Šta je novo?

Sta kupiti WD ili Segate

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Hocu da kupim novi disk od 3.5" 2TB i sad sam u dilemi, Segate ima 2 modela jedna se okrece na 5900 i bafer 64MB garancija 2 godine, drugi segate se okrece na 7200 bafer 256MB garancija 2 godine.
Ima i wd purple okrece se na 5900 bafer 64MB garancija 3 godine. Racunar mi radi po ceo dan ali ne drndam nista za posao, bitno mi je samo da posle isteka garancije ne pocnu losi sektori kao kod Segate
2TB kojeg imam i koji ima lose sektore na 1/4 diska i to sve skoro na kraju samog diska. Ima li ko kakva iskustva sa ovim diskovima i sta preporucujete.
 
WD Purple, Seagate Seagate SkyHawk imaju istu namenu, i izaobiđi oba.

WD Blue imaju po meni najbolji odnos cena/pozdanost/performanse. Koliko dugo će raditi pored kvaliteta zavisi i koliko ga koristiš, kako ga hladiš, a i od sreće.
 
Poslednja izmena:
Vala bas, gledao bih da to bude prije desktop hard disk nego Nas.I gledao bih da RPM bude sto nizi(5400) u odnosu na 7200.
A marka ko marka, svi su Ok. prije ce biti do serije koja kako koja zna da bude falicna ili ne.
Za Nas hdd nek to bude WD Red(ne Pro,on je 7200rpm) a za desktop,bilo koji a da je rpm 5400.
 
Negde sam po forumu citao da WD blue nije vise onaj sto je bio, odnosno da je kvalitet spusten na nizi nivo?

Sta je pametniji izbor, 2,5" ili 3,5" kao storage za cuvanje podataka? Da li je bolje biti prikljucen u kompu ili stojato van njega - iskljucen? Izvinjavam se zbog upada u temu.
 
WD Blue je bivsi green i kazu da se lose pokazao u zadnje vreme. 3.5" je bolji izbor zbog boljeg hladjenja, ako je u kucistu obavezno aktivno hladnjenje da bude sto hladniji i trajace dugo. Moze 2.5" u fioci ako se povremeno koristi, ja tako koristim jedan za backup, prikljucim jednom u 3-4 meseca i iskopiram sta treba.
 
Sad bas nema ideju sta da kupim za pare koje imam, wd koji sam naveo nije za PC, Segate nije, Ima segate sa 256MB kesa a i on u oznaci ima DM ili DL a procitao sam ovde da su to najgore serija. To se jedino nudi kod nas, za preskupi wd black nema para. Treba mi disk od 2TB da svucem podatke sa Segate diska 2TB koji je poceo da riknjava.
 
Kao sto rece Obtainer...Toshiba a moze i HGST(u pitanju cerka od Sea ili WDa-medjutim svi su oni u jednom talu).
 
Moze li neka preporuka za eksterni hard, sluzio bi mi za seed, prikljucio bih ga preko usb-a na android box?
Da li da uzmem sa aliexpress-a ili ivde nesto da pazarim? Velicina 1TB
 
Hmm u tvom slucaju i 2.5hdd bi bio idealan. Marka ne bas toliko bitna.
Zbog garancije i eventualnog cimanja u vezi reklamacije bolje da kupis tu gdje zivis.
Nebi bilo lose i da porazmislis o 500gb ssd-u. Zbog komfora a i brzine slanja sa Pc na Android box uz pomoc SMB.
 
Pa cijene se vrte izmedju 60 do 90€ za 500gb(ovisno o modelu). Tebi moze posluziti i najjeftiniji.
U ovom slucaju sto se tice narucivanja iz kine, trebao bi da uzmes i mogucnost da ne prodje neprimjeceno.
Pa te rokne taxa, pa te izadje na slicno ili isto-sto je u biti cista lutrija.
 
Ma znam to, narucio sam na stotine paketa, heheh, znam kako sve funkcionise, i uvek volim da malo rizikujem. Je li kupovao neko ove 2.5inch sa aliexpress-a? Vidim da ima i ovih poznatijih brendova. Nikako da stignem da uporedim cene sa nasim prodavnicama
 
Nazad
Vrh Dno