Šta je novo?

Šta posle Samunga A5 (2017)

gileip

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2005
Poruke
1,236
Poena
360
Došlo vreme da se menja stari telefon.
Nabavio sam Xiaomi Mi8, sjajan telefon, ali za mene nedorečen!
Navikao sam na konformizam, da sve bude pregledno, da pored baterije piše procenat koji se vidi, da kalendar može da se podešava kako ja hoću, da podešavam u kontaktima kako ja želim...
Sjajan je Xiaomi, ali mu nešto nedostaje. Ipak je to za ljude koji vole da se igraju sa telefonom, podešavaju, ja hoću da ga uzmem, namestim uz programe koji dolaze i tako da mi radi 2 godine.
Zato sam rešio da uzmem telefon, isključivo nov, da je Samung, Huawei ili Honor, da ima bolju kameru i bateriju od A5 (2017), da ima brzo punjenje i USB C, Gorilla glass i da je oko 300 evra, može i malo više.
Volim Huawei zato što ima mogućnost da mu se alarm uključi ako se telefon pre toga isključi, i to mi je bitno, ali ajde, nije prioritet.
Preporučite nešto, ali ne Xiaomi, dobar je ali ipak ne, bar za sada.
 
Poslednja izmena:
Onako na prvu loptu mi na pamet pada honor 10 da je kompaktan ili honor play veca I jeftinija varijanta.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
...
Volim Huawei zato što ima mogućnost da mu se alarm uključi ako se telefon pre toga isključi, i to mi je bitno, ali ajde, nije prioritet.
...

Ako sam te dobro razumeo, hoćeš da se uključi alarm kada je telefon isključen.
To nema nikakve veze sa proizvođačem nego sa čipsetom. Mislim da je to u Android svetu isključiva osobina kod Mediatek čipsetova, iskreno, nisam proveravao kod Kirin-a. Exynos takođe ne može.

Ta opcija mi poprilično nedostaje kod današnjih modela sa SD-om...

Ako ti je odgovarao A5 što ne ideš na A8 ili slično?
 
Poslednja izmena:
Huawei Mate 10Pro.
Ne znam kako bi ti podesavao u kontaktima? u kalendaru? na Mi8 pise baterija u procentima
7aa8c11c2893deb935168e49539424e2.jpg
 
Koristio sam nedelju dana Samsung A7 (2018) i bio sam zadovoljan dosta. Preporuka za njega.

Ako hoćeš više premium model, onda idi na A9, koji ima 4 kamere.
 
LG G7, Xperia xz2, oba su trenutno povoljna na KP-u. 330 jevrića.

Sent from my MI 8 using Tapatalk


Gledao sam LG G7 THINQ, karakteristike su mu super, ali posle Flex 2 telefona i problemima sa matičnom pločom, da li uzeti!?

Mislio sam o A8, ali generalno su slike kao i na A5 (2017) pa realno šta sa njime dobijam?
A7 (2018) je u odnosu na A5 (2017) 2 koraka unazad, možda za nijansu bolja kamera.
A9 je mnogo ružan telefon.

Da ne ispadne da sam cepidlaka, ali ovo su po meni bitne stvari.

Nekako i Honor 10 128 GB deluje najprivlačnije, za sada.
 
G6, a ni G7 nemaju te probleme. Rešili su ih.
G7 ti je bolji od svih telefona iz Samsungove A klase, a bolji je i od Honora u svakom pogledu.
Odličan telefon, prema mom mišljenju najslabija tačka mu je dizajn, ružan je. Pogresićeš ako uzmeš bilo koji od navedenih umesto LG-ja.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako sam te dobro razumeo, hoćeš da se uključi alarm kada je telefon isključen.
To nema nikakve veze sa proizvođačem nego sa čipsetom. Mislim da je to u Android svetu isključiva osobina kod Mediatek čipsetova, iskreno, nisam proveravao kod Kirin-a. Exynos takođe ne može.

Ta opcija mi poprilično nedostaje kod današnjih modela sa SD-om...

Ako ti je odgovarao A5 što ne ideš na A8 ili slično?

Huawei ima, na Xiaomi Mi8 sa SD čipom takodje ima. Samo Samsung to nema pa bilo koji čipset da je u njemu.
 
G6, a ni G7 nemaju te probleme. Rešili su ih.
G7 ti je bolji od svih telefona iz Samsungove A klase, a bolji je i od Honora u svakom pogledu.
Odličan telefon, prema mom mišljenju najslabija tačka mu je dizajn, ružan je. Pogresićeš ako uzmeš bilo koji od navedenih umesto LG-ja.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Na slikama nije ružan, ne znam kakav je uživo?
Koji materijal je korišćen u izradi?
 
Moj predlog je LG G7 ili Honor 10. I sam planiram da uzmem jedan od ta dva(odlučiće kao i uvek količina novaca koju budem imao), čim prodam trenutni telefon koji koristim.
@slavišaj, možeš li mi na PM poslati wallpaper koji koristiš(ono malo ostrvo)?
Hvala unapred!
 
Sve sam bliži LG G7 ThinQ, za 330 evra mislim da je odlična kupovina jer ima i mesto i za SD karticu što mi je bitno.
A i navikao sam na LG interfejs na Flex 2, nadam se da se nije nešto drastično izmenilo?
 
Moj predlog je LG G7 ili Honor 10. I sam planiram da uzmem jedan od ta dva(odlučiće kao i uvek količina novaca koju budem imao), čim prodam trenutni telefon koji koristim.
@slavišaj, možeš li mi na PM poslati wallpaper koji koristiš(ono malo ostrvo)?
Hvala unapred!

Nisam sacuvao, tj ne mogu da ga pronadjem u telefonu, ne secam se da li je sa zedge-a ili sa miui themes. Ako ga nadjem poslat cu ga.
 
Nazad
Vrh Dno