Šta je novo?

Xiaomi Shop otvoren u Beogradu

Bluetooth zvucnik i Mi TV Box ravno duplo skuplji nego na AE, kataklizma.
 
Ma to je zbog nelojalne konkurencije,nisu nesposobni i alavi ni najmanje
 
Dokle vise sa ovim da su takse, carine i sertifikati problem?
Nema nikakvih taksi, carina je 1%, potvrde ratel-a koštaju manje od cene jednog low end uređaja što na količinu od npr 100-200 komada optereti cenu uređaja sa manje od 100 dinara. A uvozi se na hiljade uređaja što znači da je to smejurija od troška.

Ovako ide otprilike formiranje cena:

1. nabavna cena uređaja (koja je malo niža nego cena na aliekspresu) - recimo 100 evra
2. plus (carina+transport+marža uvoznika+troškovi servisa+marketing+svi ostali troškovi uvoznika (distributera)) = 12% - 112 evra
3. marža maloprodaja = 20% - 134.4 evra
4. PDV = 20% - 161.8 evra

U oglasima i u Logic shopu telefoni su jeftiniji jer se ne plaća PDV ni u Srbiji ni u Mađarskoj, ne moraju da prodaju preko monopolizovnih maloprodaja (WW, TM), nemaju dodatne troškove servisiranja i marketinga što zahteva Xiaomi od distrubutera, itd, itd...
 
1 i 2 bi trevali dovesti do cene kao na Aliju (budimo realni pa proizvođači imaju i marketing fondove koje prosleđuju i bonuse prodajne i podršku servisu i trista čudesa)
3 na 10%

To dovodi cenu na 132€ što je cena koja bi uništila skroz nelegalne kanale, zato što bi je svako platio za domaću dvogodišnju garanciju.
 
1 i 2 bi trevali dovesti do cene kao na Aliju (budimo realni pa proizvođači imaju i marketing fondove koje prosleđuju i bonuse prodajne i podršku servisu i trista čudesa)
3 na 10%

To dovodi cenu na 132€ što je cena koja bi uništila skroz nelegalne kanale, zato što bi je svako platio za domaću dvogodišnju garanciju.

1.2 Da. Kada bi se legalno prodavalo znatno više telefona i nabavna cena i svi troškovi bi bili manji po uređaju i ta cena bi bila skoro kao i na aliju.

3. I marža od 10% je puno, ali znamo čije su maloprodaje i verovatno su marže 20% za sve uređaje

Tek kada Xiaomi otvori više prodavnica i postane nezavisan od maloprodaja, može da se očekuje i sniženje cena.
 
Poslednja izmena:
Kakve marze, i troskovi transporta? ko da iznajmljuju kontejnere za uvoz telefona.
troskovi transporta za velike kolicine samo mogu da budu besplatni.
treba da se naplati samo pdv, i mozda 2% za zaradu prodavca. sve ostalo je deranje.
 
Ne možete pričati o troškovima trgovine ako ne znate šta se sve naplaćuje trgovcima.
Milion gluposti za koje niko ne zna dok se ne bavi time. Jedan od, naizgled, malih troškova je npr elektro otpad. Naplaćuje se po kg uvežene robe jednom godišnje. Posebno roba, posebno ambalaža imaju naplatu. Za prodavnice tehnike to na kraju godine izađe nekoliko hiljada evra.

Neću da branim domaće marže koje su prevelike jer i sam ne kupujem skoro ništa domaće, ali 10-20% marže na telefone nisu realne.
 
Možemo da tupimo o Xiaomi shopu i cenama na još 100 strana, i ništa pozitivno za nas se neće promeniti. Možemo da ih udarimo po džepu kupovinom na drugim mestima. To može da osete (naši prodavci), samo je problem što nedovoljan broj ljudi ima znanje da iskoristi sve pogodnosti i nedostatke ove kupovine. Ja trenutno razmišljam kako da nabavim XIAOMI Mi Air Purifier Pro. Mislim da bi trebalo za sve da air purifier bude must have aparat. Odmah posle aparata za kafu :)
 
Poslednja izmena:
Ma, glupost ne znam zasto i otvaraju radnje kod nas, kad imaju sve te namete.
 
Ma dobro, šta nam smeta radnja? Doživite je kao Demo/showroom... a kome se ne sviđa uvek će da nađe način da kupuje nekim drugim kanalom.
 
Ne smeta radnja, vec smetaju nasi biznismeni :)

Nek bude kako bude, dok ne bude u SU, nemam nikave koristi od ove u BGD
 
Možemo da tupimo o Xiaomi shopu i cenama na još 100 strana, i ništa pozitivno za nas se neće promeniti. Možemo da ih udarimo po džepu kupovinom na drugim mestima. To može da osete (naši prodavci), samo je problem što nedovoljan broj ljudi ima znanje da iskoristi sve pogodnosti i nedostatke ove kupovine. Ja trenutno razmišljam kako da nabavim XIAOMI Mi Air Purifier Pro. Mislim da bi trebalo za sve da air purifier bude must have aparat. Odmah posle aparata za kafu :)
Zar nema na Aliju?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Možemo da tupimo o Xiaomi shopu i cenama na još 100 strana, i ništa pozitivno za nas se neće promeniti. Možemo da ih udarimo po džepu kupovinom na drugim mestima. To može da osete (naši prodavci), samo je problem što nedovoljan broj ljudi ima znanje da iskoristi sve pogodnosti i nedostatke ove kupovine. Ja trenutno razmišljam kako da nabavim XIAOMI Mi Air Purifier Pro. Mislim da bi trebalo za sve da air purifier bude must have aparat. Odmah posle aparata za kafu :)
Vidis da smo rešili problem, zainteresovana strana predlaže da se ukinu svi mogući kanali prodaje da bi oni mogli bez problema da zaradjuju 100 eur po telefonu pa će nakon toga da razmisle da smanje maržu.

.....umesto da prvo smanje maržu da bi tržišno pobedili ostatak učesnika na tržištu. Ali ko bi se toga setio. Ipak teba biti astrofizičar za tako nešto ..
 
Zvanicno otvaranje radnje 15.03
Da vidimo i to cudo,valjda ce biti nekih pocetnih iznenadjenja,mada,ne nadam se previse
 
Mi 8 39,999 RSD
Mi 8 pro 49,999 RSD
Izvor instagram stranica mi.srbija.
 
Gledam sad na KP ljudi kupuju sony z2 koji je star 5 godina za 100e. Umesto da kupe novi xiaomi za te pare, antutu skor na snapdragon 435 je bolji nego na 801. O verziji androida da ne pričam.
 
Verzija Androida je jedan od razloga zasto neki NE ZELE novi model telefona.

Nemoj misliti da su ljudi neupuceni za Xiaomi sada, cak su ljudi oko mene, koji nemaju veze sa ITev bolje upoznati sa njime nego ja :)
 
Mi 8 39,999 RSD
Mi 8 pro 49,999 RSD
Izvor instagram stranica mi.srbija.
Brutalno dobra ponuda. [emoji4]
ee8ae2f0c830a4752bed7ab83783138b.jpg
 
Brutalno je to što mu je regularna cena 500e o_o

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Kako god, telefon kod zvancinog uvoznika sa 2 godine prave garancije je koji dinar jeftiniji od svercovane varijante, nema dileme ako ga bude u dovoljnoj kolicini. Vecini je verovatno ipak interesantiji nizi segment, da vidimo kakva ce situacija tu biti.
 
Dobra je cena nema šta, ja sam uzeo na KP za 350 e sa pisanom garancijom ali šta je tu je. Osim u Gigatronu gde je koštao pre 2 meseca oko 60.000 nigde ga nije ni bilo.
 
Brutalno je to što mu je regularna cena 500e o_o

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Srbija, sta ces... Nije Xiaomi kriv za takve cene.
Uostalom i po toj ceni je bolji izbor od nekih skupljih modela. [emoji4]

A sto se tice ove akcije i kolicina kojih ce biti, pa ne nadajte se mnogo. Sigurno nece biti akcije citavog dana, to ce se vrlo brzo razgrabiti.
Zato ko je resen da kupi mob po toj ceni morace malo da se iscima. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno