Šta je novo?

Xiaomi Shop otvoren u Beogradu

Ja imam 2500w ne znam usisnu moc na vodu, kad se upali kao avion toliko je jak da napravi vakum i ne pusta sta god da dovati, jednom prilikom mi ker oborio usisivac ( posto je to smrtni neprijatelj ) i posto ima uzasno jako izduvavanje takodje sva voda je izletela po stanu, to je bio kao gejzir vestacki na Adi onaj.
A sto se tice pranja uzasno je nepraktican.
Imao sam tepihe u kombinaciji sa kucetom ali jednostavno nikad to ne moze da se ocisti sa cim god.. elem, tepiha nema vise a ja svakodnevno idem sa metlom i dzogerom po kuci, usisavam vrlo retko, toliko o prakticnosti usisivaca na vodu. Prvom prilikom leti u djubre. Samo da nadjem nesto pametnije kao taj gore



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel to čudo čisti i alergene?

Da li možda imaju dobar i jak usisivač sa posudom za vodu umesto kese sa dodatnim HEPA filterom koji bi dobro čisto mačije dlake (jak, da ih izvuče iz tepiha) i prašinu (stan i centru, ima je koliko hoćeš i za čas se opet skupi posle čišćenja)?
- Ako nema Xiaomi može bilo koji brend, samo da dobro radi :D
Po specifikaciji cisti, to spada pod PM2.5 cestice, a sto se usisivaca tice, koristim Gorenje sa ciklon filterom na crevu, svu prasinu/dlake i te sitnice pokupi, ne dodju do kese uopste. Jedina mana je sto taj ciklon filter nakon svakog usisavanja mora da se istrese, mada zavisi i koliko cesto se usisava.
 
Hvala svima. Često se usisava. Pranje posude nije problem, najvažnije je da što više, ako ne i svu prašinu i dlake zadržava.
Imajući to u vidu, da li mi he bolja varijanta na vodu ili ovi pomenuti?

P.S. Koliko košta Dirt Devil i gde se može kupiti?
 
Hoce li biti u radnji onaj xiaomijev bezični usisivač? Koliko on moze po snazi da zameni klasičan sa kablom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja koristim Purifier 2s 10 meseci.
Odlično radi ja ga uzeo zbog sina i problema sa alergijama grinjama i prašinom.
Filter je projektovan sa tim čipom da traje 144 dana.
Kako god da ga podesiš toliko će da traje.
Filteri su skupi i niko nije uspeo da mi nabavi ovde mislim da KP.
Inače meni je drugar uređaj doneo iz Rusije i koštao je 125€ , filter je u Moskvi od 20-30€.
Kada prođe 144 dana uredjaj se sam gasi automatski i onda moraš ručno da ga upališ ali se opet ugasi posle sat vremena i na ekranu piše nešto na kineskom verovatno zameni filter.
Može da se prevari tako što skinem taj čip ali filter ostaje zaprljan pa ne može da daje taj kvalitet vazduha kao ranije.
Kod mene je u stanu od 3-15 tih jedinica , a kada otvorim prozore da proluftiram ode na 80.
Evo i razlika stari i novi filter
3c0fb90a9308b466ae4e0917cda2d9ec.jpg


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima ih sada nije ih bilo kada sam uzimao ovaj filter , drugi filter je sada na 50%. Meni će doneti drugar iz Moskve ipak je duplo jeftinije.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ti filteri mogu prasinu da uklone, ali sa grinjem ne mogu nista. Odvlazivac je najbolje oruzje protiv grinja.

Meni taj filter desno (koriscen?) ne izgleda lose.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ovde nije poenta u grinjama vec iskljucivo u PM2.5 cesticama koje prolaze do pluca.

Da li kod nas prodaju i prefiltere koji zaustavljaju krupnu prasinu?
 
Ne, to ima na Aliju. Nisam video kod nas.

Filtera ima na Iponu, ako na oglasima prodaju precisvacac koji je duplo veci od filtera, donece i filter, oko 30e kosta. Ako se stvarno gasi kad filter dodje na 0%, to je ozbiljno pilicarenje s njihove strane.
 
Ima filtera i u xiaomi store-u, ako se dobro sećam oko 5k su bili.
Inače slažem se da je baš glupost ako uređaj toliko forsira ubacivanje novog filtera.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
5500 dinara u "zvanicnoj" radnji, kako da ne, radije cu poruciti original na nekom od sajtova i platiti dazbine ako nemam srece, izaci ce me barem 1500 dinara (~30%) manje nego kod lopova.
 
Poslednja izmena:
Kakav je taj Purifier 2s za kuhinju,tj.jel izvlaci mirise dobro? Imam aspirator ali i pored njega kada zena kuva cela kuca smrdi...takodje jel pomaze kod duvanskog dima da ne moram da luftiram kucu svaki put kada zapalim cigaru [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Post 543 u temi.
 
Izgleda krece pomama za ovim uredjajem :)
Ajde da napravimo neku grupnu kupovinu, mozda dobijemo neki popust negde :)

Jel ima negde tema za njega, ne nadjoh je.
 
Poslednja izmena:
Nema, jedino sto smo kolega marinac i ja u ovoj temi napisali.
 
Aj nek otvori neko temu na te preciscivace vazduha i podeli svoja iskustva, pa da nastavimo. A ako je neko za grpnu kupovinu, tu sam :)
 
svratih večeras do radnje...praznjikavo...cene uglavnom naduvane, mada ima i ok cena, ponešto je baš toliko skuplje da se ne isplati naručivati...

ubiše sa cenom za mi box s, skoro 15.000...imaju i dalje mi8 telefon za 40.000, ne zanima me ali verujem da je ok cena kako se već piše okolo...i dalje mi se što se dizajna tiče najviše sviđa mi mix 2s...

na kraju kupih powerbank od 5000mah, njegova cena je već ok...iznenadilo me da je pb bio skroz prazan, čini mi se da sam ranije dobijao pb koji su čak bili solidno napunjeni, ali nema veze, eno ga puni se...mislim da je ok cena i za ona druga dva od 10.000 i 20.000mah...

3g 1200 ac ruter je negde 5000 dinara,ali je samo izložbeni primerak, nemaju ih za prodaju...
 
Mi 8 39 999din [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li zna neko da li moze u shopu da se pazariti preko revolving kartice intesa ili komercijalne banke na rate?
 
Na sajtu u uputstvu za online kupovinu piše da može, intesa im je provajder, za njihove kartice ne bu trebalo da bude problema

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Stigli su mi pamucni filteri sa Alija za Purifier 2S. Ne primecujem da guse protok vazduha, a definitivno ce produziti zivotni vek filtera.

@marinac

Da li ako se skine chip sa filtera uredjaj nastavlja da radi, ili se isto gasi kao kada detektuje da je filter "istekao"?
 
Kada se skine nastavi da radi ali ga nisam dugo tako koristio možda dva dana , ali se posle skidanja chipa nije gasio tj odlazio u sleep mod

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Pa trebalo bi opcije za rate da se pojave tek kada ukucas broj Intesine Master ili American kartice, kada kucas broj obicne Intesine Visa kartice nema opcije za rate, tako je bar na svim sajtovima na kojima sam kupovao online na rate....Cometrade, Nsport.....

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Koja je cijena Mi electric skutera? Da li se moze kupiti bez PDV (strani drzavljanin) i koliko on iznosi?
 
500e mislim da je bio, sad ga nema na stanju

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li se moze kupiti bez PDV (strani drzavljanin) i koliko on iznosi?

Ti prvo platis ceo iznos, pokupis papire za refrakciju ides na carinu, oni ti odobre i vracas se u prodavnicu gde si kupio po PDV.
 
Nazad
Vrh Dno