Koji ultrabook
»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 77

Tema: Koji ultrabook

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.092

Koji ultrabook

Drugari zbog promenjenog načina života, česte selidbe itd, rešio sam da zamenim svoj desktop replacement (Asus Rog laptop) za nešto daleko manje i mobilnije + playstation 4 pro + eventualno externi gpu. U zadnje vreme nemam vremena za igranje, a i to što odabrano igram, hoću da igram kako valja. Za konstantno vijanje hardvera i bacanje para na isti nemam više ni vremena ni volje (a ni para). Znači isti bi kupovao za bar narednih xyz godina.

Pošto mi drugar u maju dolazi iz USA, iscimao bih ga da mi ponese nešto od odabranog sa ebaya ili amazona. E sad izbor mi se sveo manje više na Huawei Matebook X pro, Dell XPS13, Lenovo X1 carbon eventualno Razer Stelth (mada od problema sa death adder mišeevima i crkavanjem mikroprekidača na tri različita pomenuta, nešto i nemam poverenja u kvalitet brenda više). Razmišljao sam se i za Macbook Pro neki od 13" ali sumnjam da bi se navikao na operativni sistem pa ne bih da experimentišem.

Što se korišćenja tiče, ništa od renderinga i sl, znači za surf, office, photoshop povremeno osnovni editing fotki, youtube, filmovi i sl. Ako bi uzeo externi gpu, poželjno bi bilo da ima tunderbolt sa 4 linije ali nisam uspeo da izguglam da li i jedan od pomenutih ima isti; znam sa matebook x pro sa mx150 ima 2 linije, ali ne znam za onaj bez dodatne grafike da li možda ima sva 4 na raspolaganju, ne nađoh nigde podatak...u tom slučaju bih njega uzeo sigirno...ili bilo koji drugi od pomenutih jel to mi je recimo prioritet kao i punjenje preko usb-c odnosno da nemam poseban džek samo za tu namenu.

Takođe bi valjalo da ima i autonomiju dobru, mislim da je tu lenovo x1 neprikosnoven ali slobodno neka me neko ispravi ako grešim. Laka zamena baterije takođe +

Touchscreen, 4k, veliki refresh itd mi uopšte nisu bitni

Svako lično iskustvo i predlog/savet su krajnje dobrodošli jer sa ovom (ultrabook) klasom nemam apsolutno nikakvog iskustva.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Member Avatar korisnika Conquer
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        2.285
        Ako je vec iz USA,razmotri i Pixelbook,deluje zanimljivo za tvoje potrebe.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.092
        Ma Edi druže, ne bih da experimentišem sa nepoznatim OS u poznim godinama. Držim se onoga na šta sam navikao. Gledao sam i onaj microsoft surface ali mi deluje precenjeno a nema osnovne portove.

Member Avatar korisnika -V-O-Y-A-G-E-R-
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        4.146
        Većini ljudi ne treba više od 10-ak dana da se navikne na macOS, a bio bi ti lepa promena sistem.

Nego, za šta god da se odlučiš, ako drugar u poslednjih par meseci nije prolazio carinu, pa zna da može da prenese šta ti bude trebalo, da znate da su pooštrili kontrolu na letovima iz USA, pregledaju navodno sve. Poznanik koji je dolazio od tamo je bio svedok da su dečku koji je donosio novi model MBP-a, a koji je malo zamazao, instalirao svoje programe i stavio fajlove, ipak naplatili carinu.
        Nije da ne mogu da vide po serijskom broju kada je laptop kupljen. Pa vidi da ti ne bude skuplje nego da ga negde u Evropi kupiš.
        マリオ

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        6.283
        Dell ili Lenovo, mani se ovih kineza koji su juce poceli da prave laptopove, imaju problem sa hladjenjem (Matebook D sa MX150), ne mozes tek tako da ga vratis. Dell i Lenovo su provereni brendovi, po specifikaciji biraj ono sto ti vise odgovara. Vecina novih modela ima bateriju unutra pa se ne menja lako.

Member Avatar korisnika TheCyA
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.587
        Mozda XPS 13?

Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        4.146
        Lenovo T4xx serija ima dve baterije, internu i eksternu (koja je zamenjiva baterijama većeg kapaciteta). E sad, da li ti odgovara kriterijumu ultrabooka, možeš da vidiš, ali sam ja prezadovoljan svojom.
        マリオ

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.092
        Citat Citiram korisnika: -V-O-Y-A-G-E-R- Pogledaj poruku
        Većini ljudi ne treba više od 10-ak dana da se navikne na macOS, a bio bi ti lepa promena sistem.

Nego, za šta god da se odlučiš, ako drugar u poslednjih par meseci nije prolazio carinu, pa zna da može da prenese šta ti bude trebalo, da znate da su pooštrili kontrolu na letovima iz USA, pregledaju navodno sve. Poznanik koji je dolazio od tamo je bio svedok da su dečku koji je donosio novi model MBP-a, a koji je malo zamazao, instalirao svoje programe i stavio fajlove, ipak naplatili carinu.
        Nije da ne mogu da vide po serijskom broju kada je laptop kupljen. Pa vidi da ti ne bude skuplje nego da ga negde u Evropi kupiš.
        Da, iskusio je i sam on prošli put kada je donosio Macbook pro za komšiju pa ga opleli sa carinom. Pojačana je kontrola ali uglavnom na ono gde vide jabuku, ostalo često zna i da prođe. Kako god, sve i da platim carinu, opet će me izaći manje nego ovde da kupim bilo koji od pomenutih.
        I da, nije mi baš toliko bitna autonomija da moram dve baterije da imam

Menjao Proday : 24.02.2019. u 22:05

Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        4.146
        Male su obe baterije (24 Whr svaka), tako da su to napravili da obe zajedno daju 6-7h autonomije, uz slim profil, a eksternu onda možeš da zameniš nekom debljom.
        Srećno u lovu
        マリオ

Member Avatar korisnika nerven
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        658
      11. Moja mašina
        • CPU: i7-5820k + CM Nepton 240M
        • MoBo: ASRock X99 Extreme 6
        • RAM: 4x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
        • VGA: Gigabyte GTX970 G1 Gaming
        • MON: 2xDell P2414H
        • HDD: Samsung 850 EVO 500GB, Seagate 2TB+2TB+4TB
        • OPT: LG
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + CM Silent Pro Gold 800W
        • SND: Focusrite Scarlett 8i6+Focal Alpha 65+SL1210 MK2+Denon PMA700V+HK HD7400+Wharfedale Diamond 9.6
        • LAP: Dell E5450
        • TV: Samsung LCD 32" FHD
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: OP5T
      12. Jedino sa XPS 13 imam iskustva, i to 9360 i 9370. 9370 ima 4-lane TB USB-C port, 9360 nema - https://www.dell.com/support/article...r-rate?lang=en
        Ako ćeš na poslednju verziju (9380) sumnjam da tu postoji downgrade na tom polju.
        Što se tiče izrade, portabilnosti i izgleda, po meni XP13 pobeđuje bez problema.
        Uzmi u obzir da je XPS jako delikatan, lako se umusavi i ogrebe. Pretpostavljam da je isto slučaj sa drugim modelima sa sličnim kućištima.
        Takođe, uzmi u obzir i nabavku delova (npr. delovi za Matebook i Razer ovde..? )

Doduše, Matebook X/X Pro izgleda ozbiljno dobro, ali bih se suzdržao od davanja saveta jer ga nisam imao na stolu.

Ako te bude zanimalo nešto u vezi XPS13 9370, imam trenutno informacije iz prve ruke.
        Menjao nerven : 25.02.2019. u 22:25

Member Avatar korisnika Exodusbgd
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        4.956
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-8700k + NZXT Kraken X62
        • MoBo: Asus ROG Maximus XI Hero
        • RAM: 4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
        • VGA: Palit RTX 2080 Super JetStream
        • MON: ASUS ROG Swift PG348Q
        • HDD: SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
        • Case: CM Cosmos C700P, CM V850
        • SND: Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
        • LAP: Asus ROG Scar III, Lenovo Yoga C940
        • TV: LG 43UJ6307
        • Ostalo: Logitech G903, HyperX Allloy Elite RGB
      15. Kakav je HP Spectre (x360) u odnosu na XPS?

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.092
        @nerven hvala puno za infos. Kakav je xps po pitanju coil whein-a, čitao sam da novi modeli imaju problema?!

Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        658
      18. Moja mašina
        • SND: Focusrite Scarlett 8i6+Focal Alpha 65+SL1210 MK2+Denon PMA700V+HK HD7400+Wharfedale Diamond 9.6
      19. Citat Citiram korisnika: Proday Pogledaj poruku
        @nerven hvala puno za infos. Kakav je xps po pitanju coil whein-a, čitao sam da novi modeli imaju problema?!

Koliko znam, većina serija je imala problema ali opet zavisi kako ubodeš. Ovaj kod mene nema, srećom.
        Česti problem je Killer kartica i random WiFi dropovi. To se vuče zadnjih nekoliko serija iz nepoznatog razloga.Ali i to je random, pa bi bilo dobro ako bi taj preko koga uzimaš mogao da testira.

Member Avatar korisnika Exodusbgd
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        4.956
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-8700k + NZXT Kraken X62
        • MoBo: Asus ROG Maximus XI Hero
        • RAM: 4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
        • VGA: Palit RTX 2080 Super JetStream
        • MON: ASUS ROG Swift PG348Q
        • HDD: SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
        • Case: CM Cosmos C700P, CM V850
        • SND: Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
        • LAP: Asus ROG Scar III, Lenovo Yoga C940
        • TV: LG 43UJ6307
        • Ostalo: Logitech G903, HyperX Allloy Elite RGB
      22. Ja sam npr. imao velikih problema sa WiFi karticom na ZenBook-u.

Vidiš, ne bih očekivao tako nešto i od XPS-a, koji bi po default-u trebao da bude vrh ponude.

Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        658
      24. Moja mašina
      25. Citat Citiram korisnika: Exodusbgd Pogledaj poruku
        Ja sam npr. imao velikih problema sa WiFi karticom na ZenBook-u.

Vidiš, ne bih očekivao tako nešto i od XPS-a, koji bi po default-u trebao da bude vrh ponude.

Meni je to potpuno nerealno. Pogotovo što su imali ogroman feedback od prve serije koju su usrali. Mislim da se do 9360 mogla menjati Killer karta za Intel, ali od 9370 nadalje ne može.
        Postoje business verzije koje dolaze sa Intel kartom ali sam prilično siguran da njih ne možeš uzeti u prodavnici.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •