Šta je novo?

Xiaomi Shop otvoren u Beogradu

miki92

Slavan
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
2,197
Poena
295
Ima li neko više informacija o ovome? U Ušću je 1 lokal oblepljen reklamom. Kod komšija u Hrvatskoj na dan otvaranja imali su u prvih 14 minuta akciju 1 kupiš dobiješ 1 gratis ili u sledećih 1 sat 2 kupiš 3.dobiješ gratis. Ne bi bilo loše propratiti cene telefona, pametnih satova i dodatne Xiaomi opreme.
ed6b45a7f7a1ca88e788f93e88f82c75.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kakve cene telefona mozemo ocekivati ?
 
Ima li neko više informacija o ovome? U Ušću je 1 lokal oblepljen reklamom. Kod komšija u Hrvatskoj na dan otvaranja imali su u prvih 14 minuta akciju 1 kupiš dobiješ 1 gratis ili u sledećih 1 sat 2 kupiš 3.dobiješ gratis. Ne bi bilo loše propratiti cene telefona, pametnih satova i dodatne Xiaomi opreme.
ed6b45a7f7a1ca88e788f93e88f82c75.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
Ovo i mene interesuje.Takodje pre par dana video najavu za otvaranje prve zvanicne prodavnice u Srbiji.Cemu se nadati,istim cenama kao kod zvanicnih maloprodajnih kanala u Srbiji u sta verujem ili mozda cene blize onima u Balkanskoj?
 
Ako su ovi lopovi koji trenutno drze Mi Srbija sajt i FB stranicu, nista posebno nije za ocekivati, to nije zvanicno Xiaomi predstavnistvo.

U Hrvatskoj je zvanicno predstavnistvo.
 
Poslednja izmena:
Nego šta je?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nista, nabavljaju telefone od uvoznika kao i svi ostali, nije zvanicno predstavnistvo Xiaomi-ja kao sto postoji Mi Store u Francuskoj, Hrvatskoj i Spaniji.

Ne bi u zvanicnom Mi Store-u bili pojedini telefoni i oprema duplo skuplji nego u ostatku sveta.
 
Poslednja izmena:
U Hrvatskoj je zvanicno predstavnistvo.

Jeste, kako da nije - "U ovo blagdansko vrijeme ponuda proizvoda Xiaomi branda tako je izravno postala dostupna i hrvatskim potrošačima, a za što je zaslužna tvrtka Bijelić Co, ujedno i ovlašteni distributer Xiaomi proizvoda za Austriju, Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju i Crnu Goru."
 
PC Centar otvara, cene već znate. Dobra stvar što će negde moći da se pogledaju svi modeli kako izgledaju, pod uslovom da ih sve nabave. Otvara se i u Ada Mol TC jedna. Od marta kreće i nešto sa Telenorom... itd. itd. itd.
 
Nista, nabavljaju telefone od uvoznika kao i svi ostali, nije zvanicno predstavnistvo Xiaomi-ja kao sto postoji Mi Store u Francuskoj, Hrvatskoj i Spaniji.

Ne bi u zvanicnom Mi Store-u bili pojedini telefoni i oprema duplo skuplji nego u ostatku sveta.

Glupo je bilo kakvo poređanje tržišta u EU i u Srbiji, iz 5 milion razloga. Zvaničnih uvoznika Xiaomi uređaja za Srbiju ima više.

Jedan od uvozika je "Bjelić Co" koji je ovlašćeni distributer i za Hrvatsku, Sloveniju i Austriju, ali mu cene ovde nisu ni pribležne kao u EU.

Mi Srbija, njihova facebook stranica, uskoro i Mi Store, jesu zvanično podržani od Xiaomija i jesu predstavnici Xiaomija u Srbiji.
 
Nebitno je, to nije zvanican Mi Store kao sto postoje zvanicni Mi Store-ovi.

Apsolutno nije glupo poredjenje trzista, ako cene ram memorije, procesora, grafickih kartica i ostalih PC komponenti mogu biti slicne, ne mogu telefoni kostati 30-50-100% vise. Ugradjuju se za telefone previse, prosto i jednostavno.

Ako se telefon naruci sa AliExpress-a, stigne iz Kine na kucnu adresu, plate se dazbine u visini od 30% plus otvaranje paketa 150din i telefon izadje 50% jeftinije nego u "zvanicnoj" radnji, sve je jasno.

Redmi Note 5 3/32 sa Alija sa sve dazbinama- ~18k, u radnji 25-26K, toliko o tome.
 
Poslednja izmena:
Sad će neko da ti kaže: "Ali kod naših imaš garanciju." :D

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neka, ja cu radije uzeti tri uredjaja umesto dva, pa ako se desi da jedan crkne (a failure rate nije 33% ni za koji uredjaj prakticno), imacu drugi nov u kutiji :)

Uostalom imamo i oglase sa dobrim cenama, radnje sa ovim cenama nije ni cudo sto nemaju nikakvu prodaju, pa je onda krivo "malo" trziste.
 
*postoji velika sansa da je to jedna od VAT avoidance sema koje Kinezi koriste u EU, znaci krivicna dela.

Ivane, ne moras Ali da koristis kao primer, nije to isto. Ali mozes sa istim cenama EU prodavnice da nadjes, i da te opet izadje ta cena, a imas EU garanciju? Ne pratim Shomijeve cene.
 
PC Centar otvara, cene već znate. Dobra stvar što će negde moći da se pogledaju svi modeli kako izgledaju, pod uslovom da ih sve nabave. Otvara se i u Ada Mol TC jedna. Od marta kreće i nešto sa Telenorom... itd. itd. itd.
Ništa onda, ja sam se nadao nižim cenama s obzirom da pc centar ima već naduvane cene pa je npr xiaomi narukvica mi band 3 skuplja na zvaničnom sajtu nego npr.ako se uzima u Vipu. A tek na KP može 2 da se kupe po ceni jedne zvanične u pc centru. S druge strane PC centar se mora potruditi više oko uvoza s obzirom da u zvaničnoj ponudi nemaju najbolji model mi 8 niti mi mix 2s, imaju samo low i middle kategoriju uređaja. Čak i cene u eu u radnjama Media Markt DE, CH, Cyberport DE, Amazon, E bay su niže do 100 - 150 evra u odnosu na nas.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ništa onda, ja sam se nadao nižim cenama s obzirom da pc centar ima već naduvane cene pa je npr xiaomi narukvica mi band 3 skuplja na zvaničnom sajtu nego npr.ako se uzima u Vipu. A tek na KP može 2 da se kupe po ceni jedne zvanične u pc centru.

Na zvaničnom sajtu, Mi Srbija, cene ne mogu da se spuste niže od cena u maloprodajama. Otvaranjem Mi Stora, ili više njih, cene bi mogle da se smanje jer bi se smanjile sadašnje velike marže, oko 20%, monopolizovanih maloprodaja.

Da bi cene bile približne kao u EU, pored ukidanje monopola i dogovaranja cena , moralo bi da se ukinu ili smanje razne nepotrebne takse, sertifikati, carine i da se zabrani nelojana konkurencija koja ne plaća PDV i/ili carinu, itd...

To ne važi samo za Xiaomi, već gotovo za sve proizvode koji su u Srbiji skuplji nego u EU.
 
Poslednja izmena:
Redmi Note 5 3/32 sa Alija sa sve dazbinama- ~18k, u radnji 25-26K, toliko o tome.

Ja sam u domaćoj radnji pazario Redmi Note 5 4/64 za 17.5k din. I to sa godinu dana garancije. Ko hoće info radnje, može na pm, da ne krišim neko pravilo reklamiranja posle.
 
Ja sam u domaćoj radnji pazario Redmi Note 5 4/64 za 17.5k din. I to sa godinu dana garancije. Ko hoće info radnje, može na pm, da ne krišim neko pravilo reklamiranja posle.
Za koju nisi dobio fiskalni racun jer da ga imas morali bi ti dati zakonskih 2 godine garantnog roka, ovako si kao i ostali uzeo telefon koji nije legalno uvezen.
Ne da popujem niti branim drzavu, ali prosto svakom svome, ili kupi jeftinije pa snosi rizik ili kupi kod zvanicnog uvoznika i plati vise ali si u neku ruku zasticen fiskalnim racunom, duzom garancijom i imas na osnovu cega da se ganjas sa njima ako nesto zapne.
 
Tako je.

Ovo ti je neko polu rešenje. Da ne naručuješ sa Alija i preuzimaš ceo rizik na sebe, a da opet ne platiš punu cenu i možeš da se javiš nekome za popravku.
 
Za koju nisi dobio fiskalni racun jer da ga imas morali bi ti dati zakonskih 2 godine garantnog roka, ovako si kao i ostali uzeo telefon koji nije legalno uvezen.
Ne da popujem niti branim drzavu, ali prosto svakom svome, ili kupi jeftinije pa snosi rizik ili kupi kod zvanicnog uvoznika i plati vise ali si u neku ruku zasticen fiskalnim racunom, duzom garancijom i imas na osnovu cega da se ganjas sa njima ako nesto zapne.

Ja ovde ne vidim nikakvu dilemu. Da li kupiti ovde za 150 - 180 dinara legalno, ili u Kini, Mađari, šverc i ostali za 100 dinara. Ovi što se kunu u domaću garanciju, kao da ne vide slučajeve oko sebe sa reklamacijama, i kako ih naši rešavaju. Kao što neko već napisa gore, da parafraziram, kupiš dva, dobiješ 3 :)
Čast domaćim pojedincima, ali u slučaju mobilnih nisam ih primetio.

@perafilozof

Lepo si napisao. Polu rešenje.
 
Poslednja izmena:
Da bi cene bile približne kao u EU, pored ukidanje monopola i dogovaranja cena , moralo bi da se ukinu ili smanje razne nepotrebne takse, sertifikati, carine i da se zabrani nelojana konkurencija koja ne plaća PDV i/ili carinu, itd...

To ne važi samo za Xiaomi, već gotovo za sve proizvode koji su u Srbiji skuplji nego u EU.
Tako je, uvek treba pomoci vecima da jos vise zaradjuju od manje imucnih, da bi onda tim manje imucnima mogli dati po nizoj ceni.

Logika 101, ali u nekom anti-univerzumu:)
 
Mnogo se palite na EU. Irska recimo, svi mobilni skupi ko djavo a i oni su u EU. Ista prica i sa laptopima. Ponude preko operatera su tragikomicne.
 
Mozda je skupo u Irskoj, ali oni mogu naruciti iz EU po jeftinijim cenama.
 
Ovde slabo znaju za Xiaomi.
Vecina je jos uvek na iPhone 6, jednostavno ih ne zanimaju te stvari.
Alkohol i fast food, to vec moze.
 
U velikom je naletu Xiaomi, a tek će biti kad grunu sa telefonima po raznim tržištima a i širokom paletom drugih uređaja.

Šteta je samo što nisu direktno prisutni nego preko distributera.
 
Na zvaničnom sajtu, Mi Srbija, cene ne mogu da se spuste niže od cena u maloprodajama. Otvaranjem Mi Stora, ili više njih, cene bi mogle da se smanje jer bi se smanjile sadašnje velike marže, oko 20%, monopolizovanih maloprodaja.

Da bi cene bile približne kao u EU, pored ukidanje monopola i dogovaranja cena , moralo bi da se ukinu ili smanje razne nepotrebne takse, sertifikati, carine i da se zabrani nelojana konkurencija koja ne plaća PDV i/ili carinu, itd...

To ne važi samo za Xiaomi, već gotovo za sve proizvode koji su u Srbiji skuplji nego u EU.
Dokle vise sa ovim da su takse, carine i sertifikati problem?
Nema nikakvih taksi, carina je 1%, potvrde ratel-a koštaju manje od cene jednog low end uređaja što na količinu od npr 100-200 komada optereti cenu uređaja sa manje od 100 dinara. A uvozi se na hiljade uređaja što znači da je to smejurija od troška.
 
Lokali po trznim centfima kostaju stravicno. Ko hoce da plati sve to neka kupuje tamo. Ko nece da ga deru, ima drugih opcija.

Takodje,svi oni hoce da budu gazde i da gospodski prodaju 5 uredjaja a zarade kao da su prodali 5000.

Poslovni model katastrofa.

Nije tacno da su cene po takvim radnjama visoke zbog "nelojalne" konkurencije.

Neka ponude dobre cene pa da vidis kako ce trziste da se samoregulise,niko nece da pogleda drugu opciju.

To kada kazes da su cene u takvim radnjama visoke zbog logica i slicnih je potpuna nebuloza. Da ugase logic,ovi iz usca bi sišali x2 na sadasnje cene i onda bi bilo kao na pocetku razvoja pametnih telefona,prodaj bubreg za mobilni ili ga duvaj
 
Poslednja izmena:
Mi Band 3 prodavati za 5500, pa to je kriminal.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno