Šta je novo?

[emoji1212] vs [emoji1126] Konfiguracija za 596 eur tamo i vamo

XACAH

Cenjen
Učlanjen(a)
23.04.2011
Poruke
204
Poena
170
Sta velite...

Srbija, radnja sa malim mm...

Ryzen 3 2200g 105 EUR
Asrock b450m-HDV 78 EUR
Gskill ripjaws V Cl15 f43000 102 EUR
NZXT H400i 17990 152 EUR
Corsair cx550 semimod 10490 89 EUR
Samsung 860 EVO 250gb 67.7 EUR

Svega 70074 RSD = 593 EUR

Hungaria, radnja sa ipon..

Ryzen 3 2200g 92 EUR
MSI B450m Mortar 99 EUR
Corsair 16gb Vengeance lpx 108 EUR
Fractal design r6 usb-c BO TG 133 EUR
Corsair RM550X 101 EUR
Samsung 860 Evo 250gb 62 EUR

Svega 192.240,00 Ft ili 596 EUR...


Sta velite? Graficka me ne interesuje, a zapeo sam za kvalitetno kuciste i napajanje... Za ove ostale komponente mozete da predlozite eventualnu bolju opciju uz istu cenu.

Takodje cenio bih kontakt podatke proverenog Madjara na mail.

Hvala :)


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Ili

HP Pavilion Gaming 690-0000ny - 5KQ89EA#BED Intel[emoji2400] Core[emoji769] i3-8100 3.60 GHz, 8GB, GeForce GTX 1050, FreeDOS 2.0

Za 79990 u Gigatronu

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Pa od tog Fractala nema boljeg kucista, tako da.. A za PSU, dobro je i to, pogleda SS ili BeQuiet 80 Gold, da li se uklapaju u cenu, mada ja bi sastavio to kuciste sa FD Edisonom! :D
 
Nisi napisao za sta se koristi, natumbao si 2 potpuno razlicite konfe i laptop, kakav odgovor ocekujes?
 
Konfig 1:
Previše para za kućište. Ako si već zapeo za H400, nađi model bez "i" u nazivu, koštaće daleko manje.
Uzmi neku MSI matičnu ploču.

Konfig 2:
Bolje kućište i matična, ali Define R6 je overkill, pogotovo što imaš mATX ploču. Potraži Define Mini C ili Meshify C Mini (ista preporuka stoji i za gornju mašinu, ako ne nađeš "običan" H400).

S obzirom da je je ovo APU mašina bez grafičke karte, možeš i da uzmeš ITX ploču i staviš sve to u malo SFF kućište, poput Silverstone SG13 (imaju ga Mađari, nekih 50€) ili Jonsbo C2, i dobiješ lepu malu mašinu.
Generalno, previše odvajaš za kućište. Uzmi nešto od max 100€, i za razliku u parama uzmi veći SSD ili bolje napajanje, kuler...
 
Poslednja izmena:
Komp ce koristiti dva decaka od 9 i 12 godina za upoznavanje sa PC svetom jer su odrasli na Playstationu i tabletima. Voleo bih da se upoznaju sa nekim osnovama, ali i da nadju sebe... Kao i svakom detetu tog izrasta cilj im je gejming kanal, neka pocetna obrada videa itd...mada bih ja voleo da se malo zainteresuju za programiranje (makar LEGO robota, mindset mi pada na pamet) webdizajn...foto editing, graficki dizajn...

I zapravo razmisljam da im prodam tablete, smartfone sam im ogranicio sa fam linkom na sat i voleo bih da imaju PC sa stolicom i da lepo znam kad su na PCu.

Nece igrati na PCu sem kad igraju zajedno Fortnite jer u poslednje vreme samo to igraju.

I nisam predlozio laptop vec desktop Pavilloon... Evo linka...

https://m.gigatron.rs/brand-name_racunari/hp_pavilion_gaming_690-0002ny_-_5kr58eabed-162529

Dobro kuciste i napajanje je tu da ako za godinu odluce da rade nesto ozbiljno i treba im nesto jace stavim nesto ozbiljnije ali naravno ako im stvarno zatreba.

Sad basics i fortnite... I hvala na savetima.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
HP iz Gigatrona ne.

S obzirom na to što si napisao - jeftinije kućište, manje RAMa, veći SSD pa vidi da li možeš da uglaviš bolji CPU u ostatak para.
 
Uzmi dve brend masine na KP sa i5 2400 ili i7 2600, 8GB memorije, dodaj SSD ako nema i ubaci 1050Ti bez 6-pin konektora, dobices odlicnu masinu za ispod 300e, mozes i dve sklopiti za ispod 600e.
 
Porucena sledeca konfiguracija...

Ryzen 3 2200g 85 €
MSI B450m Mortar 90 €
HyperXPredator2x4gb 3000mhz cl15 70 €
Corsair RM650X 102 €
Samsung 860 Evo 250gb 56 €

Svega 403 EUR...

Poslusao sam Vas i smanjio memoriju sa 16gb na 8gb (Corsair se cekao, pa sam zbog toga uzeo HyperX koji je vise budget varijanta), nije imao Corsair RM550x pa sam uzeo Corsair RM650x za neznatnu razliku...

E sad se dvoumim za kuciste:
- Stariji sin hoce H400i i mozda to nije losa varijanta zbog njega, da se malo zanima i pravi vazan sa ledicama itd, mozda ga zainteresuje za hardver... Najjeftinije kod nas 17990, na KP neka firma prodaje za 16990+postarina
- Ja se dvoumim izmedju FRACTAL DESIGN DEFINE R6 BK TG i FRACTAL DESIGN DEFINE MINI TG... Sa aspekta prostora koji imaju i sobi i same konfiguracije MINI TG je bombona, ali ne znam da li zbog buduceg uograde ipak uzmem R6 mada onda ce ici ispod stola jer je preveliko...

Je li neko video uzivo beli ili crni H400, naginjem vise ka crnom, ali i beli ina svoju draz. Takodje vise naginjem ka crnim FD R6 i Mini a bas Madjar mi ima na stanju beli... On mi bas lepse izgleda u crnoj..

Moze pomoc i za kuciste... Pogledah tonu reviewa na Youtubeu, H400i je stvarno skockan do detalja, ali uvek sam nekako zeleo Fractal Design... Mini TG je 11800, a R6 bez stakla 17900.

Neki savet pls i hvala za dosadasnje komentare

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Fractal em jeftinije em kvalitetnije.

Kakav NZXT, plastikaner...
 
Gde nađe Mortar za 90e? Meni danas stigao, ali za 103e (doduše titanium varijanta, ali ne bi trebalo da je tolika razlika).

Takođe sam jurio i taj Corsair, ali ga niko nije imao na stanju (rekoše tek oko 15.03., a nisam mogao toliko da čekam), pa uzeh tx650m...

Što se kućišta tiče. moja preporuka za FD Mini C ako možeš da se spakuješ u isto, moje je danas stiglo i kućište je prelepo i vrlo kvalitetno odrađeno (i deluje da ima baš dosta prostora za tu veličinu). :)
 
Porucen FD Define Mini C TG :) "Madjari" ne donose kucista sto je i logično...

Mozda sam se ogresio o sina sto mu ne uzeh H400 da se igra sa osvetljenjem i animacijama, ali su me bas iznervirale cene NZXTa u Srbiji. 40 eur skuplje nego u HU i to navidno na akciji... Ispod 18k nema nigde, a sa akcijom 20k... U Madjarskoj 110 eur.

Bio sam ponosan na sina, kad je rekao da mu je bitnije sto je FD tisi nego sto N400i ima light efekte :)

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Pitanje za stručnjake...kupljena konfa kao gore iznad, Ryzen 3 2200g, msi mortar b450 i Kingston hyperx predator 3000mhz ddr4, ali deci puca fortnite na 20ak minuta...?

Spustio sam memoriju na 2933 i dalje se desava.. Inace msi ne podrzava ovog predatora u spisku podrzanih memorija, drajveri su uodateovani?

Ima li ko ideju sta moze da bude..

Hvala

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Pitanje za stručnjake...kupljena konfa kao gore iznad, Ryzen 3 2200g, msi mortar b450 i Kingston hyperx predator 3000mhz ddr4, ali deci puca fortnite na 20ak minuta...?

Spustio sam memoriju na 2933 i dalje se desava.. Inace msi ne podrzava ovog predatora u spisku podrzanih memorija, drajveri su uodateovani?

Ima li ko ideju sta moze da bude..

Hvala

Sent from my H8266 using Tapatalk

Nije to ''podrška" već testirani modeli. Ja baš koristim istu i to još oc na 3200MHz bez problema na Tomahawk. 99% sam ubeđen da je do grafičkog drajvera, obriši i instaliraj novije/starije.
 
Spustio na 2667 i radi. E sad... Skidoh samsung magician i prikazuje mi neke smesne rezultate u sekvencijalnim čitanju i pisanju, tipa ispod 200mb 180 160....u cemu je fora???

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Izgleda sam se zeznuo sa Ryzen3 2200G jer su decaci ppceli da snimaju igre i to Ryzen ne može da podrzi.

Koju graficku preporucujete za konf ispod?
Ryzen 3 2200g 85 €

MSI B450m Mortar 90 €

HyperXPredator2x4gb 3000mhz cl15 70 €

Corsair RM650X 102 €

Samsung 860 Evo 250gb 56 €

Svega 403 EUR...

Gledao sam nesto R570 ILI 580...Imate li preporuku za neki konkretan kompaktan model, a obzirom da na DEFINE C MINI po spec moze da stane 31.5cm

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Sapphire Nitro+ u obe varijante (RX 570 i 580), najtiše u radu, dužina grafičke karte je 26cm.
 
Snimanje preko AMD Radeon Relive većinski opterećuje grafičku kartu, ali ne preterano, razlika je oko 5-10%, tj. za toliko je manji fps u igri, kada se pokrene snimanje.
Zauzeće procesora takođe raste donekle, ali ne puno.

Ne treba mešati snimanje preko Relive opcije u odnosu na strimovanje, tu se često koristi program OBS, koji koristi CPU resurse, tu je jako bitan što jači procesor sa što više jezgra (bar 6, bolje 8).

Razlog zašto profesionalni strimeri koriste OBS je verovatno u dodatnim mogućnostima, i u slučaju jačeg hardvera (CPU) bolji kvalitet snimka.
Ne bavim se strimovanjem, pa mi nije poznata ta materija, tj. zašto se daje prednost OBS programu (zahteva jak CPU), u odnosu na ugrađena rešenja prozvođača (AMD Relive, ili Nvidia Shadowplay).

Testirao sam par puta Relive za snimanje, daje veoma solidne snimke, ali to može svakako i bolje, to je pretpostavljam razlog zašto se koristi OBS, ili u nekim slučajevima Capture karte napravljene isključivo u tu svrhu, tj. za snimanje igre.
 
Poslednja izmena:
Kupljen MSI Rx5800 Armour 8gb edition (185 eur) kod mog Madjara..

Nisam nista probao, deca samo igrala Fortnite...

Prilicno je tiha, doduse Fortnite ne moze ni da je ugreje

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Zdravo svima, zahvaljući Vama pre 4 godine kupljena je ova konfiguracija ispod.

Ryzen 3 2200g
MSI B450m Mortar
HyperXPredator2x4gb 3000mhz cl15
Corsair RM650X
Samsung 860 Evo 250gb, Seagate ST2000DM008
MSI Rx5800 Armour 8gb edition

Sve radi i dalje odlično super nezahtevna office mašina, s tim što dečaci odigraju ponekad FORTNITE i ASSETO CORSA, Elem... poručili su novi monitor AOC 24G2SPAE-BK, isto samo full hd, pa me interesuje šta bi bila neka najpametnija nadgradnja na ovoj ploči?

Koliko i koje memorije je najbolje da "ubodem"?
Koji procesor da uzmem, a da ne bude neki preskup uppgrade? Može i sa oglasa, polovno...

Nisam u toku sa akutelnim hardverskim trendovima uopšte...

Hvala svima unapred...
 
Zdravo svima, zahvaljući Vama pre 4 godine kupljena je ova konfiguracija ispod.

Ryzen 3 2200g
MSI B450m Mortar
HyperXPredator2x4gb 3000mhz cl15
Corsair RM650X
Samsung 860 Evo 250gb, Seagate ST2000DM008
MSI Rx5800 Armour 8gb edition

Sve radi i dalje odlično super nezahtevna office mašina, s tim što dečaci odigraju ponekad FORTNITE i ASSETO CORSA, Elem... poručili su novi monitor AOC 24G2SPAE-BK, isto samo full hd, pa me interesuje šta bi bila neka najpametnija nadgradnja na ovoj ploči?

Koliko i koje memorije je najbolje da "ubodem"?
Koji procesor da uzmem, a da ne bude neki preskup uppgrade? Može i sa oglasa, polovno...

Nisam u toku sa akutelnim hardverskim trendovima uopšte...

Hvala svima unapred...
Ako imaš zasebnu grafiku, Ryzen 5600 (non-x) je solidan upgrade koji neće previše da te košta. Ako uzimaš neki Ryzen 5000, prvo apdejtuj BIOS.

Što se memorije tiče, možeš da prodaš ta dva štapa od 4GB i uzmeš 2x16GB 3600 ili 2x8GB, kako ti finansije dozvoljavaju, ima kod nas jeftinih Kingston Fury Beast 3600 CL18 kompleta sa 10 god. garancije.

Ako ti se ne cima sa prodajom tih 2x4GB ili hoćeš da prođeš još jeftinije, dodaj još 2x4GB...valjda neće biti kerefeka i konflikata sa postojećom.

Kakav kuler za procesor imaš?
 
AMD stock kuler. Sin je kupio Ryzen 5 3600 procesor i sad gleda memoriju, da li 16gb ili 32gb, mada za igre mu je verovatno 32gb overkill, a ja svakako koristim samo Office na tom kompjuteru, ništa zahtevno. E sad je li ova memorija ok

KINGSTON Fury Beast 16GB (2 x 8GB) DDR4 3600MHz CL17 - KF436C17BBK2/16 ?

6500 rsd je u radnji na G, a vidim i da je na KP tu oko 45 eur.

Sto se tice SSD, trenutno je Samsung SATA 860 Pro, ali sa samo 256gb i to je realno usko grlo. Da li je bolje uzeti neki 500gb M2 SSD i na njega prebaciti sistem
 
Nazad
Vrh Dno