Šta je novo?

Neki update grub ne vide mi btrfs particije na kojima je linux.

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Juce uvece uradim update Calaculate linuxa CLD, stavim novi stabilni kernel, prosli postao absolute sto znaci da ga nema za reinstalaciju. E sad cvrc, update gruba ne vidi Manjaro na btrfs particiji i jos jedan linux koi je isto na btrfs particiji. Prevrnem nebo i zemlju /etc/grub.d i ne mogu da verujem, u svakom linuxu pola skripti na tom diru prva linija neispravna; namermo ili nemamerno; ne znam. pise #! /bin/sh a treba
#!/bin/sh. To bi znacilo da ta skripta i ne radi npr. 30_os_prober. Sad kad sam svaki inux ispregledao svuda isto, da sam paranoik ispada kao da je neko remote svaki linux pokvario skripte na tom diru.
Crnjak, jedini Manjaro update-grub sve vidi i sve poslaze u njegovom grub.cfg i grub meniju koji se prikaze, dal je Manjaro na ext4 ili drugi na btrfs boli ga uvo, oba vide sve kako valja. Nikad nisam cackao
grub.cfg jer pise da se ne cacka i da ce sledeci update-grub eventualne izmene zbrisati. I sad budi pametan u cemu je caka.
 
Код мене је свуда #! /bin/sh и немам никакве проблеме, једино што не користим btrfs.
 
Код мене је свуда #! /bin/sh и немам никакве проблеме, једино што не користим btrfs.
Ali to nije ok, bas sam nasao na netu da su se kecali bas oko toga sto je bio blanko izmedju u toj prvoj liniji. Fora je sto je svuda pola fajlova na /etc/grub.d jedni su bez blanko drugi sa blanko,
nije bitan file sistem na kom su, uvek su na tom mestu, fora je sto je to mesana salata i sad vise nisam pametan sta vazi a sta ne ili moze sve, ali negde ne moze jer ga ne prikaze kao skriptu nego
kao obican txt file, sad dal je izvrsan taj tako txt nisam se setio da proverim.
 
Kod:
FS="$(grub-probe --target=fs "${grubdir}")"
    case "$FS" in
      btrfs | cpiofs | newc | odc | romfs | squash4 | tarfs | zfs)
	cat <<EOF
  # GRUB lacks write support for $FS, so recordfail support is disabled.
Izgleda da su ovo zabranili ako ja dobro kapiram
 
Ja sam izgleda oslepeo, evo pregledao sam redom sve grub.cfg fajlove, nigde nema linux distroa koje imam u duplikatu jedan na ext4 a drugi na btrfs. Kako ih prikazuje kod podizanja u grub meniju kad ih nema u grub.cfg. Nista mi vise nije jasno.
 
Mislim da sam resio misteriju. Obe moje linux distribucije kreirao sam particje u procesu instalacije na jednoj extend particiji. Kad pogledam primere na internetu fstab fajla / i /home imaju isti UUID. To kod mene nije slucaj, ja sam kreirao na extend particiji / i /home kao posebne particije. Ssve radi ok ali zato ostali linux ne vide linux distribucije na tim particijama, jedini Manjaro vidi sve, gledao sam grub.cfg sad Manajro koristi amd-ucode ne koristi vise intel-ucode.
Sad jedino pokusavam da ukapiram da li je brfs kao jedna extend particija a onda se u njoj kreiraju / i /home kao neke logicke partice ili cak kao jedna logicka podeljena na dva dela jel u primerima svuda je isti UUID za / i /home. I dalje mi nije jasno kako su ostali linuxi videli to i u jednom trentku kao po komadi ne vide vise te linuxe na btrfs.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno