Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Jutros mi se P30PRO zakucao. Koristo sam telefon, spustio na sto, nekoliko minuta kasnije da ga otključam - ne može. Ekran svetli, vidi se plava pozadina, mreža, signal i statican sat u gornjem desnom uglu, ali tasteri ne reaguju.
Pozovem sa drugog broja, pozivalac dobija signal da zvoni, ali moj telefon ne reaguje. Nakon nekog vremena se ekran isključio i taman da probam da ga otključam, kad pozvoni telefon, normalno se javim i sve radi OK.

Trajalo je, otprilike, 2 minuta. Da je old school telefon, skinuo bih mu bateriju i reset, a ovako, šta da radim ako se to ponovi?! Ne mogu da pozovem, ne znam da me neko zove...
 
Imam isti telefon, nije mi se dešavalo do sada. Mada,ovo je prvi i poslednji Huawei koji posedujem/sam posedovao..čitam da su krenuli da ulažu kapital u svinjogojstvo..ne,ozbiljno..pukli su posle svega sa Google-tom što im se izdešavalo. Loše po nas, jedan igrač manje u ringu.
Da bar dozvoljavaju bl da se otključa..
 
Jutros mi se P30PRO zakucao. Koristo sam telefon, spustio na sto, nekoliko minuta kasnije da ga otključam - ne može. Ekran svetli, vidi se plava pozadina, mreža, signal i statican sat u gornjem desnom uglu, ali tasteri ne reaguju.
Pozovem sa drugog broja, pozivalac dobija signal da zvoni, ali moj telefon ne reaguje. Nakon nekog vremena se ekran isključio i taman da probam da ga otključam, kad pozvoni telefon, normalno se javim i sve radi OK.

Trajalo je, otprilike, 2 minuta. Da je old school telefon, skinuo bih mu bateriju i reset, a ovako, šta da radim ako se to ponovi?! Ne mogu da pozovem, ne znam da me neko zove...
Drži power dugme 10ak sekundi i tel ce se restartovati
 
Rekao je da je sve zablokiralo. To je do EMUI.
 
Probao, e sada, nisam siguran da sam držao 10 sekundi, ali mislim da je bilo i duže. Nije resetovao.
Morao bi da resetuje kad duze drzis power 10ak, 15ak sekundi, ako ne resetuje onda je nesto hardverski....
 
Poslednja izmena:
Držiš power i volume down zajedno, možeš i sad da probaš
 
Ne nagovarajte čoveka da odradi factory reset 😁
 
Можда већ знате или је то било и у ЕМУИу 10 али опција која ме је одушевила данас је та што кад превучете доњу ивицу телефона лево-десно прелазити из тренутне апликације у претходну и обрнуто 😃
 
Можда већ знате или је то било и у ЕМУИу 10 али опција која ме је одушевила данас је та што кад превучете доњу ивицу телефона лево-десно прелазити из тренутне апликације у претходну и обрнуто 😃
Ta funkcija postoji od EMUI 10. Sada je responzivna i mnogo fluidnija.
 
Koristim Google feed umesto Huawei feed-a(ili kako god da se zove). Problem je weather. Kada tapnem prstom za vremensku prognozu, dobijem ovaj prikaz..
Huawei.jpeg

A želeo bih da mi otvara ovaj prikaz..
Google.jpeg


Sve sam pokušao..čak sam promenio i launcher (Lawnchair). Inače koristim Huawei Home (default launcher). Pokušao sam da u Settings/Applications/Default apps/ Opening links ,resetujem na default Google servise, pokušao sam sve što sam znao ali i dalje sve isto.
Zna li neko rešenje,a da nije preko widget-a, već iz Google feed-a?
 
Jel ko upućen da li je izašla nova verzija native call recordera za emui 11 ili ako kojim slučajem radi stari 10.1 u 11-ci (prenet ili instaliran) ?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo, imam jedno pitanje. Da li postoji opcija da se spusti obavestajna traka sa bilo kog mesta na ekranu. Na Samsungu znam da to moze, ali ovde ne mogu naci tu opciju. Ako neko zna kako, neka javi. Hvala unapred!
 
Pozdrav drustvo, imam jedno pitanje. Da li postoji opcija da se spusti obavestajna traka sa bilo kog mesta na ekranu. Na Samsungu znam da to moze, ali ovde ne mogu naci tu opciju. Ako neko zna kako, neka javi. Hvala unapred!
Jedino da se u podešavanjima navigacijske trake na dnu ekrana izabere traka koja pored navigacijskih tastera ima i taster za spuštanje obaveštenja.ako kao Samsung sa bilo kog mesta ne može. Barem ne sa Huawei launcher-om.
 
Pozdrav drustvo, imam jedno pitanje. Da li postoji opcija da se spusti obavestajna traka sa bilo kog mesta na ekranu. Na Samsungu znam da to moze, ali ovde ne mogu naci tu opciju. Ako neko zna kako, neka javi. Hvala unapred!
Да скинеш и инсталираш било коју другу ланчер, рецимо Нову.
 
Kako to da ja ne vidim prvi post već mi tema počinje od posta #2 ?
 
Da nisi Blacklisotvao korisnika Nokia C5-03?
Sad sam probao temu iz browsera koji ne koristim (nisam ulogovan) i vidi se post #1.
 
Nisam nikog bkacklistivao, bar ne namerno. Sad sam probao preko browsera neulogovan i vidim prvi post, čim se ulogujem ne vidim ga. Kako da proverim da li sam blacklist nekog člana?
Edit
Tačno, stavio sam čoveka na igore sasvim slučajno. Čim sam isključio ignore pojavio mi se i prvi post
Tnx PJ
 
Poslednja izmena:
Neki sitan update mi stize danas...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210317_124436_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20210317_124436_com.huawei.android.hwouc.jpg
    68.4 KB · Pregleda: 32
Jedno pitanjce..na samsungu sam morao da aktiviram onaj bixby da bih mogao da primam pozive sa imenom i da zovem putem glasovne poruke jer koristim komunikator za kacigu.Preko koje aplikacije je to na huawei p30 pro ili kako da odradim?
 
Jedno pitanjce..na samsungu sam morao da aktiviram onaj bixby da bih mogao da primam pozive sa imenom i da zovem putem glasovne poruke jer koristim komunikator za kacigu.Preko koje aplikacije je to na huawei p30 pro ili kako da odradim?
Reseno
 
Danas mi stigao update HMS Core.....smijem li uraditi update...neće nista zeznuti oko Google?
 
Nazad
Vrh Dno