Šta je novo?

Laptop za dev

Mapet

Poštovan
Učlanjen(a)
10.11.2017
Poruke
124
Poena
70
Treba da nabavim za firmu tj za zaposlenog lap, neki min je 12 gb ram i neki i7 ili sta mislite o ryzen-u. Dakle java i frontend je u pitanju nista graficki zahtevno samo sto vise snage za eventualnu virtualizaciju.
 
Koliki ti je budžet?
Nov - polovan?
Redovne prodavnice - kp?
 
Oko 1000 , bilo bi dobro domace prodavnice. Nov. ne razumem zasto kod nas nema modela sa 16gb ram i dobrim quad procesorok sa min 6mb cache.. nema sta nisam gledao
 
razumem zasto kod nas nema modela sa 16gb ram
ovo za CPU ne znam, ali sa 16GB ima. Btw, lako je ubaciti još jedna modul od 8gb i kod modela sa "samo" 8gb rama. Ovo su modeli sa 16gb i i7 CPU-om.

Po meni je bolje uzeti neki model sa 8 GB, pa dodati još jedan modul od 8GB. Pogledaj ovu listu sa i7 modelima.

Neka ti ovaj sajt služi za poređenje jačine procesora. Možeš sam ubaciti bilo koji model......

edit: pošto mu nije potrebna grafika, posao će odraditi i intel integruša. Po meni najbolja kombinacija ako pogledamo battery life, i izdržljivost-trajnost.
 
Poslednja izmena:
Slazem se ali kad vec dajes tolike pare a oni ti skrate tipa i jaki modeli imaju 4gb ram zalemljeno i imas jos 4gb ili 8gb slobodno da menjas i maksimum rama ukupno je 16gb..ali *mjau**mjau**mjau* zakon ponude i potraznje. Ako imate neke predloge stavite slobodno da pogledam .
 
ovo za CPU ne znam, ali sa 16GB ima. Btw, lako je ubaciti još jedna modul od 8gb i kod modela sa "samo" 8gb rama. Ovo su modeli sa 16gb i i7 CPU-om.

Po meni je bolje uzeti neki model sa 8 GB, pa dodati još jedan modul od 8GB u kombinaciji sa ovim procesorom (4/8, 6mb cache)

ovo sa i5 je dobra ideja nije los procesor uopste


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba da nabavim za firmu tj za zaposlenog lap, neki min je 12 gb ram i neki i7 ili sta mislite o ryzen-u. Dakle java i frontend je u pitanju nista graficki zahtevno samo sto vise snage za eventualnu virtualizaciju.

Pogledaj Lenovo Thinkpad seriju, ima dosta modela od 15 i 17 inča. Bolje bi bilo da gledaš od 17 inča, ugodniji za rad, a i dalje portabilan, zavisno od težine, naravno.

Ovaj je npr oko 1000 evra tačno: Lenovo ThinkPad E590, Core i7-8565U, 16GB RAM, 512GB SSD, Radeon RX 550X, Windows 10 Pro ( oznaka modela je 20NB0029GE ).

Težina je 2,12 kg, to je 15,6 inča. Verovatno ima varijanta i sa 17,3 inča ekranom, proveri.
 
Poslednja izmena:
U Srbiji ThinkPad za 1000e neće da može, pogotovo ako uzmemo kriterijume koje je dotični zahtevao. Slažem se da je ThinkPad najbolji, ali ........
 
Odlican model cak vrhunski. thinkpad modeli su odlicni modeli.uzecu u obzir. Ali prvo da vidim sta mogu ovde da nadjem bez uvoza.. ona i5 je primamljiva


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoje i varijante sa 8 GB memorije, ali ipak je 16 GB dosta bolje.
 
Nazad
Vrh Dno