Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Blagi offtopic (izbrisite ako mislite da nema veze s temom, iako je kineski tel. u pitanju): Jedino me od kineskih marki odvlaci njihovo spijuniranje, nije dosta sto me Google (SAD) spijunira, pa jos i Kinezi. Sama ta pomisao na njihovu zloupotrebu me nervira, a jos sad kad koristim mobilno bankarstvo i slicno... Radije bih da me samo Amerikanci spijuniraju, a ne i ovi ultra korumpirani.
Sa obzirom na saradnju sa USA, meni je više OK da me spijuniraju Kinezi, sigurno me nece juriti zbog autorskih prava i slično.
 
Izgleda da nece svako ko naruci sada sa dobije poklon sat, u mts-u pise prvih 125 pa ce verovatno tako i kod ostalih operatera.
 
Huawei je pokazao cemu treba da sluze te dodatne kamere a ne kao na vecini mobova za bokeh efekat, telephoto ili monohromatski senzor, nidje veze.

Dodatne telephoto i monohromatske kamere podjednako imaju smisla kao i ove sa super-wide socivima samo sto je za laike/prosecne korisnike ova poslednja svakako ''opravdanija'' i zanimljivija za koriscenje.

Ne treba zaboraviti da je svojevremeno P9 imao kameru sa najboljim dinamickim rasponom (posle Gugl smartfona sa hdr+) i to upravo zbog dodatne, prave monohromatske kamere (i posle toga su nastavili sa slicnim setupom). XZ2P snima najbolji low-light video upravo zbog ''saradnje'' klasicnog i bw senzora tako da isti itekako imaju smisla samo sto implementacija tolikog broja modula povecava cenu, zahteva vise prostora a na kraju ''ledja'' telefona lice na sir.
LG je prvi poceo da forsira super/ultra-wide (1/3.1'') ali su zato posle G4 (pa sve do V40) stalno koristili manje senzore za primarnu kameru sto je bio los potez ali su ispravili tu gresku.

Trend je takav da svi proizvodjaci imaju multicam setup, uz relativno velike primarne senzore i manje dodatne koji su i skromnijih mogucnosti. Nema nista od kamera-cigla inovacija sa ogromnim senzorima, kao sto je to radila stara, prava Nokia vec ce vremenom svi preci na sistem od 5-6 kamera pozadi sto je jasno odavno a posebno od pojave ove vesti: Sony, Xiaomi Working With Light For Future Multi-Camera Phones

Onaj Ricciolo napisa da ce P30 kamere imati isti agresivan post-processing kao P20 serija (sa svim prednostima i brljotinama, nerealnim ''Ai'') ali uz neke dodatne mogucnosti i bolji zoom.
 
Poslednja izmena:
Fotografije su vec na m20 pro super, samo neka srede video zapis i u kombinaciji sa tolikim zumom bice to prava stvar nadam se

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Dodatne telephoto i monohromatske kamere podjednako imaju smisla kao i ove sa super-wide socivima samo sto je za laike/prosecne korisnike ova poslednja svakako ''opravdanija'' i zanimljivija za koriscenje.

Ne treba zaboraviti da je svojevremeno P9 imao kameru sa najboljim dinamickim rasponom (posle Gugl smartfona sa hdr+) i to upravo zbog dodatne, prave monohromatske kamere (i posle toga su nastavili sa slicnim setupom). XZ2P snima najbolji low-light video upravo zbog ''saradnje'' klasicnog i bw senzora tako da isti itekako imaju smisla samo sto implementacija tolikog broja modula povecava cenu, zahteva vise prostora a na kraju ''ledja'' telefona lice na sir.
LG je prvi poceo da forsira super/ultra-wide (1/3.1'') ali su zato posle G4 (pa sve do V40) stalno koristili manje senzore za primarnu kameru sto je bio los potez ali su ispravili tu gresku.

Trend je takav da svi proizvodjaci imaju multicam setup, uz relativno velike primarne senzore i manje dodatne koji su i skromnijih mogucnosti. Nema nista od kamera-cigla inovacija sa ogromnim senzorima, kao sto je to radila stara, prava Nokia vec ce vremenom svi preci na sistem od 5-6 kamera pozadi sto je jasno odavno a posebno od pojave ove vesti: Sony, Xiaomi Working With Light For Future Multi-Camera Phones

Onaj Ricciolo napisa da ce P30 kamere imati isti agresivan post-processing kao P20 serija (sa svim prednostima i brljotinama, nerealnim ''Ai'') ali uz neke dodatne mogucnosti i bolji zoom.
Kakva je onda situacija sa ovom novom Nokiom 9? Po tome sto ti pricas ona itekako ima potencijala.
 
Treba sacekati prve ozbiljne testove. Oni prvi semplovi nisu bili bas spektakularni (prosek za flagship standarde, uz nekako cudne boje) ali ko zna, sve zavisi od planova HMD-a, kakvo su iskoriscenje kroz softver planirali.
Jeste da ''ledja'' telefona izgledaju izbuseno ali sama ideja uopste nije losa i vrlo lako moze da se desi da to bude najbolja kamera za low-light i uz najbolji dinamicki raspon u svim uslovima, uz Gugl Piksele i stare Neksuse :)
Po crop detaljima (na dnevnom svetlu) verovatno nece biti najbolja, jer je primarni (12MP) senzor ipak jedan od manjih u klasi, ali nacin rada sa dodatnim kamerama moze znacajno da poboljsa dinamicki raspon i kvalitet fotografija u LL uslovima (nizi ISO = manje suma/manje NR brljotina i vise detalja).
 
Poslednja izmena:
Zadnja strana i ne izgleda toliko lose s obzirom na broj kamera, fino je sve to spakovano. [emoji4]
 
Kad je prezentacija?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Sutra u 14h, ako se ne varam.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Sutra predstavljanje a sve se već zna.. isto kao i sa samsungom pre par meseci. Ja čekam u 14 i 30 da vidim dugačku reklamu za p30 pro na bench YouTube kanalu :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mene su iz mts-a preko maila obavestili da ce zvati cim se bude znala cena,rekose 27-28.03

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Jel si uzeo pro model? [emoji1]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Jel si uzeo pro model? [emoji1]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
U prijavi sam samo ostaljao podatke a kad krene prodaja oni ce zvati da vide za koji sam se model odlucio, narucicu pro,nadam se da ce zvati u naredna 2 dana

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mhm dobro..
Obavezno napisi recenziju kad budes uzeo.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Sutra predstavljanje a sve se već zna.. isto kao i sa samsungom pre par meseci. Ja čekam u 14 i 30 da vidim dugačku reklamu za p30 pro na bench YouTube kanalu :)
Sent from my MI 8 using Tapatalk
Zna se sve teoretski ali još ne znamo u praksi kako će se pokazati ta kamera, tj. taj famozni zoom. :)
 
Bench je uradio kompletnu recenziju telefona i pustice je popodne pola sata posle pocetka prezentacije u Parizu , cekamo 14 30 :)
 
https://youtu.be/cQzv6hxWOQw
Prvi hands on vec na netu :)

Edit:
Skinuo ga bednik :) odgledao ga i ništa posebno, šteta što kamere nisu iste na p30 i p30pro. Manji je zbog ekrana dosta lepši mob.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj narandzasti zanimljivo izgleda. [emoji4]
 
Jeste zanimljiv ,tako sam mislio i za m20 pro ,prvi uzeo twilight a drugi crni naravno[emoji3][emoji3]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Haha ko je to izleteo pre vremena sa videom?!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Neko ce packe da dobije [emoji3][emoji3][emoji3]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Iju kinez me smorio sa pričom već posle 2 min [emoji849] ...krenuo live
P.s. već vidim da će još jedno predstavljanje da se pretvori na priču o kameri
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na to i pucaju,sve ostalo je manje vise vec vidjeno na m20 pro,ssmo da kamera bude kakvu obecavaju pogotovo low light i ja prezadovoljan

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Da li je moguce da ih nije sramota ovakvih prezentacija?
Nemaju bar jednog coveka koji prica engleski???
 
Sad htedoh da napisem da je Proday u pravu,ovo je sve samo engleski nije

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno