Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Pisalo je gt,ne verujem da su novi

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Svi su GT, samo novi modeli. Mislim da se dobija Active.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
f6486cd0e977e9bdf6aa11ab77c73823.jpg
 
Poslednja izmena:
Aj da damo sansu tom novom zvucniku za razgovore...Mozda nije tako los. Uostalom niko jos ne moze da podeli svoj utisak jer ga niko jos nije ni dobio. Mono zvucnik veliki minus to stoji...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
I ja kad sam ga gledao bilo mi je cudno da je Samsung ekran, a da na beloj pozadini nije cista bela boja vec je kao pergament, ima strukturu koja se vidi na beloj boji, a jos je izrazenija na mate 20 pro.
 
Ja sam pitao u huawei radnji u uscu,ne znaju ni oni sta ide ali sam prefposravljao da je stari

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poručio Pro model, rekoše mi u Gigatronu da im stiže verovatno sutra ili prekosutra. Mada, znajući ih, ne verujem da ću ga imati u rukama pre ponedeljka-utorka.
 
Na Samsungu je bela sve samo ne bela, al dobro.

Upravo tako. Već dugo slušam priče kako je Huawei napravio veliku grešku što se kod Mate 20 Pro odlučio za BOE panele koji su jeftiniji, manje kvalitetni, imaju izražen color shift, slabiji brightness itd. od npr. Samsung displeja koji su sve naj, naj. Pre neki dan sam imao priliku da detaljno pogledam displej na S10e, i zaista me nije oduvao. Kada se gleda frontalno, bela pozadina ima crvenkastu nijansu, a pod uglom je primetan plavi kolor šift. Moj utisak je da prikaz nije primetno bolji nego na mom Mate 20 Pro sa BOE panelom. Zato, ne vidim problem u tome što su i za P30 izabrali BOE kao dobavljača.
 
Gledao sam na 4 različita mesta S10 i svuda je bela vuka na žutu. Na svim mogućim podešavanjima bela je vukla na žutu. Ne verujem da će ovaj ekran biti nešto lošiji od S10.
 
^ U prevodu bela je bila bela ;)


Da se razumemo , boe će uskoro prestići Samsung po proizvodnji panela ali ovde nije bilo razloga da se ne ide na 2k kada se već traži 1000e. Prvo sam mislio da je razlog taj što Samsung neće da im proda 2k ekrane kad ono ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja nisam ni spominjao nijansu bele vec ono sto proizvodi ekran dok je bela aktivna. Dal ona vuce na zutu, sivu, to je vec do kalibracije ekrana.
 
Sunce ti *mjau**mjau**mjau**mjau*m žarko, nisu se šalili, skroz je upotrebljiv i x50 digital.




Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je nerealno.. Svaka cast.. Skidam kapu.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
\"Nikola mJet\" je napisao(la):
Mislim da je Huawei uprskao sa ovom P serijom. Nedopustivo je u danasnje vreme da prethodni model ima vecu gustinu piksela od novog modela. Nedopustivo je i ono sto je Peca rekao u vezi zvuka sa sagovornikom sto je i osnovna namena telefona, a kod njega je zvuk slabasan. Prosto flagship i cena od 1000e…
Prvo se treba lepo informisati pa komentarisati znaci pola sto si rekao je smesno... a za mi9 je nerealno sta si rekao "mozda je i bolji" pa da li stvarno mislis da je cena proizvodnje za tel od 400 i kusur evra ista kao i za tel od 1000e cena proizvodnje za s10 ili za mate je oko 350 dolara plus marketing i ostali troskovi su garantovano preko 500 dolara i sta bi xiaomi zaradio nista ne lupaj molim te za te pare realno je tesko naci bolji ali nije u rangu sa mate i galaxy sto su i rekli svi veliki i svetski poznati recenzenti jedino je cpu tu. Ali necemo da poredimo kineza sa najinovativnijom kompanijom samsung i galaxy serijom koja svake godine donosi revoluciju na mobilnim tel. kao npr. isti senzor kamere kao i s7 i velicine je 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel, prekopirali od huawei obrnuto punjenje i 3 kamere... a tek samsungov night mod ma no1. "Kamera nije nista bolja od konkurencije sem tog zuma koji stvarno ne znam sta bi neko radio s njim, cist marketing i zvaka. I na kraju, dodjose svi do cene od +1000e, neki sa pilulama, neki bez stereo zvucnika, neki sa sporim citacima, malim rezolucijama..." ovo ne treba komentarisati niti uzimati kao ozbiljno. ha
 
Svtvarno deluje nerelno ovo zumiranje...
Sto se tice kamere mislim da su izbacili najkompletniju foto kameru godine.
Tu mozda Pixel bude pojedinacno bolji ali tesko da ce staviti kamere za ovakvim zoom-om, za low light cemo videti.
Ali sa druge strane pucaju sebi u nogu mono zvukom ili losim zvucnikom u slusalici.
Samo ne znam cemu lozenje oko 2 ili 4k rezolucije ekrana. Ako se ne koristi VR onda poenetw bez. Samo vuce bateriju. Ne mora da znaci da je 2k ekran bolji od fhd. Ili 4k od 2k. Ljudsko oko ne moze da vidi ostrinu od 400dpi...
 
Vidi se razlika između 2k ekrana i 1080p u amoled/oled varijanti. Mislim Samsung je glup što gura 2k ekran u svoje najskuplje uređaje a Huawei je pametan , možeš misliti..

Šteta što su se ljudi navikli na cene od 1000e za mobove , u budućnosti će koštati 1500e a neće imati ni portove za punjenje baterije kablom

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo bi bio Best buy za 600-700e maksimum. Ista priča i za S10. Cene su nerealne, ali eto mora kroz nešto da se isplati marketing.
 
Svi oni ne bi trebalo da kostaju preko 500e ali...
Kad smo kod cena.
128gb model je u CH 900fr (ispod 800e)
Dok je s10+ 128gb 999fr (malo ispod 900e)
Cena ma koliko napucana skoro 100e niza od konkurencije (s10+)
Mislim da je M20 pro bio skuplji na izlasku.
P20 mislim da je bio 850 fr ako se dobro secam.
P30( obican) je oko 600e
 
Poslednja izmena:
^ U prevodu bela je bila bela ;)


Da se razumemo , boe će uskoro prestići Samsung po proizvodnji panela ali ovde nije bilo razloga da se ne ide na 2k kada se već traži 1000e. Prvo sam mislio da je razlog taj što Samsung neće da im proda 2k ekrane kad ono ..

Sent from my MI 8 using Tapatalk



Vidi se razlika između 2k ekrana i 1080p u amoled/oled varijanti. Mislim Samsung je glup što gura 2k ekran u svoje najskuplje uređaje a Huawei je pametan , možeš misliti..

Šteta što su se ljudi navikli na cene od 1000e za mobove , u budućnosti će koštati 1500e a neće imati ni portove za punjenje baterije kablom

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Isto razmisljanje imam. Cak sam bio ubedjen da ce u Pro ici Samsungov ekran, najvise zbog edge ekrana.
Ni malo mi ne smeta sto su se odlucili za BOE, ekran na M20P je odlican, meni licno mozda i lepsi u odnosu na S9. [emoji4]

Sunce ti *mjau**mjau**mjau**mjau*m žarko, nisu se šalili, skroz je upotrebljiv i x50 digital.




Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Ovo deluje nestvarno dobro, kapa dole za Huawei! Hardverski neverovatan kamera setup. Verovatno najbolja kamera na trzistu do pojave novih Pixela.
I konacno super korisni dodatni senzori, wide angle i zoom kidaju. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Isao sam do usca da cujem taj famozni zvucnik medjutim nista ne uradih posto je demo model izlozen i nista ne moze da se uradi,cackao sam malo i obican i pro ,isto rade oba s tim sto mi se licno vise svideo obican,steta sto nema istu kameru kao pro,opet sam pitao prodavce u radnji koji sat ide uz telefone i opet sam dobio isti odgovor - ne znamo

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
To je isti sat kao običan GT samo u drugačijem kućištu ?

Nikako da izvalim koje je poenta tih satova kada su isti kao GT

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Fala,na prvo vidjenje mislim da je displej na m20 poi bio bolji bar mi se tako ucinilo,doduse moguce da power genie odradi svoje pa malo zatamni ekran,na m20 pro sam ga deinstalirao,videcemo kad stigne samo da "zvucnik"bude ok

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Update-ovan dizajn, SW je isti.
Poenta je da ima vise opcija i izbora:).
 
Dobio sam informaciju da se u inostranstvu dobijaju Active verzije satova u tamno zelenoj i narandzastoj boji (46mm). Verovatno ce tako biti i kod nas onda. Inace se razmisljam da sa iP predjem upravo na Pro model. Da li ima negde u Novom Sadu uzivo da se proba mozda?
 
Nazad
Vrh Dno