Šta je novo?

Sony Xperia 1 (2019)

Da li negde u Srbiji ima da se pogleda ovaj fon?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ako ikada dođe u Srbiju biće ga verovatno gore u TC ušće (ne znam tačno koja radnja je u pitanju) , ja sam tamo video xz2 npr

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mislio sam da li ga trenutno ima, za Usce sam pretpostavio. Hoce ortak da kupi.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Moguce da se nece ni pojaviti u legalnim tokovima, sony polako nestaje sa SRB trzista mada su operateri do sada nudili vecinu flagship modela osim XZ2 Premium posluzavnika. A zanimljivo je sto se XZ2P relativno brzo pojavio u HR, verovatno se jos uvek prodaje iako je u sustini nebitna cigla.
 
Danas se telefon u par varijanti pojavio u jednoj online prodavnici... Nadam se da ce uskoro i kod operatera da se pojavi...
 


Lik kaze da je poslednji apdejt poboljsao kamere (alpha tim) i da po kvalitetu fotografije moze da uporedi sa high-end sony P&S kamerama.
Ostaje pitanje zasto su to uradili tek kada su testovi zavrseni na 99% poznatih sajtova/YT kanala :d ali sony klasika..
 
7:30: https://youtu.be/rsuqVNcF3YA?t=7m28s

Izgleda da u game/performance preferred modu displej radi u 2k rezoluciji sa 120fps (samo ako su u pitanju podrzane igre). Inace je 120fps opcija zakljucana u kernelu, kao kod XZP/XZ1/XZ2 i ostalih novijih Xperia, verovatno zbog trajanja baterije i optimizacije UI/app.



 
Da nisu eksperimentisali kao i obicno, vec da su u kuciste Xperia XZ Premium modela stavili ekran od ivice do ivice sa 4k mAh baterijom bilo bi bukvalno "shut up and take my money".
Mada, i ovako je to dosta lep mob, samo sa bezveznim i iritirajucim odnosom stranica. Ali navikli smo nazalost da od Sonija vidjamo svakakve gluposti. Ruku na srce, moze im se progledati kroz prste jer sve vise mobova dolazi upravo sa takvim ili slicnim odnosom stranica. Neminovnost je da ce i to vrlo brzo postati standard.
 
Poslednja izmena:
Jedno veoma detaljno poredjenje kamera. Mislim da se na ovom videu vidi koliko je kamera na Sony Xperia 1 superiornija od ostalih modela. Mozda je bas na ovom poredjenju najnovija verzija softvera u Sony modelu gde je kamera jos vise poboljsana, u odnosu na prve verzija softvera. [emoji3][emoji6]
https://www.youtube.com/watch?v=ZBSSDr2tU4o



Sent from my G8141 using Tapatalk
 
[QUOTE=Djuro89;Jesmo mi gledali isti test?Sta je ovde superiornije na soniju?:)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kod nas ga nema nigde u prodaji?

Huawei P10
 
760€ na KP, tek se pojavio, dostupan navodno u sve 4 boje.

Sent from H8266
 
Samo da nije 21:9 pffff
Upravo odgledao ovaj test kamere, bravo za Sony [emoji108]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ne smeta ništa 21:9, ja se dosta brzo navikao na Xperia 10 uzet iz nužde. Svakako su svi novi flagshipi postali preglomazni za u džep.

Doduše, X10 je malo uži i, iako konačno mogu da dohvatim levu stranu ekrana palcem da ne kucam s dve ruke, smaraju baš uska slova i default tastatura, no to se lako da rešiti.
Na X1 cenim da nije problem jer je on 5mm širi.

Aspect sam za sebe meni prija jer manje skrolujem kad čitam, ume da nervira u landscape gde neke app jedva da imaju dovoljno prostora za unos.
Viber recimo ugasi prethodne poruke i ostavi samo ovu koju kucaš. Mada je to i do rezolucije delimično.

Sve u svemu, nije tako strašno kao što deluje na prvi pogled. :)
 
Na sonyxperia redditu gledam slike sto ljudi prave. Greota da ovo nije islo na test na dxomark i da telefon nije zavrsio u ponudi kod nekih operatera.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Biće test na famoznom dxo, ako su sami nabavili test primerak onda će imati skor do 90, ako im je Sony donirao fon onda će preći 100. :d

Sent from H8266
 
Biće test na famoznom dxo, ako su sami nabavili test primerak onda će imati skor do 90, ako im je Sony donirao fon onda će preći 100. :d

Sent from H8266

Kao tipa neki od vas su pogodili, su napisali na fb-u u najavi testa, ako gledamo po tradiciji, nece biti ni 20i na listi, al mi je cudno sto ga vec dugo najavljuju, mozda bude neko iznenadjene, u sredinu ne vjerujem, bice ili opa ili tropa.
 
Pa malo je i trulo da to tako funkcionise. Iskreno ako neko radi profi reviews a daju ocene po tome kako dobijaju uredjaje onda da ga *mjau**mjau**mjau**mjau*m.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Postavljani su linkovi jos pre 2-3 godine, DxO je 2016. bio pred bankrotom ali su se ''nekako'' izvukli, onda su uveli novi ''protokol'' za testiranje a postoji i intervju gde su zaposleni prakticno priznali da prihvataju poklone, donacije i da to utice na krajnji skor. I od tada postoje uredjaji koji odmah na promociji (npr. na MWC) imaju napucan DxO skor, kao deo reklame (najvise huawei, npr. cela redakcija je dobila po P20/Pro i to se odavno zna a naravno nisu ni novije testove radili tek tako), dok modeli koje testiraju posle x/xx meseci (i verovatno sami nabavljaju) kao po pravilu imaju znatno losije skorove.

''1'' je ocekivano prosao: https://www.dxomark.com/sony-xperia-1-camera-review/

Ali kao da je bitno, u iole realnim testovima ''1'' kamera se odlicno nosi sa najboljim kamerama iz klase, posebno sa najnovijim apdejtom a kao bonus nudi tehnologije koje mnoge kamere nece imati ni sledece godine, mozda ni za 2, (DRAM/prediktivno snimanje/eye af/rafali, pravo 1080p/960fps snimanje, 4k hdr, 21:9 CineAlta). Sve u svemu ne snima ubedljivo najbolje fotogafije u klasi ali je u vrhu dok kao celina predstavlja mozda i najbolji ''paket'' za foto/video entuzijaste.
 
Poslednja izmena:
Postavljani su linkovi jos pre 2-3 godine, DxO je 2016. bio pred bankrotom ali su se ''nekako'' izvukli, onda su uveli novi ''protokol'' za testiranje a postoji i intervju gde su zaposleni prakticno priznali da prihvataju poklone, donacije i da to utice na krajnji skor. I od tada postoje uredjaji koji odmah na promociji (npr. na MWC) imaju napucan DxO skor, kao deo reklame (najvise huawei, npr. cela redakcija je dobila po P20/Pro i to se odavno zna a naravno nisu ni novije testove radili tek tako), dok modeli koje testiraju posle x/xx meseci (i verovatno sami nabavljaju) kao po pravilu imaju znatno losije skorove.

''1'' je (ocekivano) prosao: https://www.dxomark.com/sony-xperia-1-camera-review/

Ali kao da je bitno, u iole realnim testovima ''1'' kamera se odlicno nosi sa najboljim kamerama iz klase, posebno sa najnovijim apdejtom a kao bonus nudi tehnologije koje mnoge kamere nece imati ni sledece godine, mozda ni za 2, (DRAM/prediktivno snimanje/eye af/rafali, pravo 1080p/960fps snimanje, 4k hdr, 21:9 CineAlta). Sve u svemu ne snima ubedljivo najbolje fotogafije u klasi ali je u vrhu dok kao celina predstavlja mozda i najbolji ''paket'' za foto/video entuzijaste.
Sve lepo napisano. Postoji mnogo poredjenja ovog modela sa drugim vodecim modelima i sve su to neke male razlike. Ali sigurno ne tolike da bi neki od tih model imao ocenu 91, a drugi 113. A ovamo sa druge strane kao razlike i kameri vodecih modela godisnje napreduju po jedan ili dva boda na njihovoj skali. Ali dobro najvaznije je kakva su realna i prakticna poredjenja, a ovamo sto neki sajt izbacuje kojekakve gluposti i sto znamo na koji sistem funkcionise ne bih bzvz pridavao paznju tome. Ovom recenzijom samo jos jednom potvrdjuju ko su i sta su.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
DxO mark je oduvek sluzio za podsmeh kada se ljudi pozovu na njega, a i sad se nije nesto promenilo, niko normalan njih ne uzima za ozbiljno.
 
Kako šta? Da kupi pocophone šta drugo :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Takve gluposti ce svakako naneti odredjenu stetu sony-u i lose uticati na prodaju koja je svejedno losa ali nas treba da boli uvo, bitno je da je kamera kao celina odlicna.

Malopre sam testirao XZ2 u auto modu sa i bez hdr, i dalje auto mod moze da zabrlja u tezim svetlosnim uslovima ali sve to je dosta bolje od starih Z telefona a uz najosnovnija rucna podesavanja (koja mogu da ostanu kao predefinisana) kamera je odlicna, bukvalno na neki nacin uporediva sa RX100 a ima i najnovije tehnologije koje uz malo ucenja nacina rada svaku motion eye kameru izdvajaju kao broj 1 za snimanje u odredjenim uslovima.
Jeste da je i dalje potrebno navikavanje na sony kamera app ali sada motion eye ne bih menjao ni za Pixel 3 kameru mada to je samo moje misljenje jer mi treba prilicno svestran setup za foto i video snimanje, idi.ot hdr+ mod je svakako vrh ali dzabe ako je ostalo ogoljeno i nema prednosti motion eye tehnologija.

Xperia 1 ima malo manji senzor od XZ2 ali zato ima OIS i bolji auto mod/hdr, eye AF pa je bolja za prosecnog korisnika i po vecini normalnih testova u vrhu klase. Na kraju, dodatne wide i telephoto kamere su najveca prednost u odnosu na stare Xperie i to mi najvise fali na XZ2 ali eto.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno