Šta je novo?

Tablet za roditelje

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,784
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Majka hoće da "čita portale" na tabletu i zapela za tu ideju. Kapiram da je 8" neki minimum zbog čitljivosti.

Šta bi bilo najzgodnije kupiti do 100€?

Huawei ili možda neki Alcatel? Koliko se sećam bilo je nekih 4:3 Alcatela od 8" samo nemam ideju da li je 1GB dovoljan RAM danas ili da se ipak ne ide ispod 2GB.

PS - Nije isključena ni opcija da poručim tablet iz Kine ako ima preporuka za to.
 
Imaš lep paket u mts-u, najmanji paket plus rata (24) za 10 inčni tablet, oko 1000din mesečno.
 
To zaboravio da napomenem, keš kupovina je jedina opcija - može i polovan.
 
Alactel Pixi 3 10

Ekran 10 inca odlican za starije ljude. 1Gb memorije vise nego dovoljno za aplikacije koje ce koristiti. Ja imam dva. Jedan uzet najmladjem klincetu i jedan sam kupio ocu (67 godina). Ocu sam instalirao aplikacije tipa B92, Blic, N1, Sportske i sl. Dodatno ima neki radio instaliran da slusa dok cita novine. Youtube radi xtra. Baterija odlicna. Imas ih na KP za 50-70eu.

Klince igra igre i gleda YT. Ya igre tipa Maria, Farm Heroes Saga i sl. vise nego dovoljan.
 
Ja uzeo mojoj majci za citanje, Samsung Galaxy Tab A6 7.0, nasao za 60 evra na KP, nov, odlican za njihov nacin koriscenja.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno