Šta je novo?

Problemi sa strujom i TVom koriscenim kao monitor

r1stv

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2014
Poruke
58
Poena
60
Imam jedan TV koji koristim kao monitor, neka nebitna marka Quart.

Iz njega se cuju zvuci pucketanja i to traje neko vreme posle ukljucivanja i onda prestane.

Dok je HDMIom povezan za kuciste tj. graficku na celom kucistu ima struje koja bas neprijatno pecka, i kad proverim onim srafcigerom on svetli

Bukvalno bilo koji deo kucista pipnem sve je pod naponom - napajanje, zadnji deo, jedino plasticni delovi nisu

Ekran treperi tad u pocetku dok ispusta te zvukove i ako ukljucim neku belu pozadinu on prestane, dok ako je crna pucketa vise, ne znam kakve ovo veze ima
Takodje u tim momentima mis pocinje da gubi kontakt
Ne smem ni da koristim vise

Jel ima smisla popravljati taj TV? Da li je neko imao slicna iskustva?
 
Poslednja izmena:
Probaj jednu sitnicu, dok ti je iskljucen tv - obavezno iskljucen, otkaci kablovsku.
Ukljuci komp i tv.
Ako nema varnicenja onda je kablovska problem.
Kablovska obicno nije uzemljena i moze da spali tv ako je povezan sa jos nekim uredjajem, HDMI je posebno osetljiv.
Jedno od resenja moze da bude da stavis komp i tv na isti produzni kabl i galvanski izolator na tv.
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?252471-SBB-i-galvanski-izolator
 
Meni se jednom desilo da je počeo da se topi kabal na razdelniku za kablovsku tako da definitivno proveri kablovsku
 
sbb (banditi) veoma često ne uzemljuju svoje kablove, takođe veoma često kače više korisnika na jedan izlaz sa bazne stanice, pa odvrnu atenuator do daske.
rezultanta pomenutog je koaksialni kabl pod naponom od ~12v , koji uzrokuje smetnje na ekranu
a neretko i ozbiljne i skupe kvarove opreme.

rešenje je da pozoveš sbb i da tražiš da ti uzemlje kabl
(dobar dan, kroz kabl koji ste mi uveli prolazi struja i sva povezana oprema mi je pod naponom.... bla bla bla)
ako si uporan (dosadan) odradiće ti to oni za nedelju-dve dana.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno