Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Hoće li kod nas da bude hormony os? Naišao sam na ovo ali bas ne razumem sve u potpunosti zbog engleskog jezika.
 
Ima li nekih bagova primetnih na Emui 12, kakva je kamera, baterija, jel moze da uporedi neko?
Molio bih nekoga od kolega (ili jos bolje vise Vas) ako nije problem, da napise onako bas realno i malo podrobnije o ovome. Da li ici na upgrade ili ostati na emui 11? Vidim nekih mana i opaski ima... Hvala unaprijed na pisanju i ulozenom trudu !
 
Kamera solidna, u odnosu na emui 11 nema degradaciju. Baterija, koliko mi se cini dosta bolja, ali sam uradio HR nakon instalacije.
Posebno za istaci ili kriticizam, nema, jer nema ni nekog unapredjenja. Cista kozmetika.
Iz mog gledista, kontrol panel, cist promasaj, ono za cim zalim iz Emui 11. Klasicni xiaomi stil. Stvar ukusa.
Nista revolucionarno necete dobiti emui 12 instalacijom niti izgubiti. Nema pregrevanja, nama bagova.
 
Dodao bih jos uvek smo na avgust 2020 bezbedonosnom azuriranju bez obzira na to sto salju mislim da je bitno.
 
Kamera solidna, u odnosu na emui 11 nema degradaciju. Baterija, koliko mi se cini dosta bolja, ali sam uradio HR nakon instalacije.
Posebno za istaci ili kriticizam, nema, jer nema ni nekog unapredjenja. Cista kozmetika.
Iz mog gledista, kontrol panel, cist promasaj, ono za cim zalim iz Emui 11. Klasicni xiaomi stil. Stvar ukusa.
Nista revolucionarno necete dobiti emui 12 instalacijom niti izgubiti. Nema pregrevanja, nama bagova.
Hvala. Brzina rada kakva je, ima li makar manjih poboljsanja u odnosu na emui11 ? Baci molim te jedan screenshot tog control panela.
 
@nikdus pa samo na guglu ukucas to sto si napisao i vidis slike, da ne cekas odgovor. Ali evo ti paste. To je kad povuces prstom od desnog vrha ekrana, a levo od kaemre pokazuje samo notifikacije.

1649930051553.png


Meni nikako ne odgovara promena. Sve sto sam radio jednim potezom, sad bar mora sa dva, plus je dosta nezgodnije dohvatiti. Sreca pa su stavili ovo da moze levo desno da se menja svajpovanjem 1cm od vrha ekrana, ali ni to nije dovoljno. Ja se zbog toga mozda vratim na 11. Ostalo mi isti djavo. Cini mi se mozda da zum na kameri mnogo brze ide.
 
Hvala. Brzina rada kakva je, ima li makar manjih poboljsanja u odnosu na emui11 ? Baci molim te jedan screenshot tog control panela.
Kolega ti je sve vec u vezi panela.
U odnosu na 11 cini mi se da je malo brzi u radu.
Nekako dodje ugladjenije. Obzirom da je ovo 3 velika nadogradnja na A10, (A10, emui 10, emui 11, 12) i ne cudi ta ugladjenost.
 
@nikdus pa samo na guglu ukucas to sto si napisao i vidis slike, da ne cekas odgovor. Ali evo ti paste. To je kad povuces prstom od desnog vrha ekrana, a levo od kaemre pokazuje samo notifikacije.

Pogledajte prilog 341237


Meni nikako ne odgovara promena. Sve sto sam radio jednim potezom, sad bar mora sa dva, plus je dosta nezgodnije dohvatiti. Sreca pa su stavili ovo da moze levo desno da se menja svajpovanjem 1cm od vrha ekrana, ali ni to nije dovoljno. Ja se zbog toga mozda vratim na 11. Ostalo mi isti djavo. Cini mi se mozda da zum na kameri mnogo brze ide.
Tako je, mogao sam naci online, ali mislio sam da je dobro da neko sa P30 pro postavi "zivi" SS, da vidimo bas sa tel...Ovaj SS nije sa pro, ali je to u sadrzini vjerovatno isto. Djeluje zaista lose i bespotrebno su pokvarili panel iz emiu 11. Priklonili su se Xiaomi konceptu, koji mi se apsolutno ne svidja, posebno za nas koji ne koristimo huawei devices pa je ovo vise od pola panela beskorisno.
Vidim da se ljudi zale i na FONT da je jako los, posebno kad se krenu citati mejlovi i cetovati u tom fontu...
E ne znam zaista, da li ici na upgrade ili ne ? Nisam pametan... Ovako svako malo iskace predlog za upgrade a ne vidim da se ima to negdje disejblovati...
 
Tako je, mogao sam naci online, ali mislio sam da je dobro da neko sa P30 pro postavi "zivi" SS, da vidimo bas sa tel...Ovaj SS nije sa pro, ali je to u sadrzini vjerovatno isto. Djeluje zaista lose i bespotrebno su pokvarili panel iz emiu 11. Priklonili su se Xiaomi konceptu, koji mi se apsolutno ne svidja, posebno za nas koji ne koristimo huawei devices pa je ovo vise od pola panela beskorisno.
Vidim da se ljudi zale i na FONT da je jako los, posebno kad se krenu citati mejlovi i cetovati u tom fontu...
E ne znam zaista, da li ici na upgrade ili ne ? Nisam pametan... Ovako svako malo iskace predlog za upgrade a ne vidim da se ima to negdje disejblovati...
Ima sa sa p30 pro, ovaj sam stavio jer je identičan kao što to obično biva.

Ako mene pitaš, nemoj raditi upgrade. Za sad nisam našao ništa zbog čega bi vredelo uraditi. Samo ova glupost zbog koje definitivno ne bih prešao da sam znao. Nisam razmišljao.
 
Da li je neko imao proble lm da ga sagovornici prilikom uspostavljanja razgovora ne čuju prve 2-4 sekunde prilikom uspostavljanja veze? To se dešava uglavnom kad ja pozivam, ne i kada mene neko nazove...
Kako se to rešava?
Imam isti problem, takođe prikačen mi je sat i često slušalice. E sad pitah neke servisere, jedan kaže promeni sim kartice, drugi bi mi menjao mikrofon 20-30 evra , ne znam kome čovek više da veruje :)
 
Imam isti problem, takođe prikačen mi je sat i često slušalice. E sad pitah neke servisere, jedan kaže promeni sim kartice, drugi bi mi menjao mikrofon 20-30 evra , ne znam kome čovek više da veruje :)
Do BT aktivne veze je, nemoj da ti bez veze uzimaju pare.
Kad isključim BT nemam taj problem.
 
Veliki bag od apdejta na 12...kad odem u imenik, imaju slova sa strane... E pa radi mi samo pola... Do slova K... Kad pritisnem neko od ostalih samo zasija ali nece prebaci na imena koja pocinju sa tim slovom... Od A do K radi normalno😵

Za ostale na dole moram skrolujem rucno
 

Prilozi

  • Screenshot_20220420_193217_com.android.contacts.jpg
    Screenshot_20220420_193217_com.android.contacts.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 41
Veliki bag od apdejta na 12...kad odem u imenik, imaju slova sa strane... E pa radi mi samo pola... Do slova K... Kad pritisnem neko od ostalih samo zasija ali nece prebaci na imena koja pocinju sa tim slovom... Od A do K radi normalno😵

Za ostale na dole moram skrolujem rucno
Dobro si to primetio. Meni od slova G ne ide dalje u pretrazi po slovima sa strane u Kontaktima.
 
Uspeo popravim... Primetim da ima desetine kontakata na slovo K... I nakon svih njih opet slovo K i samo jedan kontakt... Obrisem taj 1 izolovani kontakt i sve proradi nadole...
Skroluj rucno i vidi da nemas isto neki pod G zaseban nakon svih G...
 
Meni je sve ok i jedini bag koji imam je na AOD kad ostavim telefon na punjacu, pa sat mi se zakuca npr u 3h ... I ujutro kad se probudim, kad upalim ekran vrati se sve u normalu.
Meni se svidja ona nadogradnja, navikao sam se skroz.
 
Sta ti je AOD ?
Kako je dosadno ovo stalno iskakanje (par puta dnevno) predloga za instalaciju emui 12...Ne vidim da se to moze disejblovati. Postane toliko dosadno da cu vjerovatno negdje instalirati upgrade :(
 
Sta ti je AOD ?
Kako je dosadno ovo stalno iskakanje (par puta dnevno) predloga za instalaciju emui 12...Ne vidim da se to moze disejblovati. Postane toliko dosadno da cu vjerovatno negdje instalirati upgrade :(
Always on display - AOD
 
Stigao uodate za popravku ringtone, jer se nelad desavalo da telefon ne zvoni na dolaznipoziv
 
Do BT aktivne veze je, nemoj da ti bez veze uzimaju pare.
Kad isključim BT nemam taj problem.

Moze da bude, meni je stalno ukljucen zbog sata. Ako ukljucim speakerphone ili imam nakacene slusalice sagovornik me cuje od starta. Ali kada se javim normalno ima delay otprilike 3-5 sekundi. Probao sam par puta da iskljucim BT ali nikako da testram detaljno i potvrdim 100% da li je to ili ne. Moracu da testiram ponovo pa cu probati da potvrdim.

Nakon par reci dok je speakerphone aktivan mogu da iskljucim i da pricam koristeci telefon normalno, tako da nije do mikrofona samog jer bi bilo problema i kada se telefon koristi sa speakephone (posto je isti fizicki mikrofon u pitanju).
 
Imam telefon Huawei P30 Pro i sat Huawei GT2.
Kada mi ujutro zvoni alarm za buđenje, nekad zvoni i na satu (vibrira), a nekad ne. Ne mogu da provalim do čega je to?
 
Novi neki patch....
 

Prilozi

  • Screenshot_20220426_171253_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20220426_171253_com.huawei.android.hwouc.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 24
Ako je voljan jos neko od kolega da iznese poz ili neg impresije sa emui 12 na P30 pro, molio bih da napise...
 
Ako ti radi EMUI11 nemas apsolutno nikakvog razloga da prelazis na v12.
Ja bejah budala pa se apgrejdovah i sad mogu da se pozdravim sa Samsung GW...
 
Jel koristite google Assistant na P30?Dal neko zna jel moguce napraviti precicu za njega, da bude kao zaseban program, treba mi za P20 Pro?
 
Nazad
Vrh Dno