Šta je novo?

Upgrade postojece konfiguracije

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,361
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Hteo bih malo da obnovim komponente, nisam dugo pa me zanima sta je trenutni best buy.

Konfiguracija je iz potpisa i mislim da bih prvo promenio plocu sa procesorom. Vidim da se prica da je Ryzen dosta dobar, da li ici na to ili ipak na Intel?

Sto se tice zahteva, u principu mi nije bitno da mogu da teram sve najnovije igre na max s obzirom da ne provodim mnogo vremena na kompu ali bih svakako voleo da ponekad odigram neki novji naslov (citaj godinu, dve, tri star).

Imam Intel SSD tako da mi to ne treba. Komponente bih verovatno uzimao polovne, u garanciji. Trenutno me mnogo nervira AMD-ov stock kuler, ne mogu vise da ga slusam. :D

Budzet za procesor, maticnu, memoriju i graficku ce biti oko 300-350eur. Kuciste necu menjati, a napajanje jedino ako bude moralo jace.
 
Ovako iz glave, mislim da mozes da se uklopis u ryzen 1600, b450 plocu, 8gb rama i rx 570. Grafiku i proc mozes polovne, to su sada best buy komponente, kao nekada i ove iz tvoje konfiguracije:)
 
Tako sam nesto i mislio da uradim. Nego, koja je razlika izmedju 1600 i 1600x, isplati li se dati malo vise para za X?

Druga stvar, sto se tice grafike, da li je bolje uzeti RX570 ili GTX 1060 6gb? Gledam sad nesto po netu, nema neke preterane razlike izmedju RX 570 4 i 8gb, dok je 1060 6gb u nekim igrama bolja od rx 570.
 
Brza je 1060 ali kako im opada podrska, stici ce ih verovatno AMD...
 
Tako sam nesto i mislio da uradim. Nego, koja je razlika izmedju 1600 i 1600x, isplati li se dati malo vise para za X?

Druga stvar, sto se tice grafike, da li je bolje uzeti RX570 ili GTX 1060 6gb? Gledam sad nesto po netu, nema neke preterane razlike izmedju RX 570 4 i 8gb, dok je 1060 6gb u nekim igrama bolja od rx 570.

Razlika je takt procesora, koji je viši na 1600X. To lako može da se nadoknadi overklokom. Ako te ne mrzi da se bakćeš, 1600 se više isplati. Ali ne gubiš bog zna koliko i ako ne overklokuješ 1600...

GTX 1060 je bolji od RX 570. Ali i košta više. Ako naletiš na RX 580 8GB koji je jeftiniji od 1060, uzmi njega. Ako nađeš da koštaju otprilike isto, uzmi onu koja daje više fps u igrama koje igraš. Mada, sumnjam da ćeš uspeti da uklopiš 1060 6GB ili RX 580 u budžet...
 
Nikada nisam nesto specijalno kolokovao, mozda bih mogao malo to da isprobam. Mogu li to na stock kulveru koji ide uz Ryzen ili bih morao da uzmem nesto tipa CM 212? Mislim da sam citao ovde na forumu da su dobri kuleri koji idu uz Ryzen.

Verovatno cu prvo da uzmem plocu i procesor pa cu kasnije da trazim grafiku.
 
U suštini može, ali bi ti drugi kuler omogućio bolji overklok, kao i više tišine i bolje temperature. Ako možeš da izdvojiš 3000 za LC Power LC-CC-120-RGB , bilo bi fino. Ako ne, poslužiće i Ryzenov.
Za 1600X bi i morao da dokupiš kuler jer fabrički ne dolazi ni sa jednim. Tako da ti je bolje da uzmeš 1600 i taj LC Power kuler nego 1600X.
 
Nazad
Vrh Dno