Šta je novo?

Sony Xperia 1 (2019)

Meni samo žao što ni jednom tj ni sa jednim modelom nisu izdominirali u segmentu mobilne fotografije (iako to sutra verovatno mogu da hoće) poput onog što je napravio pixel sa modelima 1-3! A dokle će opstati ne znam ali nadam se da hoće!

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
 
Mobile Communications divizija je (zajedno sa Imaging Products & Solutions and Home Entertainment & Sound divizijama) sjedinjena u Electronics Products & Solutions Segment (EP&S Segment) tako da je vise nema izdvojene na izvestaju posle 2018

pufkriH.jpg

GC5fi7p.png
 
... A dokle će opstati ne znam ali nadam se da hoće!

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Mogu oni sebi finansijski da dozvole da drze i dalje mobilni segment u pripravnosti dok ne pronadju formulu da promene situaciju.
 
Poslednja izmena:
Meni samo žao što ni jednom tj ni sa jednim modelom nisu izdominirali u segmentu mobilne fotografije (iako to sutra verovatno mogu da hoće) poput onog što je napravio pixel sa modelima 1-3! ...

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Google Pixel nije toliko u vezi sa direktnom dominacijom, bar ne putem tih samih modela ali imaju za cilj indirektno ucestvovanje u osiguravanju dominacije Android ekosistema.

Google Nexus/Pixel je Google -ov projekat koji ima za cilj nekoliko glavnih funkcija:

1# da pokaze svetu, investitorima, developerima pa i korisnicima, sta misli kad kaze Android. Kako bi to trebalo da izgleda Android iskustvo. Referentni model.
2# da uputi svaki put drugacijeg proizvodjaca u posebnosti Android OS -a prilikom povezivanja sa hardverom i da time ojaca poziciju Android OS -a osiguravanjem blagovremene pravilne implementacije da se nebi desilo da ga trziste odbaci zbog pogresnih razloga. Direktnim ubrzavanjem know-how pozicije kod najvecih proizvodjaca kroz tu vrstu kolaboracije.
3# da i sam bolje spozna, putem feedback -a realnih korisnika, gde leze problemi kod fizicke implementacije Android OS -a na realnom hardware -u u koji imaju potpuni uvid i koji im je potpuno poznat. Nesto sto testiranje na malom broju uredjaja pri development -u ne moze da obezbedi koliko moze feedback kod mass-scale implementacije.
 
Poslednja izmena:
Kao što rekoh, striktno sam naveo dominaciju pixela na polju fotografije gde je bio vladar do pojave ip 11 pro modela

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Sony poslovanje sa telefonima je u maltene predinfarktnom stanju a biznis je surov i vaskrsenja se retko dešavaju.
Od dva telefona kojima sam bio najzadovoljniji od svih jedan je upravo Sonijev. Ne bih imao ništa protiv da sam u krivu ali mala je šansa da se održe, kamoli nešto više.
 
Mobilni je reklamni materijal kao i soljica ali sa maksimalnom ekspozicijom, za razliku od vecine drugih njihovih proizvoda. Kompaniji koja je toliko multidisciplinarna kao Sony se to isplati i bez profita, sa neutralnim balansom. Privlacenje pozornosti, jacanje brenda.

Previse je to znacajno trziste da ga Sony ne bi drzao makar u idle modu. Sa velikim i finansijskim znacajem u slucaju pronalazenja prave formule i preokreta. Sony ima dovoljno ogranaka svog poslovanja kojima bi mogao leverage -ovati put nazad svoje Mobile divizije.

Nece se oni tako lako odreci tog trzista ali ne znaci da ce se vratiti na staze stare slave pre Android perioda. Pravila igre su drugacija.

+1 Odlično napisano.

Da su hteli, zbog loših finansijskih rezultata, odavno bi oni napustili mobilno tržište.

Sigurno je da ne mogu da se suprotstave dominaciji Kineza, i mislim da im to i nije glavni cilj, već sam ostanak na tržištu vide kao bitan značaj za brend.

Sent from XA2
 
Meni samo žao što ni jednom tj ni sa jednim modelom nisu izdominirali u segmentu mobilne fotografije (iako to sutra verovatno mogu da hoće)

I meni je za ovo žao, 'ajde za ostale stvari sem možda tvrdoglavosti kod bezela i nema se čovjek za šta žaliti, tu su bili kompletni.

A mene malko nervira što kinezi preplavljuju u svakom tehnološkom polju, recimo, TCL je drugi po proizvidnji televizora a čini mi se da će uskoro još više uzeti tržišta. Dobro, "A" brendove će uvijek imati ko kupovati, (ako ne bar snobovi haha) ali ne bi volio da toliko budu potisnuti i da se stvari brendovski izmjene iz korjena u globalu.
 
Poslednja izmena:
Sony je odustao od MWC 2020 zbog korona virusa kao jos nekoliko kompanija. Ali predstavljanje telefona nece izostati, bice u isto vrijeme (24.02.20. u 08:30 na Sony-jevom YT kanalu.
 
Otkazan MWC

Nego, prema glasinama baterija u novom vodecem modelu bice 4400 mAh, razmisljao sam i poredio S10+, Xperia 1 i S20+.
Na osnovu poredjenja povrsine (ne dijagonale) displeja, kapaciteta baterija, ostatka hardvera (kao i na osnovu cinjenice da sony vec godinama nudi samo baterije prosecnog kapaciteta) dosao sam do zakljucka da su male sanse da novi flagship ima bateriju vecu od 4000 mAh, verovatno ce to biti neki nebulozni kapacitet, fazon 3890 mAh. Jedino ako (nekim cudom) displej bude radio stalno u 2k/4k rezoluciji @120Hz, onda moze da se ocekuje 4000 mAh+ baterija. Nadam se da gresim ali..
 
Poslednja izmena:
Nisam ispratio desavanja, sta se ocekuje od novog modela i kako ce se zvati?
Da li ce biti nekih znacajnijih promena ili samo noviji hardver? AR i dalje ostaje 21:9?
 
Sve su to nagadjanja, jos uvek se ne zna ni da li ce predstavljati poboljsanu verziju Xperia 5 modela ili glavni flagship za 2020. godinu, a kamoli tacna specifikacija.

Gledam malopre na esatu i ne mogu da verujem da neki bukvalno slave jer postoji informacija da novi model nece imati DVS, bukvalno ni najmanje ne mogu da razumem cemu radovanje kada je DVS odlicna opcija (ko nece ne mora ni da je koristi, ili da koristi po potrebi, samo za odredjene aplikacije, ta funkcija nije ni zamisljena da stalno bude aktivirana) a samo postojanje DVS u sustini znaci jedan od najjacih, najboljih vibro motora u telefonu. A da sutra neki drugi popularniji proizvodjac omoguci DVS to bi bio samo takav hajp. Uzas.

Inace, pazite tu ''strategiju'' Japanaca - vec 2-3 godine veoma slabo cure renderi, specifikacije o sony telefonima, zato sto je neki ''genije'' smislio da masovna proizvodnja pocinje tek posle predstavljanja modela, jer navodno na taj nacin sprecavaju curenje informacija pre premijere uredjaja :d (ovo je inace zvanicno objasnjenje) Pa da li su oni normalni? Kao prvo, ''leaks'' hajp je jedan od bitnijih vidova besplatnog marketinga, kao drugo, zbog te nebulozne odluke prodaja flashipa predstavljenih na MWC pocinje tek krajem maja ili pocetkom juna, dakle kada pola planete vec kupi telefone koji su uveliko dostupni. Zbog takvog vodjenja kompanije nikada nece imati dobru prodaju pa makar predstavili ubedljivo najbolji smartfon na trzistu.
 
Poslednja izmena:
To je tacno. Mozda i najveci njihov problem u ovom trenutku. Mnogo bolja situacija bi bila sto se tice prodaje kada bi se ugledali na ostale proizvodjace. Evo Samsung npr, odmah nakon prezentacije krecu reklame i preorderi po raznim sajtovima zvanicnih radnji i operatera. To sto radi Sony je stvarno glupost.
 
