Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Upravo sam i ja dobio .193 i pored novog night moda za prednju kameru sada imam i Ai hdr za video za prednju kameru, ne znam da li je to bilo ranije? U svakom slučaju obe stvari rade posao kako treba, razlika je primetna :)

P30 Pro
 
Jesu li dobre nocne slike na P30 kad se ne podesava nista, znaci samo izvadis i okines?Ili mora da se podesava ili ukljucuje night mod?

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Zavisi od situacije,ako ima malo svetla i ne mora ali ako nema mora,u svkom slucaju najbolji nocni mod na bilo kom telefonu definitivno

Sent from my phone using Tapatalk
 
Hvala. P30 mi se nekako vise svidja nego Pro.Ima i taj dzek za slusalice pride i nema zakrivljen ekran,a nije preskup u Vipu,gde nameravam da uzmem kad budem produzivao ugovor.
 
Hvala. P30 mi se nekako vise svidja nego Pro.Ima i taj dzek za slusalice pride i nema zakrivljen ekran,a nije preskup u Vipu,gde nameravam da uzmem kad budem produzivao ugovor.
Običan p30, dzek za slusalice, nema zakrivljen ekran, i ima mikro sd slot, sto je po meni jako bitno, one nano kartice su skupe.
A zakrivljen ekran je, po meni, *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina, izgleda bolje, ali to je sve, stalno pritiskam nesto slucajno, meni bar smeta prilično, a i problemi sa zastitnim staklom koje se odlepljuje isto, meni ovaj moj sa zastitnim staklom ne moze u svaku masku, preksinoc probah u neku drugu sto imam da ga ubacim, koja je malo kruća, poče staklo da se odlepljuje, brze vadi, pritiskaj da se zalepi...
Opet, ne žalim sto sam pro uzeo, hteo sam sto veci ekran, a opet, telefon kao telefon, nije veliki, staje i u prednji dzep od pantalona...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ekipo, imam jedan problem sa P30 Pro

Sigurno ste probali da slikate nocu, to jest slikanje zvijezda nocu na normalnom modu, gdje je za sekundu napravi prelijepu fotografiju zvijezda, planine itd... a ponekad fotografiju sa mlecnim putem. Ali sad nista od toga. Kad god slikam jednostavno samo tacka bjele boje i to je to, ostalo je sve crno ili prevelik noise.

Normalan mod, Night Mod, Pro Mod nista od toga.

Dobio sam update, ažurirao na 195 ali opet sve isto.

U cemu je problem? Kako ovo ispravit?
 
Moras valjda duzu ekspoziciju da stavis za nebo nocu.
 
Ne znam, ja sam slikao pomocu one opcije star trails, ispadne zanimljivo

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ekipo, imam jedan problem sa P30 Pro

Sigurno ste probali da slikate nocu, to jest slikanje zvijezda nocu na normalnom modu, gdje je za sekundu napravi prelijepu fotografiju zvijezda, planine itd... a ponekad fotografiju sa mlecnim putem. Ali sad nista od toga. Kad god slikam jednostavno samo tacka bjele boje i to je to, ostalo je sve crno ili prevelik noise.

Normalan mod, Night Mod, Pro Mod nista od toga.

Dobio sam update, ažurirao na 195 ali opet sve isto.

U cemu je problem? Kako ovo ispravit?
Jel možeš da okačiš sliku da vidimo na šta misliš?
Slikanje mlečnog puta nije baš jednostavan posao, treba ti stativ i mrkli mrak, shutter speed oko 15-20 sec i iso vrednost ne više od 1000 (za telefon). Najbitnije od svega je da bude vedro i bez oblaka, i da pomoću dostupnih aplikacija utvrdiš gde i u koje doba se mlečni put najbolje vidi. Ako si mislio da uslikaš to pomoću onih modova u aplikaciji za kameru, to je više za zezanciju :)
Evo kako izgleda mlečni proizvod sa mog p30p [emoji16]
ce987ee23df92722a38cf453e51ed42e.jpg


P30 Pro
 
Evo primjera:

Ova slika je jednostavno napravljenja, bez tripoda, izvadio telefon u mrklu mrak i slikao. I masu ovakvih imama.

https://m.imgur.com/gallery/yEiNViY

Dok sada na isti nacin kad uradim dobijam ovakve slike:
https://m.imgur.com/gallery/M39NMQC


Ili tako lose samo nisu nekad mutne itd... Hocu Vam reci da vise ne daje onako dobar low light kao nekad. Imam masu slika koje sam slikao samo drzeci teledon u ruke i svaka slika je ispala fenomen.

Evo nocas cu sa tripodom pokusati da naoravim sliku sa sutter speedom od 20 sekundi sa ISO 1000 ili manje. I naravno Night Mod. Na istim mjestima hde sam napravio ove slike.

Btw... Extra slika Spanjell :)
 
Ista je slika na oba linka koje si postavio.

P30 Pro
 
Ima u VIPu ponuda za P30 Pro 128GB uz free sat.
 
Cestitam. I ja narucio P30 jutros,plavi,stize valjda do petka.
 
f6e65294dcb210f210a21b9ce7509502.jpg
5db04ccac1d21c5e97004b0806e142fc.jpg
94daeed99dc0b5a01fb5b8ed9b258b52.jpg


EMUI 10 beta

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Sta mu dodje to Morandi Color?
https://www.google.com/amp/s/www.hu...-changes-and-improvements-made-to-the-ui/amp/

Morandi Color:

The EMUI 10 now added a two-level color scheme for the top (information) part and the bottom (interactive) part of the display. The new color style will be applied to the top part and is called ‘Morandi Color System’ derived from the famous Italian painter Giorgio Morandi.

There are a total of 6 Morandi colors integrated into the contact details, NotePad, Gallery and other parts of the Interface. According to Huawei, the addition of these new color makes the overall experience more elegant, intriguing and interactive.





Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Hvala na informaciji.Lepo ce izgledati ta 10ka izgleda, jos + sa koriscenjem gestures,milina.
 
https://www.google.com/amp/s/www.hu...-changes-and-improvements-made-to-the-ui/amp/

Morandi Color:

The EMUI 10 now added a two-level color scheme for the top (information) part and the bottom (interactive) part of the display. The new color style will be applied to the top part and is called ‘Morandi Color System’ derived from the famous Italian painter Giorgio Morandi.

There are a total of 6 Morandi colors integrated into the contact details, NotePad, Gallery and other parts of the Interface. According to Huawei, the addition of these new color makes the overall experience more elegant, intriguing and interactive.





Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Da nisu ubacili slučajno clone viber?
Izludje me vise ovaj Parrarel Space, kako kasni sa notifikacijama...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Jesi pustio u pogon ovu betu? Radi bez problema? Ja odusevljen fonom, posebno baterijom.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@venom2
U toku Septembra

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
omnik , jesi se ti negde posebno prijavljivao za betu ili je stigla sama preko software update, tako ničim izazvana? :)
 
Hoce li skloniti one ruzne ljubicaste i zelene planine prilikom poziva
 
Nazad
Vrh Dno