Šta je novo?

Preporuka za IPTV provajdera (legalnog u Srbiji)

Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruke
1,586
Poena
245
Treba mi preporuka za IPTV/OTT provajdera televizije koji se može gledati preko set top box-a, koji bi, poželjno, mogao da se iznajmi od provajdera.

Potrebno je da radi na bilo kom internetu.

Bitno mi je da se ne plaća unapred cena set top box-a ili da je BYOD (koristi svoj uređaj).

Dodatni plus su HD kanali. Sportski program mi ne predstavlja prednost.

Naravno, SAMO LEGALNI provajderi, dakle ništa od ukradenih strimova, ne želim probleme.

SBB EON mi je skup jer moram da kupim STB za 12k ili da platim "priključnu taksu" od 7k, plus rentu mesečno.

Hvala unapred.
 
Pa nema neka ponuda ima MTS ima SBB i imaju Pickbox ili HBO go...zavisi šta želiš...a i google ti je prijatelji :)....cene su slične ako ti je skup sbb skupi su ti manje više svi jer se svi otprilike prate...ima i orion i tako neki ali kao što rekoh sve je to vrlo slično...
 
Kiliko znam samo Klik Tv i Eon VAN mreze nogu da se kupe bez boxa. Eon ima po meni prednost sto mozes da ga koristis na SmartTv-u ili svom Android boxu. Eon ima najvese Hd kanala 30 u najeftinijem paketu
 
Ja hoću sa STB-om, samo da ne moram da ga kupim već iznajmim.

@niki999 MTS ne može jer ne nude OTT odnosno TV preko interneta već samo IPTV koji zahteva njihov net koji zahteva njihov fiksni a ja nemam fiksni. Niti mogu da uvedem. Orion je užasan sa svih pogleda ko nema optiku, raskinuo sam ugovor sa njima.
 
Poslednja izmena:
To što ti hoćeš nema nema ni kod babe džabe tako da...nemaš sreće...ne može i jeftino i legalno i sve da ima...moraćeš da napraviš kompromis...
 
Poslednja izmena:
Tebi bi odgovarao d3i da moze da se uzme. Usluga jos postoji samo je ne nude vise.
 
@niki999 Nisam rekao jeftino, ali neću priključne takse plus ugovor.
@Gileb Da.
 
Kao što sam rekao ili da praviš kompromis ili da se eventualno cenjkaš nekima uspe, druge nema...a i ja bih svašta hteo...ali nema...
 
Koliko kompromisa treba da napravim? I ja ne želim svašta, smatram da je OTT televizija normalna usluga.

@Gileb Zvao sam ih, prodavac na telefonu se prvo čudi a onda agresivno nastupa da kopernikus takvu uslugu ne nudi.
 
Poslednja izmena:
Tesko da ces naci,barem ja ne znam nekubdrugu mogucnost za legalni Iptv. Ne znam da li si razmisljao o Total Tv-u? Ugradnja dzabe,nema rente za prvi risiver. Znam da nije Iptv ali moze da posluzi kao dobra zamena.
 
Pa i za to ti treba box
 
Box imam, ali nije Android TV i ne može EON na njega. Ali drugi plejeri mogu.
 
Pa ii na njega mozes da stavis,,obican,,Eon,naravno morace mis da radi. Uz Eon van mreze imas prabva na jednu Eon Android Tv verziju i 3 za klasican android ili pc.
 
Posle će biti SBB be damned :D Ili KAON eventualno.
 
To da me je nemoguce zadovoljiti je mit. Prebroj koliko puta sam se zalio na Telenor, a koristim njihov net vec 8 meseci. To sto su moji standardi previsoki za pilicare ili lopovske firme ne znaci da su nemoguci, vec da treba sposobnost, paznja i strucnost kako bi se zadovoljili. Ne sumnjam da SBB moze da pruzi uslugu, tj. da su sposobni, sve zavisi od toga da li im je stalo do mene kao korisnika... Videcemo.
 
Heh, znači sad ćeš sa Telenor "kućni" internet da cepaš EON stream po par sati svaki dan? :)

Ako je meni bio upućen taj tvoj komentar na temu "nemoguće zadovoljiti" ne znam šta je bio povod. Ne znam šta si do sad koristio za TV uslugu ali ako stvarno budeš sasvim zadovojan sa tom kombinacijom 4G net ka primarni net + OTT servis onda te je izuzetno lako zadovoljiti svakako :)
 
>Ne znam šta si do sad koristio za TV uslugu
Polaris. Selim se. Ne može antena.

>onda te je izuzetno lako zadovoljiti svakako
Nažalost većina Internet provajdera u Srbiji neće se složiti sa time.

>Ako je meni bio upućen taj tvoj komentar na temu "nemoguće zadovoljiti" ne znam šta je bio povod.
Ne tebi, uopšteno, pošto sam se do sada na ovom forumu samo žalio na Internet provajdera.

>4G net ka primarni net + OTT servis
Što da ne? Uvek mogu da dokupim GB.

Osim toga, na poslu imam gigabitnu fiber vezu pa mi ne treba nešto puno gigabajta kući, bitno mi je da kad zatreba Internet radi, tj. stabilnost, i da je brz jer često mi treba da uploadujem nešto jako brzo, a 45 Mbps upload pomaže svakako.

Inače dok sam bio u Orionu prekinuo se net 5 puta na po 20 minuta, svaki put rešeno tako što sam zvao, odigrao igricu gluvih telefona i resetovanja rutera i gašenja antene, onda oni nešto "kliknu" i proradi. To je trajalo 7 dana i poslao sam im dopis za jednostrani raskid ugovora.

MadNet sam koristio ali nije radio modem, nisu hteli da zamene (valjda nisu imali na stanju), poslao raskid iz principa jer ako ne mogu 5 dana da dođu da zamene modem ili pošalju paket poštom onda mi ne treba njihov net. Mada sam im preproučio dosta ljudi, za šta su se zahvalili.
 
Poslednja izmena:
Sad sam zveknuo search posts i videh šta si sve izmenjao :D :D I šta na kraju koristiš sad trenutno, taj MadNet 4G ? Ako je to ajd to je bar flat za razliku od "direktno kod Telenora" ponude... Ali konstatacija stoji i dalje, ako ti je tih 12 Mbps (ili 15, šta si već na kraju uzeo posle cele te "oće neće, otkazujem , vraćam se" konfuzije) doboljno da budeš zadovoljan onda te jeste lako zadovoljiti :)

U tehničkom smislu barem. Sad što bi ti voleo nikakve UO, nikakve taske, bez fixnog ili "održavanja" kablovske i dž opremu to je druga priča.

I ja bih voleo makar Telekomu fixni da ne moram da plaćam a da imam kršten net... ali pošto neće da može radije ću i te pare da prežalim i imam 50/8 flat nego koju god bezičnu varijantu neko ponudio.
 
Poslednja izmena:
Izvini, izmenio sam post. Nisam na MadNet-u, nisu me hteli nazad na kraju :) Mislim da sam na crnoj listi i kod njih i kod Astra Telekoma i kod Radijus Vektora. Pošto su to sve jedan isti provajder. Odnosno dele bazu korisnika.

Što se tiče telekoma, nemam fiksni i na mestima gde ja obično živim fiksnog nema. Ne daju mi se pare za kiriju, šta da radim.

Opet na temu zadovoljavanja, očigledno da su standardi internet provajdera u srbiji toliko niski da je 4g stvar prestiža, a wisp se radi po pilićarskom režimu.
 
Poslednja izmena:
4G net ka primarni net + OTT servis
Što da ne? Uvek mogu da dokupim GB.

Zato što evo baš bacih pogled na moju statistiku i tu vidim da sam samo ja & samo na mom kompu za januar 2019. potrošio 112,35 GB na EON stream (download 111,31 a upload 1,23GB), od ukupnog 396,64 GB saobraćaja na tom kompu.
A gde je još potrošnja ostalih ukućana i gde je potrošnja D3i risivera koji zvrnda matorcima od 19h pa do spavanja.

Ti si u Telenoru limitiran na max 200 GB mesečno (plus šta uspeš da nategneš sa tih 2 Mbps kad zveknu lmit) za ~2.094 din, ja za 2.059 din (ok, internet je po promo ceni od 1499 din, jer je produžen ugovor) imam stabilan flatrate 50/8 i b*đavi fixni 150 minuta.

Ja bih radije za brz upload skoknuo do posla nego kući uživao u limitiranom internetu sa bržim uploadom... no svako ima svoje potrebe.

Ne znam kako te "kućne" internete može da koristi iko ko se ne uklapa u opis "dvočlana porodica jako zauzetih ljudi koja je 8 sati dnevno na poslu / na tuđem krštenom neograničenom internetu a kući je u budnom stanju ispod 5 sati dnevno i gleda TV/film/Youtube max sat vremena dnevno".
 
Poslednja izmena:
To stoji, lepo je imati flat internet. Ali kad nemaš fiksni i ne možeš da dogovoriš kablovsku zbog dugova prethodnog vlasnika ugovora na toj lokaciji, možeš da biraš samo između WISP na 5 GHz i 4G. A 4G je svakako bolji od 10 Mbps preko Oriona.

Inače živim sam, a svoju potrošnju mogu da kontrolišem.
 
Ako si zadovoljan odnosom uloženo/dobijeno onda super :) Valjda će na NBG doći neka optika (čudi me da već nema ni jedan??) kod provajdera kod kojeg na crnoj listi nisi ni ti ni prethodni stanar, a da pri tom nude i samo internet bez fixnih/održavanje mreže troškova. U prevodu Orion :d

Ovde sigurno neće optika tako da je VDSL alfa i omega osim za WISP mazohiste.
 
Orion-u optika valja, ali WiFi ne valja. To su odvojene firme, tako nešto. Odnosno orion je optika, mediaworks je WiFi a sezampro je xDSL.

Nestrpljivo čekam neodređeni momenat kada će me pozvati iz kurirske službe da preuzmem uređaj. Ako ništa drugo barem je neki Android TV Box, pa može i tu nešto da se raducka kad zatreba.

>Ako si zadovoljan odnosom uloženo/dobijeno onda super

Uložio sam čitavih 1 din, i stavio modem na ormar, za bolji signal. A dobijam 100+ Mbps net.
 
Imao sam pre koju godinu kao podstanar "zadovoljstvo" korišćenja Orion WiFi-a u Novom Sadu tako da znam kakva je to "milina". Ostale su takve traume da sam skeptičan i po pitaju toga da nisu uspeli i optiku da zeznu :d :d
 
hahahaha *smejem se sam sebi*. pojede mi 1.5 GB k'o ništa za nekih pola sata. moraću da se selim negde gde imam net preko žice.

edit: a, može da se obori kvalitet u podešavanjima... ja ću na ruteru da ga ograničim na 2 Mbps ili manje...
 
Poslednja izmena:
Pa pricali smo ti da zdere gigabajte. Dok sam bio u inostranstvu imao sam 300Mb dnevno dok se nije pojavio paket za flat mobilni net. Tada sam morao da Eon mobilnu aplikaciju da podesim na minimum tj 200Mb na sat da bih mogao da gledam EP u kosarci.Kasnije kad sam uzeo flat mobilni net trosio sam preko 200gb mesecno na Eon preko laptopa i mobilnog telefona,a nisam ga gledao stalno.
 
Koliko kompromisa treba da napravim? I ja ne želim svašta, smatram da je OTT televizija normalna usluga.

@Gileb Zvao sam ih, prodavac na telefonu se prvo čudi a onda agresivno nastupa da kopernikus takvu uslugu ne nudi.
Idi na sajt iptvkopernikus.com ili im piši preko fb-a, možeš da uzmes pretplatu za telefon, smart tv ili da kupiš njihov box i plaćaš mesečno.
Naravno da ti niko ovde preko telefona gde se snimaju razgovori reći da to nude u inostranstvu jer rade na crno. Ili kontaktiraj nekog predstavnika prodaje u Srbiji za inostranstvo koji rade to.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno