Šta je novo?

Laptop za studenta

Vicent87

Cenjen
Učlanjen(a)
03.09.2018
Poruke
1,252
Poena
145
Treba mi laptop za studenta, dakle lagana upotreba - Office, surfovanje, gledanje filmova, itd. Bez igrica, programiranja, fotosopa i slicnih stvari. Od nekih uslova tu su FullHD ekran i SSD (128GB i vise). I hajde, da bude sto "lepsi" jer za zensku osobu ali nista roze/zlatno i sl. :D Dijagonala manje-vise nebitna, ali po mogucnosti da nije ispod 13.3", najbolje 14-15.6".

Gledao sam dosta po netu na razlicitim sajtovima i nekako mi se ovaj izdvojio kao bestbuy, cak i do 70.000:
https://www.bcgroup-online.com/lapt...-5-2500u.-4gb.-256gb-ssd.-radeon-vega-8-51969

Jedino sto me da kazemo brine jeste sto je RAM na 1833MHz, dok obicno DDR4 ide na 2400MHz. Ne znam da li ovaj laptop podrzava samo do 1833MHz ili prosto fabricki dolazi s tim RAM-om a podrzava do 2400MHz?

Cenovno, ne bih isao preko ove cene, dakle nekih 450e ~ 55.000. Maksimum maksimuma je 60.000 i to ako vredi.

Sem ovoga mogu se naci neki sa Ryzen 3 ili i3-8130, takodje FullHD 4/8gb RAM, 128/256gb SSD za nekih 5-10.000 manje ali gledajuci neke testove, cini mi se da vredi dodati te pare za Ryzen 5 2500U.

Koji su vasi komentari i predlozi?
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, a pisano je nesto slicno ovde.

Kakvi su LED paneli u laptopovima sa i5/Ryzen 5 procesorima za nekih 60ak hiljada sto idu? Vredi li "spustiti" se na i3 zarad IPS-a?

Ili hajde da ovako pitam. Za neki budzet 60.000 din, Full HD + i5 /ryzen 5 + 8GB RAM (pozeljno 1 slot slobodan zbog prosirivanja) + SSD sta predlazete? Ne pratim laptopove, pa ne znam koje serije su se dobro/lose pokazale. Takodje, brine me na osnovu prethodnih komentara u ovoj temi i kvalitet panela.

Namena laptopa kao i na pocetku ove teme - studentske stvari, filmovi, youtube, surfovanje, dosta office-a. Bez editovanja, igrica, itd.

Hvala svima unapred!

Evo i rezultata pretrage sa ovim kriterijumima - link
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, a pisano je nesto slicno ovde.

Kakvi su LED paneli u laptopovima sa i5/Ryzen 5 procesorima za nekih 60ak hiljada sto idu? Vredi li "spustiti" se na i3 zarad IPS-a?

Ili hajde da ovako pitam. Za neki budzet 60.000 din, Full HD + i5 /ryzen 5 + 8GB RAM (pozeljno 1 slot slobodan zbog prosirivanja) + SSD sta predlazete? Ne pratim laptopove, pa ne znam koje serije su se dobro/lose pokazale. Takodje, brine me na osnovu prethodnih komentara u ovoj temi i kvalitet panela.

Namena laptopa kao i na pocetku ove teme - studentske stvari, filmovi, youtube, surfovanje, dosta office-a. Bez editovanja, igrica, itd.

Hvala svima unapred!

Evo i rezultata pretrage sa ovim kriterijumima - link

I mene zanima ista stvar :d
 
Nazad
Vrh Dno