove skrivene. Koristim eon box, I polaris od provajdera
Hvala unapred
Kako si zadovoljan TV-om? Planiram da uzmem 43NU7192..

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Verovatno je negde u opcijama ukljucen light sensor ili tako nesto, procackaj malo i prouci uputstvo.
Takodje obavezno iskljuci True Motion ( ili nesto slicno) jer to potpuno ukaki bilo koji film, dobija se efekat sapunice ( misli se na serije).
 
Koja je razlika između NU7022 i NU7192?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Za sada sam prezadovoljan, nisam zadovoljan jedino ovom nasom mrtvom sd televizijom. Nemamo mi jos uvek kvalitet televizije za ovakve tv-ove.
 
Kupio juče 43NU7192 na akciji, za malo pa džabe :). Prvi utisak WOW. Slika perfektna, uglovi gledanja ODLIČNI, mnogo se pisalo o tome, šatro LG tj IPS panel daje bolje uglove, veze sa vezom nema...testiram ga ovih dana pa javljam utiske.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Moj drugar je kupio isti samsung 7192 samo dijagonalu od 40 incha i stavio ga da mu bude monitor i za sada je i vise nego zadovoljan slikom koju daje ovaj samsung.Inace ga je spojio na graficku evga gtx1080ti i kaze da sve lepo klizi u 4k rezoluciji sto se tice igrica.Kablovsku na njemu uopste ne gleda,znaci sluzi mu iskljucivo samo kao monitor.Kaze da tv vredi svaku paru.
 
Razlika izmedju 7092 i 7192 bi u sitnicama trebalo da je i u nožicama. Inače kao što Woxer napisa, ja sam sa LG436300MLB takodje zadovoljan sa svime osim sa SD kablovskim kanalima. Sad bar znam da nisam pogrešio jer sam LG kupio umesto 7092. To je ta klasa. Inače ekran je IPS i sve je ok. I uglovi i boje.
 
Pozdrav svima,

Da ne otvaram novu temu pitacu ovde. Uzeo sam UE55NU7093UXXH i interesuje me da li TV podrzava USB hub posto ima samo jedan usb prikljucak ?
 
Pozdrav svima,

Da ne otvaram novu temu pitacu ovde. Uzeo sam UE55NU7093UXXH i interesuje me da li TV podrzava USB hub posto ima samo jedan usb prikljucak ?

trebalo bi, verovatno google ima bolje odgovore, meni nije trebalo :)

inače da povrdim da su priče o uglovima gledanja kod va panela prenaduvane i to žestoko...
 
Jel na ovom modelu UE43NU7092UXXH panel VA ili IPS? ne mogu nigde da nadjem
 
Sad tek vidim kako sam se zaebao sto sam uzeo ovaj tv. Bas je osiromasen sto se tice video prikljucaka, ima samo 2hdmi i nijedan drugi vise.
 
Jel ima neka fora da se puste avi fajlovi sa usb-a, posto sam probao i nece ni jedan.
 
Nazad
Vrh Dno