Šta je novo?

Sony Xperia 1 (2019)

Deluje dosta dobro, opet ima dve tacke koje ce mu testeri zamerati, a to su odsustvo 8k snimanja i ekran od 60Hz. Povratak 3.5mm ce pohvaliti, nadam se da ce kamera biti dobra.
 
A sta je ovo Motion Blur Reduction (90Hz equivalent benefit)? To nije pravih 90Hz?
 
Svidja mi se telefon, jedino me brine taj odnos stranica, trenutno sam na LG G6 i vec duze vreme gledam da zamenim telefon ali mi se nista ne svidja a ne mogu da zamislim da imam telefon dugacak kao daljinski. :(
 
Sony Xperia 1 od kada je predstavljen pa do sada na Sony Xperia YouTube kanalu imala je za oficijalni video za malo vise od godinu dana oko 900.000 hiljada pregleda.

Sony Xperia 1 Mark II od kad je predstavljena pre par dana pa do sada vec ima vise od milion pregleda.

Takodje na GSM Arena sajtu dnevno interesovanje za novi Sony Xperia 1 Mark II je ubedljivo na prvom mestu. Izgleda da je ova nova Japanska zverka izazvala neuporedivo vecu paznju nego prethodni model. [emoji2][emoji2][emoji2]

Xperia 1
72e70cb31efabebfdbe09caec671e4a4.jpg


Xperia 1 Mark II
f0ceb246c5f00ba3ca42b01caeff33ce.jpg


GSM Arena top 10 mobile daily interest
99f5a4c5e605a4f40a5a2011721ed2cb.jpg
 
Poslednja izmena:
Takodje na GSM Arena sajtu dnevno interesovanje za novi Sony Xperia 1 Mark II je ubedljivo na prvom mestu. Izgleda da je ova nova Japanska zverka izazvala neuporedivo vecu paznju nego prethodni model. [emoji2][emoji2][emoji2]

Bas malocas primetih ovo. I to dosta vise pregleda u odnosu na drugi model sa liste.
Nadam se da ce kod nas biti popularniji u odnosu na prethodne modele. Tu pre svega mislim da ga bude kod operatera, pa onda i da bude sve vise primeraka na KP sa validnom garancijom. [emoji4]
 
Voleo bi da se vrati Sony, jos od z serije mi se kod njih najvise ui svidjao i kako radi.
Jedino me zanima da li je neko koristio 21:9 format i da li je toliki problem kao sto svi pricaju ili ne, posto nemam prilike nigde da probam 1?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Obzirom da je većina drugih uređaja današnjice 20:9 eventualno 19:9 ne verujem da će se korišćenje ovog telefona sa 21:9 mnogo razlikovati.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Voleo bi da se vrati Sony, jos od z serije mi se kod njih najvise ui svidjao i kako radi.
Jedino me zanima da li je neko koristio 21:9 format i da li je toliki problem kao sto svi pricaju ili ne, posto nemam prilike nigde da probam 1?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Odma da ti kazem, nije nikakav problem. Ja koristim Xperia 1 oko pola godine i bukvalno istog dana sam se navikao ako se uopste moze i reci navikavanje neko. Kako su se ljudi navikli sa 16:9 na 18:9 tako je i sa 18:9 na 20:9 oenosno 21:9. Ono sto je interesantno kada sam prodao XZ2(18:9) i dok nisam kupio Xperia 1 koristio sam XZ Premium(16:9). Tako da prelaz mi je ustvari bio sa 16:9 na 21:9 i brzo sam navikao. Ovde je nekako najveca razlika sto telefon izgleda vitkije, a to se odma primeti i u koriscenju. Ljudi se oduseve kako telefon bas lepo lezi u ruci, uopste nije sirok, a ima veliki ekran. Vise se tome dive nego sto se cude i komentarisu 21:9. [emoji2][emoji6] Inace na Xperia 1 surfovanje internetom, skrolovanje na drustvenim mrezama i slicno kao i gledanje videa na YT u ovom formatu je prava uzivancija.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlicno [emoji16] Cekamo da se pojavi kod operatera i u prodaji (ako dodje kod nas).

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Stiglo malo osvezenje softvera [emoji3]
fe69257f74d96e7070225187704a65c7.jpg


Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Igrom slučaja, već 2 mjeseca koristim Xperiu 1, naišla mi jako povoljno jedna siva, a XZ3 sam proslijedio ćaletu. E sad, 2-3 utiska/pitanja...
Prvo, podsjetilo me što je @hsv.stoned spomenuo povratak DRAM memorije u Xperia IV temi. Evo moja Xperia 1 ima 960fps slow motion dok već suprugina Xperia 5, nema (iako su to skro 2 identična telefona samo različite dimenzije, ali eto to je jedna od razlika). E sad, moja Xperia 1 je na android 11 dok je 5-ica još na 10-ci, primjetio sam da kod mene u Sony-jevoj Music app nema ekvilajzera, jednostavno ga nema, ne vjerujem da ga nisam uspio pronaći, da li je moguće da su to izbacili nadogradnjom na android 11 (s obzirom da na Xperia 5 koja je na androidu 10, naravno ima...). Te još jedna paralela sa Xperiom XZ3 koju sam koristio prije jedinice, iako je displej na XZ3 2K, a na Xperiji 1 je 4K, displej na XZ3 kao da djeluje i oštrije, možda je osjećaj ipak subjektivan jer je displej svjetliji, boje su baš ono vibrantnije, jače, svakako je i svjetliji pa je displej nekako dosta punchy, dok je na 1 mirniji, profesionalniji, prirodniji.
 
Imam priliku uzeti (opet za ćaleta) Xperiu 1 za neke male novce, poenta je što u ćosku na displeju imaju 3 male tackice, jedva primjetne, covjek kaze da tako stoje godinu dana, pretpostavljam sa su to mrtvi pikseli, u opste ne predstavljaju smetnju samo me zanima koliks je sansa da se to pocne siriti?

P.S. Evo na XZ3 koju on trenutno koristi, ima u samom dnu mala grupa mrtvih piksela koja tako stoje vec godinu ipo dana i nusu se prosirili.
 
Imam priliku uzeti (opet za ćaleta) Xperiu 1 za neke male novce, poenta je što u ćosku na displeju imaju 3 male tackice, jedva primjetne, covjek kaze da tako stoje godinu dana, pretpostavljam sa su to mrtvi pikseli, u opste ne predstavljaju smetnju samo me zanima koliks je sansa da se to pocne siriti?

P.S. Evo na XZ3 koju on trenutno koristi, ima u samom dnu mala grupa mrtvih piksela koja tako stoje vec godinu ipo dana i nusu se prosirili.
Taj 4K ekran košta više od vrednosti tog telefona, batali to.
 
Nazad
Vrh Dno