Šta je novo?

Chromecast audio. Problem sa konekcijom!

Pirate

Čuven
Učlanjen(a)
09.03.2002
Poruke
260
Poena
630
Pozdrav
Nadam se da je tema postavljena u pravom delu foruma.

Imam jedan cudan problem, koji se pojavio nakon nabavke novog telefona.
Vezana je za cast izmedju telefona i streamera. Telefon je Xiaomi mi8 lite, a streamer je Chromecast audio. U cemu je tacno problem.

Prilikom castovanja izmedju telefona i chromecast imam problem. Uspostavi se redovno veza (konekcija), i pusti se audio da li preko tunein, deezar-a, neke aplikacije za interent radio ili music playera. Nebitno!
Sve to normalno radi, dok se ne ugasi display telefona. Prilikom ponovnog otljucavanja telefona, dolazi do prekida, seckanja zvuka, i nakog toga i pucanja veze.
Sto je jos cudnije nakon pucanje veze, tesko se ponovno uspostavi veza sa chomrecastom. Nekad hoce, a nekad treba da prodje i nekoliko minuta. Jednostavno google play services ne moze da se poveze sa chomecastom. Nekada veza pukne i kada telefon u radu. Npr. nakon par minuta.

Ovo mi se ne desava sa druga dva android uredjaja (tablet i mob telefon), vec iskljucivo na mi8 lite. Napominjem da je na choremcast instaliran poslednji firmware, sam uredjaj je pravilno podesan (mada i nema sta da se podesava, vrlo je prost za koriscenje). Cak sam uradio i par puta factory reset chromecast uredjaja. Iskljucivao njega, wifi rutel, restartovao telefon. Instalirana je poslednja verzija aplikacije google home. Takodje na telefonu se nalazi poslednje verzija google play services 15.0.90. Dodeljenje su sve app permissions.

Jel imao neko slicnih problema? Da li ima neko ideju kako da se ovo resi?

Pozdrav
 
Problem resen prelaskom sa android 8 na android 9, tj kada je telefon dobio podrsku za 9ku. Izgleda da 8ca i cast nisu najbolje saradjivali.
 
Nazad
Vrh Dno