Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

U recent apps zakljucaj da je ne ubija, i u podešavanjima za battery saver stavi da ne dira YT Vanced. Ne sećam se tačno gde je jer nemam više telefon, ali potraži. Pomogne koliko toliko, ali i dalje ih ubija. Ja sam zato i prodao P30 Pro

Jel ovo zaista veliki problem kod P30Pro? Kako se ovo odrazava na notifikacije?
 
Meni jeste bio, zbog toga je leteo. Google Chromecast me je ubijao najviše. Notifikacije su mi sve bile okej sem Telegrama.
 
Imam instaliran YT Vanced ali mi sistem gasi aplikaciju.
Svaki put posle 3-4 min ugasi mi se youtube vanced, pa moram iznova da udjem da pokrenem.
Kako to da sredim?
Meni nikad ne gasi YT vanced barem dok je ukljucen ekran I dok slusam ili gledam yt. Ali pod obavezno MicroG treba da bude omogucen u opcijama kod baterije, jer ako je MicroG iskljucen onda mora opet Google prijava. Za battery ignore nikad nisam podesavao YT vanced, a moze I tu da se stavi da je system ne gasi, tj da moze da utice na povecanje potrosnje baterije. U svakom slucaju Emui gasi po defaultu vise od recimo 5 ukljucenih aplikacija. To ne moze da se promeni. Nekad je to dobro, a nekad ne. Samsungov OneUI ne gasi apsolutno nista, sem ako rucno ne ogranicis nesto. Screenshot_20200206_120834.jpgScreenshot_20200206_120749_com.huawei.systemmanager.jpg

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jel ovo zaista veliki problem kod P30Pro? Kako se ovo odrazava na notifikacije?
Za ovih skoro godinu dana koliko ga imam, nikad ni jedan problem sa notifikacijama, koristim viber, messenger, wup, insta, 3 Google naloga, sve radi besprekorno. Takođe koristim i vanced zbog bebe (fen za kosu [emoji16]), radi celu noć sa ugašenim display-om, naravno bez ikakvih problema. Upucao bih se da kupim telefon od 1k eura i da ne obavlja osnovne funkcije kako treba.

P30 Pro
 
I meni ok sve radi, ali jesam caprkao nesto po opcijama baterije.
Jedino sto se desava, je kad telefon prikaze da Instagram trosi vise bateriju, pa ako ga ugasim na force shutdown, onda ne dobijam notifikacije sve dok ga opet ne pokrenem, ali to se desava samo za instagram, tako da ga ponovo pokrenem posle force shutdown, i sve radi bez greske. A i vanced radi perfektno...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
P30 i njegove kamere... Prosto odusevljen. Evo od sinoc jedne slike naseg Meseca, uz drhvavu ruku, ali opet super za mene.
IMG_20200209_222555.jpg

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Evo jedna night mood P30pro sa zoom-om [emoji4]
edf81bfa70b6d23cef969223cdd64023.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja sam u startu podesio tel da ne bude agresivan prema app, i nakon par dana koriscenja sve je ostajalo u memoriji i preko noci. Evo vec par meseci se druzimo, i i dalje je sve isto i na a10. Ne znam kako pojedincima ubija app , a ostalima ne, ocigledno nesto ne podesite ok. Vidm kad god se javi neko da ima taj problem, javi se i neko ko ga nema, dakle nesto u setovanjima razmrsite.
 
Imam instaliran YT Vanced ali mi sistem gasi aplikaciju.
Svaki put posle 3-4 min ugasi mi se youtube vanced, pa moram iznova da udjem da pokrenem.
Kako to da sredim?
Evo uradih kratak klip vezano za aplilacije i kako da podesite da ih sistem ne gasi automatski. Valjda ce nekom koristiti
https://youtu.be/qW8EugPKhmo

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ja imam problem na mate 20 pro sto mi stalno stize notifikacija da instagram trosi dosta energije i da treba da ga iskljucim
 
Ja imam problem na mate 20 pro sto mi stalno stize notifikacija da instagram trosi dosta energije i da treba da ga iskljucim
Sto se toga tice nemas mnogo opcija. Desi se da i meni po nekad javi samo na instragramu, ali retko. Kad to javi zatvoris aplikaciju, u smislu na Force stop i onda pokrenes. Ako ti stalno, ucestalo javlja onda iskljuci upozorenje o potrosnji baterije za tu aplikaciju pa isprati da li i realno toliko vuce bateriju. Nemas drugih opcija, to je problem do kompatibilnilosti same verzije instagrama sa trenutnom Emui verzijom. Vidim da su je bas danas azurirali pa mozda i isprave to. Mozes da probas da je obrises skroz i instaliras neku raniju verziju sa apkmirror i zaustavis autoupdate sa playstora. Screenshot_20200211_075659.jpgScreenshot_20200211_075408.jpgScreenshot_20200211_080251_com.android.vending.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nešto zatajili da update-ovima :) Drugi mesec već i ništa

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nešto zatajili da update-ovima :) Drugi mesec već i ništa

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Da znaš da jesu. Ja proveravam svako jutro uz kafu i ništa za sada... Dobili ste Emui 10 i sad ćutite i budite srećni, izgleda je to logika... [emoji3]
Samsung S10 serija je dobila februarski update ovih dana.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Od vajkada Emui kuburi sa azuriranjima. I uvek kasne mesec dana u odnosu na verzije koje se pojave na serveru. Iskreno sto manje azuriranja to bolje. Iz iskustva od silnih azuriranja potrefi se neko koje zezne sve sto je prethodno dobro uradjeno. Tako da priznajem samo axuriranja koja nesto unaprede u radu, inace googlove security patcheve macku o rep. Uz to moz zeznu jos nesto usput.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Mene najviše zanima najavljeno ažuriranje AoD koje je, kako sam čitao, trebalo u januaru da se pusti. Da napokon dobijemo ikonice u boji.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
I ikonice i bilo bi super dodatna opcija da se ukljuci AOD kad stigne notifikacija. Ali tesko.....

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Da znaš da jesu. Ja proveravam svako jutro uz kafu i ništa za sada... Dobili ste Emui 10 i sad ćutite i budite srećni, izgleda je to logika... [emoji3]
Samsung S10 serija je dobila februarski update ovih dana.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Izgleda da se opet Lucija i Snupi tuku [emoji23]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Evo uradih kratak klip vezano za aplilacije i kako da podesite da ih sistem ne gasi automatski. Valjda ce nekom koristiti
https://youtu.be/qW8EugPKhmo

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Bez obzira za koju app sam prebacio na manually, u battery optimization je bilo allow. Don't allow je bilo samo za aplikacije koje sistemski dobiju taj status. Na spisku don't allow mi je aplikacija SkiApp Pro, koja se pre neki dan ubila, ali se desilo jednom, dok je bila bez GPS signala duže od sat vremena. Kad je budem opet koristio, češće ću je proveravati ili bar posle pauze.

Sad sam za te koje su kritične ručno prebacio na don't allow, pa ćemo da vidimo.
 
Nop, nije rešilo problem stavljanja Don't allow za Gmail.
U poslednjih sat vremena, dva puta, čim pipnem power dugme (još ne otkuljučam telefon), dobijem obaveštenje o novom mailu.
Prvi mail je bio poslat 4 minuta pre notifikacije.
U drugoj situaciji je bilo više mailova, dva su bila 11 minuta pre notifikacije.

Saću da probam reset telefona, pa možda ukapira sva podešavnja.

Kad malo bolje razmislim, po danu, ako neko vreme ne koristim telefon, čim uključim ekran, on bipne. Notifikacije su od raznih apliakcija.
A danas u toku dana, primio sam bar 20 mailova i u dosta slučajeva mi je sat dao notifikaciju, a u poslednjih sat vremena se desilo gore opisano.
Čas radi, čas ne radi...
 
Nop, nije rešilo problem stavljanja Don't allow za Gmail.
U poslednjih sat vremena, dva puta, čim pipnem power dugme (još ne otkuljučam telefon), dobijem obaveštenje o novom mailu.
Prvi mail je bio poslat 4 minuta pre notifikacije.
U drugoj situaciji je bilo više mailova, dva su bila 11 minuta pre notifikacije.

Saću da probam reset telefona, pa možda ukapira sva podešavnja.

Kad malo bolje razmislim, po danu, ako neko vreme ne koristim telefon, čim uključim ekran, on bipne. Notifikacije su od raznih apliakcija.
A danas u toku dana, primio sam bar 20 mailova i u dosta slučajeva mi je sat dao notifikaciju, a u poslednjih sat vremena se desilo gore opisano.
Čas radi, čas ne radi...
Meni gmail radi sada, ali razumem o cemu govoris. Problem je i u okidacu za sinhronizaciju. Ja u gmailu imam dva naloga, jedan na pop3 i drugi klasican google. Pop3 hoce da zezne i ako je podesena sinhronizacija na 15 min. Probaj da obrises gmail pa opet instaliraj. Iskljuci pa opet ukljuci sinhronizaciju. Ili obrisi google nalog pa opet aktiviraj. Reset naravno dosta stvari resi ali to je poslednja solucija.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Mislio sam na soft reset :d
U Gmail imam 3 Gmail naloga. Svi se ponašaju na identičan način. Kada radi, svi rade, kada kasni, svi kasne. Zato mi je problem da potvrdim da je nešto rešilo problem. Ne mogu baš uvek da provalim da je neka notifikacija zakasnila. Ako se desi da stigne više stvari prilikom otključavanja telefona, onda shatim da kasni.

Recimo FB notifikacije stižu kao u nekim predefinisanim terminima. Recimo bio sam na FB pre 10 min i sve pogledao, kad iskoči mi notifikacija da je neko objavio story ili spisak ljudi koji su nešto lajkovali. A sve to u poslednjih 3 sata i veća sam video. Ali verujem da to ima veze sa aplikacijom, ne sa sistemom. Ovo gore za Gmail i Hangouts je 99% do sistema i kako on tretira te aplikacije.
 
Evo da se oglasim konacno, postao sam vlasnik Huawei P30 Pro modela, posle cekanja od 2 meseca da stigne u MTS, konacno je stigao, utisci su fenomenali, presao sam sa P9 telefona, i sve je ekstra, baterija, ekran, udobnost u ruci, kamera, brzina, ma sve, miran sam 2 godine sigurno, sve preporuke za bilo koga ko planira da ga uzme.
 
Jel realno da se ceka dva meseca? Strasno

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Šta reći sem... mts [emoji57]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pa nije realno drugovi moji, ali vredelo je moram reći, i zato što me je jeftino koštao, i zato što je telefon Transformers. Nijedna zamerka sem što moram da se napregnem da dohvatim vrh telefona ali navići ću se. Sledeći telefon će sigurno biti opet P serija ili Mate.
 
Pa nije realno drugovi moji, ali vredelo je moram reći, i zato što me je jeftino koštao, i zato što je telefon Transformers. Nijedna zamerka sem što moram da se napregnem da dohvatim vrh telefona ali navići ću se. Sledeći telefon će sigurno biti opet P serija ili Mate.
Kad si skocio sa P9 onda je to ogroman skok[emoji6][emoji106]. Imao si jedan od najboljih, najvalitetnijih modela, nadajmo se da ce i ova serija biti barem slicna po kvalitetu.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ja, da budem iskren, jedva čekam da vidim novu P40 seriju.
Prošle godine su dali svima domaći zadatak, verujem da će tako biti i ove godine.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno