Šta je novo?

Koji ultrabook

Proday

Znamenit
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poruke
20,213
Poena
1,425
Drugari zbog promenjenog načina života, česte selidbe itd, rešio sam da zamenim svoj desktop replacement (Asus Rog laptop) za nešto daleko manje i mobilnije + playstation 4 pro + eventualno externi gpu. U zadnje vreme nemam vremena za igranje, a i to što odabrano igram, hoću da igram kako valja. Za konstantno vijanje hardvera i bacanje para na isti nemam više ni vremena ni volje (a ni para). Znači isti bi kupovao za bar narednih xyz godina.

Pošto mi drugar u maju dolazi iz USA, iscimao bih ga da mi ponese nešto od odabranog sa ebaya ili amazona. E sad izbor mi se sveo manje više na Huawei Matebook X pro, Dell XPS13, Lenovo X1 carbon eventualno Razer Stelth (mada od problema sa death adder mišeevima i crkavanjem mikroprekidača na tri različita pomenuta, nešto i nemam poverenja u kvalitet brenda više). Razmišljao sam se i za Macbook Pro neki od 13" ali sumnjam da bi se navikao na operativni sistem pa ne bih da experimentišem.

Što se korišćenja tiče, ništa od renderinga i sl, znači za surf, office, photoshop povremeno osnovni editing fotki, youtube, filmovi i sl. Ako bi uzeo externi gpu, poželjno bi bilo da ima tunderbolt sa 4 linije ali nisam uspeo da izguglam da li i jedan od pomenutih ima isti; znam sa matebook x pro sa mx150 ima 2 linije, ali ne znam za onaj bez dodatne grafike da li možda ima sva 4 na raspolaganju, ne nađoh nigde podatak...u tom slučaju bih njega uzeo sigirno...ili bilo koji drugi od pomenutih jel to mi je recimo prioritet kao i punjenje preko usb-c odnosno da nemam poseban džek samo za tu namenu.

Takođe bi valjalo da ima i autonomiju dobru, mislim da je tu lenovo x1 neprikosnoven ali slobodno neka me neko ispravi ako grešim. Laka zamena baterije takođe +

Touchscreen, 4k, veliki refresh itd mi uopšte nisu bitni

Svako lično iskustvo i predlog/savet su krajnje dobrodošli jer sa ovom (ultrabook) klasom nemam apsolutno nikakvog iskustva.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ako uzmes matebook moras i p30pro ili m30 kad izadje. Ne znam da li imaju u huaweiu neku bolju sinhronizaciju medju njihovim proizvodima. Tj da li radi lepo kao kombinacija svega toga u apple izadnju?


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
P30 pro neću ni džabe, posebno sad kada sam s10e kupio (tj treba da preuzmem)! M30 pro već možda uzmem u razmatranje ako bude imao sve što tražim od telefona.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bacite pogled na Acer Swift 7 2019, savršenstvo.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Lenovo Thinkpad T450s i5-5300U ili
HP EliteBook 840 G3 i5-6200U?

Sve ostale specifikacije su maltene iste (8GB RAM, SSD 256GB, FHD ...)

Kupujem polovno, u sličnom su stanju, a HP je 10 evra skuplji.


Hvala unapred!
 
Uzeo sam sebi za ličnu upotrebu Dell XPS 13 9380 i7 16gb. Poslovno već duže vreme koristim razne Thinkpad-ove (trenutno T480s) ali ovo je neka druga dimenzija. Prvo što me je kupilo je kvalitet izrade i dizajn. Neverovatno je kakav su moćan hardver uspeli da spakuju u onako malom pakovanju. Ekran 4k je odličan ali mislim i nepotreban kod 13 verzije. S druge strane touchscreen 1080p ne postoji. Autonomija nije baš najbolja ali nisam ni očekivao nešto posebno, upravo zbog ekrana. Uz njega dolazi i dosta bloatware-a (windows home verzija) pa sam odmah po raspakivanju sve obrisao i instalirao pro verziju windowsa, novi bios i nove drajvere.

Pisali su na netu dosta o problemima sa coil whine i wifi karticom ali ja to za sad nisam primetio.

Uglavnom, ako vam treba mali, lagan i moćan ultrabook, ovaj model je za svaku preporuku.

Pored njega sam gledao MacBook i Lenovo C930.
 
Za sta ga koristis? Vec duze vreme ga merkam za dev laptop ali nikako da se odlucim. Nisam siguran da moze da izgura ono sto meni treba.
 
Poslednja izmena:
.NET, baze, amaterska obrada fotografija, video montaža i multimedija. Za sad ga nisam mnogo opteretio pa ne znam šta bih rekao ali videćemo kako će se ponašati kasnije u radu.

Tastatura lošija od Thinkpad, koji ima ubedljivo najbolju tastaturu ali nije loša generalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li iko kako na xps 13 najlakše ustanoviti da li ima coil whine? I jel ona killer wireles kartica baš toliki očaj?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da prijavim razvoj situacije after all. Pazario preko neta prilično povoljno Huawei Matebook 13 ali de layout. Uleteo i jedan bad pixel. Interesuje me da li Huawei ima i kakvu politiku za loše piksele i zna li neko koja je procedura da stavim win na engleski da bude?

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Da prijavim razvoj situacije after all. Pazario preko neta prilično povoljno Huawei Matebook 13 ali de layout. Uleteo i jedan bad pixel. Interesuje me da li Huawei ima i kakvu politiku za loše piksele i zna li neko koja je procedura da stavim win na engleski da bude?

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
13" ili 13.9"?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ja sam isto na Home i imam, ako nemas izbor onda dodaj u Preferred languages i English US pa ce da se pojavi u padajucem meniju za izbor i iznad.

Untitled434222.jpg
 
Poslednja izmena:
@lanikor iz nekog razloga, prva dva puta posle vraćanja na fabrički nije htelo; sad sam iz huawei softvera (preko f10 dok se pali) uradio restore i bez problema mi daje instalaciju tj podešavanje na engleskom po defoult. Videćemo do kraja oćel izgurati [emoji56]

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Ja sam isto gledao Matebook X (ne pro verziju) i na kraju uzeh Thinkpad X1 Tablet.
Nevjerobatno je što u toliko tankom tabletu sve može sa stane. Tastatura je lošija od "pravog" thinkpad ali značajno bolja od dosta drugih laptop ova

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
posto vidim da se po temi motaju otp modeli za koje sam zainteresovan,

Do 1400 Eur, moze radnje, moze kp, moze USA, novo ili garancija

MBP vs XPS vs neki Thinkpad, ne kontam ovaj njihov alfabet.

U sustini treba mi za webdev (python feat docker), furace ili linux ili macOs

nekih 16GB rama, CPU po mogucstvu da je jednak ili jaci od ovog mog sto imam na desktopu, sluzice samo za rad, nista igrice

Touch screen me ne interesuje takodje, ali ono sto me interesuje je mobilnost, tj da baterija moze da potera 8h, generalno svi znamo da efektivnog rada ima manje, ali da moze da bleji osam sati upaljen

Preporuke za neki od ova tri proizvodjaca/modela ?
 
Ne znam da li su novi xps-ovi takođe unesrećeni sa coil whine i killer wifi karticama, ali generalno ako ćeš da koristiš tastaturu na laptopu a ne externu, obavezno preporuke za x1 carbon; kontam za 1400e da možeš već 7.generaciju da upecaš posebno u usa! Takođe profitiraš i po pitanju konektora sa pomenutim!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
I ja bih isao na Dell XPS 13.

Jedno vreme sam se zaludjivao da zamenim sadasnji kovceg (lenovo y700) za nesto portabilno i gledao po radnjama svasta nesto (ubedljivo najlepsi mi je hp spectre gem cut), i toliko su minimalne razlike da je sve manje vise stvar ukusa.

Mislim da x1 carbon ima brzu memoriju, ovi ostali su na ddr3 2100mhz kako bi stedeli bateriju..

Ono sto je njesra je sto si u startu osakacen za bilo kakav buduci upgrade jer je sve zaliveno.

Nikako ne gledaj 2u1 uredjaje zbog labavih i klimavih sarki. Fascinantno mi je da na Spectre x360 od 2000e sarke ne stoje ravno i da se ekran klima dok kucas..

Takodje, mislim da je dobra kupovina i polovan elitebook 830/840 na kp, i to mi je bila opcija. I7 8th gen, sa dobrim ekranom i premium build moze da se uzme za 700-800e, ako ti ne smeta nordic layout tastature..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Totalna glupost za lagane i klimave sarke,DA ako gledas neku low klasu,ako gledas 2u1 uredjaje u klasi xps-a i da ne nabrajam sad dalje modele apsolutno netacno,uvek ima izuzetaka i medju jacim modelima,ali reci da su svi 2u1 losi nije na mestu.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam HP Spectre X360 13" u radnji u HP radnji u Uscu, prodavac kaze da su svi tako labavi, i da je jos veci horor na 15"...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa moguce, al sigurno moraju da budu fleksibilnije od standardnih zbog veceg radijusa pokreta..

Msm, svakako ako se ne planira koriscenje kao tablet taj feature bih izbegao :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da li vredi sada kupiti polovan Asus N55 ILI n56 i7 model?
Oko 220,230 eura je N56,i7 3610QM-8x 2300mhz,8 GB,HDD 1 TB,Grafika Intel HD 4000.
Oko 200 eura je N55S,i7 2630QM 2.0,8 GB,SSD 480 GB baceno,Grafika Nvidia GeForce GT 555 2 GB.
I da li je bolje kupiti sa Windows 10 ili Ubuntu?Hvala.
 
Po meni je to losa opcija.

Msm, zavisi za sta ti treba, ali za oko 300e imas elitbook 840, ili neki thinkpad, sa i5 6300u koji u multicore mozda i bolje radi nego taj stari i7..
Svakako ce imati znacajno bolji battery life..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno