Šta je novo?

Iskljuciti monitor ili stand by?

matke84

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2014
Poruke
394
Poena
195
Imam jedno pitanje, koje je mozda nekada i postavljeno pa se unapred izvinjavam. Zanima me da li monitor prilikom iskljucivanja racunara treba takodje iskljuciti ili ga ostaviti u stand by modu? Prethodni sam iskljucivao zato sto je imao posebno dugme za to a i sijalo je plavo led svetlo koje me je nerviralo. Na novom monitoru nema led lampice a i iskljucuje se sa malim dzojstikom koje stoji pozadi na monitoru i to tako sto kad se iskljuci komp opet mora da se udje u meni i izabere iskljucivanje monitora. Nisam siguran ali predpostavljam da je stand by monitora isti kao i stand by kod televizora. Ili mozda gresim, pa to kod monitora ima isti efekat kao kod televizora tek kada se iskljuci na dugme odnosno u ovom slucaju kroz meni monitora? Hvala unapred na odgovorima.
 
Ne secam se kada sam zadnji put iskljucio monitor na on/off, to nisam radio ni sa crt monitorima :)

Nista ne brini, ostavi lepo na standby, nema potrebe za manuelnim iskljucivanjem.

TuturuTu on 6X
 
Nema odvojeno dugme za iskljucivanje. Ima samo jedan mali dzojstik na sebi na koji kliknes pa onda se otvori meni sa opcijama i pokretom dzojstika na gore izaberes iskljucivanje monitora.
 
Bas nemoguce, koji ti je model monitora? Btw, samo samo standby ;)
 
Nema odvojeno dugme za iskljucivanje. Ima samo jedan mali dzojstik na sebi na koji kliknes pa onda se otvori meni sa opcijama i pokretom dzojstika na gore izaberes iskljucivanje monitora.

jesi li to uzeo PHILIPS LED 246E9QJAB/00?
- kako si zadovoljan sa slikom?
- negde pročitah da kod tog monitora treba da se stisne i drži sredina džojstika 3s i da se onda isključi monitor, uključuje se kada se tako stisne 1s, probaj možda uspe :D
 
Drzao tri sekunde dugme ili kliknuo jednom na njega i onda jos jednom i nije neka razlika, svakako malo vise posle nego sa predjasnjim. :) A sto se iskljucivanja monitora tice vidim da na netu u globalu postoji vise diskusija da li iskljucivati ili ga ostaviti u stand by-u. Da postoji stari sistem iskljucivanja na dugme i led lampica koja mi je smetala nocu na ovom monitoru verovatno bih ga gasio ali sobzirom da treba malo truda a i nema sta da mi smeta dok spavam... A i logika mi govori, pod uslovom da je dobra, ako ne gasim ni jedan od tv-a skroz nego stoje u stand by-u valjda nece smetati ni monitoru. Znate svi kako je kad se kupi nesto novo pa se ste na pocetku u dilemi sta i kako je najbolje kako bi potrajalo sto duze. Sve to posle legne na svoje. :)
 
Nazad
Vrh Dno