Inace, pazite tu ''strategiju'' Japanaca - vec 2-3 godine veoma slabo cure renderi, specifikacije o sony telefonima, zato sto je neki ''genije'' smislio da masovna proizvodnja pocinje tek posle predstavljanja modela, jer navodno na taj nacin sprecavaju curenje informacija pre premijere uredjaja :d (ovo je inace zvanicno objasnjenje) Pa da li su oni normalni? Kao prvo, ''leaks'' hajp je jedan od bitnijih vidova besplatnog marketinga, kao drugo, zbog te nebulozne odluke prodaja flashipa predstavljenih na MWC pocinje tek krajem maja ili pocetkom juna, dakle kada pola planete vec kupi telefone koji su uveliko dostupni. Zbog takvog vodjenja kompanije nikada nece imati dobru prodaju pa makar predstavili ubedljivo najbolji smartfon na trzistu.

Ne mogu da verujem da kasne iz tog razloga ako je stvarno istina. U svakom slučaju je veliki problem to kašnjenje jer dok oni dopreme telefone do prodavnica ljudi već ili kupili Samsung ili zaboravili na Sony.
 
https://m.gsmarena.com/sony_xperia_...0_camera_specs_xperia_9_leaked-news-41526.php

Iskreno se nadam da vecina stvari nije tacna, jer:
1. Ako ne izbace flagship model krajem ovog ili u sledecem mesecu, po njihovoj filozofiji, tesko da ce mob ugledati svetlost dana pre leta. O nebuloznom imenu da i ne polemisemo.
2. Kupovati Samsungove senzore kamere pored svojih mi je zesce glup potez. Nisu Samsungovi senzori losi, naprotiv, ali sami sebe pokopavaju na taj nacin i stvaraju nepotreban trosak, sto sve na kraju utice na cenu.

Ono sto Sony treba da uradi, po mom misljenju, je da u kuciste cuvenog XZ Premium modela stavi najnoviji hardver uz neku 4500+ mAh bateriju, poveca dijagonalu toliko da ostanu vrlo mali (naravno simetricni) gornji i donji bezeli, koliko da stanu cuveni stereo zvucnici. I to bi bukvalno bilo to. Sto se mene tice takav mob mogu da cene koliko zele, za mene ne bi postojao drugi izbor. Ali naravno to su samo puste zelje, Japanci sve rade naopako. [emoji23]
Dizajn novih Xperia je odlican, osim tog nebuloznog AR, ali kapiram da bih i preko toga mogao da predjem. Samo malo da se uozbilje i pre svega rese tu glupu prodajnu politiku.
 
Poslednja izmena:
Naziv modela je najmanje bitan a sto se dizajna tice to je 90% poznato, samo da vidimo da li se radi o unapredjenom ''5'' modelu ili glavnom flagshipu za 2020.



Meni je ovo ok, vidi se da je Sony i dobro je sto displej nema rupu, suzu, notch, pilulu. A u sustini i podseca na izduzen XZ dizajn, ima i FF stereo zvucnike. I dalje nisam fan ''izduzenih AR'' ali objektivno 21:9 ima vise smisla od 19.56:9, 20.xx:9 i sl. Najvise je sumnjiv kapacitet baterije, ne u smislu da nece moci da omoguci prosecan ''radni dan'', sa 5-6h famoznog sot-a (to moze svaka xperia) nego sto je realno da ponovo propuste priliku da imaju uredjaj sa jednom od najboljih autonomija u klasi, SD865 u kombinaciji sa 4500-5000 mAh i optimizovanim softverom to sigurno moze da postigne.
 
Poslednja izmena:
Pa kada ce izbaciti flagship ako ne sada. Ali ako im je cilj druga polovina godine onda razumem. [emoji4]
Koliko losih poteza. Da su izbacili mob kada i Samsung i odmah nakon toga ga pustili u prodaju, to bi bila prava stvar. Ovako ima da izadje pregrst odlicnih modela vecine vodecih proizvodjaca, dok Sony flagship stigne na trziste.
 
Naslednik modela Sony Xperia 1 zvanicno se predstavlja ujutru u 08:30h. Da vidimo sta su strucnjaci iz Sony Mobile zajedno sa ostalim divizijama radili godinu dana i poboljsali u poredjenju sa prethodnim modelom. Uspeli su da sprece i sacuvaju curenja i otkrivanje zvanicniklh informacija za novi model kao nikad do sada i to izgleda do onog trenutka dok ga oni zvanicno ne predstave. Ranije nismo imali pouzdane i sigurne informacije sve do par dana pre predstavljanja, a ovaj put da do toga ne dodje im je mozda malo pomoglo i otkazivanje prezentacije na MWC. Kao sto su ovaj put uspeli da sacuvaju curenje informacija pre predstavljanja novog modela, nadam se da ce uspeti isto tako da ispune sva nasa ocekivanja i predstave jedan fantastican model. [emoji2][emoji6]

Link:
https://m.youtube.com/watch?v=kFLoARvccYw

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Hvala za link. Bice zanimljivo videti sta su spremili. [emoji4]
 
Hvala za link. Bice zanimljivo videti sta su spremili. [emoji4]
Nema na cemu. [emoji6] Bice sigurno zanimljivo pogotovo kad uzmemo u obzir da se cak ni ime uredjaja sa sigurnoscu ne zna, a kamoli nesto drugo. Ima tu dosta nekih glasina ali to je sve pomesano i nista od toga nije sa sigurnoscu potrvrdjeno.( Mozda samo izgled telefona i neke specifikacije o cipu koji pokrece novi model, sto svi mozemo i samo da pretpostavimo. Sve u svemu ujutru ce se resiti svaka misterija vezana za novi model. [emoji2]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Iskreno se nadam da ce Sony konacno predstaviti jedan kompletan flasghip model. Tu pre svega mislim na bateriju. Uz nove ekrane i ta silna osvezavanja istih, minimum 4k mAh je must have, sto bi uz S865 dalo dobru autonomiju.
Sve ostalo je vec sada odlicno. Znaci samo da se ne igraju vise sa kapacitetom baterije i sve ce biti kako treba. [emoji4]
 
Iskreno se nadam da ce Sony konacno predstaviti jedan kompletan flasghip model. Tu pre svega mislim na bateriju. Uz nove ekrane i ta silna osvezavanja istih, minimum 4k mAh je must have, sto bi uz S865 dalo dobru autonomiju.
Sve ostalo je vec sada odlicno. Znaci samo da se ne igraju vise sa kapacitetom baterije i sve ce biti kako treba. [emoji4]
Slazem se. Generalno sto se tice specifikacija sve ce to biti u vrhu u to nema sumnje, samo iskreno nadam se da ce konacno baterija biti bar 4000mAh kako bi to sve bilo kompletirano. [emoji2][emoji6]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Bolje da malopre nisam nista pisao, evo izgleda zvanicnih informacija za novi Sony Xperia Flagship model 2020, odnosno naslednici modela Xperia 1 i Xperia 10. Ime, dizajn, specifikacije. Sve je lepo skockano, ujutru cemo da vidimo sta sve ovi novi nazivi u specifikaciji znace detaljno i konacno baterija 4000mAh. [emoji2][emoji2][emoji4][emoji6]

https://translate.google.com/transl...&u=https://androidnext.info/?p=2320&sandbox=1

Xperia 1 II



Sent from my J9110 using Tapatalk
6c0d41d9377b7ecc8ed6650328b540f3.jpg
ab95a23f54dbd3dd0b9601d77cf821fc.jpg


Xperia 10 II
95d9743826c13ae46b233d1c23cb2f4e.jpg
bae2aeddeb8dd2f0afef8b99f6f4a625.jpg
 
Poslednja izmena:
Deluje dosta dobro, vec iz ovih specifikacija se vide polja gde su se uozbiljili u odnosu na sony mobile ''pricu'', ali videcemo sutra sta je sve od ovoga tacno.

Prosle godine sam razmisljao da li da otvorim temu ''Xperia 1 MK1'' ali sam ipak stavio 2019 u naslov. Na osnovu postepenog spajanja mobilne divizije sa sony electronic pretpostavio sam da je veoma moguce da ce prihvatiti dobro poznatu (alpha/mark x) nomenklaturu i za telefone.
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv telefon.
Napokon i Sony da se mrdne sa mrtvog mesta

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije lose, cak sta vise odlicno, bar ovako izdaleka...

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno