Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Razmisljao sam se izmedju S10 i P30 pro modela mislim da sam se odlucio za P30 Pro.

Jedina stvar koja me muci i baca opet u razmisljanje.

Pitanje za ljude koji koriste P30 pro telefon, da li je neko snimao neki koncert/zurku i ima neki video mozda?

Na ovom test-u na kraju gde je video zvuk se bas slabije cuje u odnosu na pixel3, plasim se kako to izgleda kada je neko ozvucenje/buka i sl?
 
Ne znam kako je na p30 pro, ali moj drug ima p20 i snimanje zvuka u videu negde gde je jako bucno je bas bas lose. Nije da je tiho, nego je kao da probija. Mozda su popravili na p30.
 
Na p20 pro je bilo nemoguće snimiti žurku/koncert ako ste u redovima od prvog do negde pola sale/hale, ili ne daj bože ispred zvučnika. Neupotrebljiv je zvuk, krčanje, probijanje kao na telefonu od pre pet godina ono kada smo držali prst preko mikrofona da ne krči snimak.
Za S10 ne znam, S9 imam i baš stalno snimam, savršeno hvata zvuk! Ne znam zašto uopšte neko razmatra Huawei kada je ljubitelj zvuka, da li kroz slušalice (kojih nema kroz 3.5mm) ili u video snimcima, Samsung je tu stvarno postao odličan, S10 može biti samo još bolji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Na p20 pro je bilo nemoguće snimiti žurku/koncert ako ste u redovima od prvog do negde pola sale/hale, ili ne daj bože ispred zvučnika. Neupotrebljiv je zvuk, krčanje, probijanje kao na telefonu od pre pet godina ono kada smo držali prst preko mikrofona da ne krči snimak.
Za S10 ne znam, S9 imam i baš stalno snimam, savršeno hvata zvuk! Ne znam zašto uopšte neko razmatra Huawei kada je ljubitelj zvuka, da li kroz slušalice (kojih nema kroz 3.5mm) ili u video snimcima, Samsung je tu stvarno postao odličan, S10 može biti samo još bolji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Slusalice ne koristim ali video da, kameru najvise a tu je p30 pro dosta ispred ali ako vec dajem 700-800e za telefon ocekujem da sve stvari funkcionisu dobro da ne kazem najbolje, mene sluzi g6 trenutno odlicno ali resio sam da napravim neki upgrade ali ta stvar oko zvuka mi bas bode oci. Cekamo ljude koji koriste vec p30 pro da daju svoj sud i mozda neki video ako imaju :).
 
Istice mi za koji dan ugovor sa telekomom pa sam razmisljao da uzmem P30 pro 6gb/128gb uz moj paket na 36 meseci me izadje 47000..Sad me zanima posto je tek izasao da li ga sad uzeti ili sacekati da telekom obori cenu malo,posto koliko sam video posle nekog vremena uvek obore cene telefona.
Mada sam nestrpljiv sto pre da ga uzmem:D
 
Bice posle par meseci sigurno 30% dole
 
Mislim da kod operatera nece ici cena na dole sve do pojave mate 30 serije
 
Da li je neko uzeo p30 pro 8-256 posle mate 10 pro, da li je zadovoljan razlikom? Ima li smisla "prebeg?"
 
Ima smisla naravno ako ti je glupi edge ekran ok. Meni bi P30pro bio sto se mene tice najbolji tel trenutno da nema besmisleni edge ekran
 
fa8a0d59515495274af56bbe15437492.jpg


Mogao bi Flossy da stavi na bosanski [emoji23][emoji23]
Ali svejedno i on kaze da je s10+ kompletniji i bolji telefon...

https://www.youtube.com/watch?v=JIrIjl4Y9Ow&feature=share


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rezolucija ekrana, 3.5mm, stereo.. 3 zamerke. Ali da stereo je najbitniji ipak je flagship i kosta koliko i s serija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije naveo najvecu manu telefona a to je definitivno audio izlaz,katastrofalan je,ovo ostalo meni ne smeta jer nadoknadjuje kamerom baterijom i ir senzorom sve ostale nedostatk ali audio izlaz je uzas,Displej nema sanse da provalis ,zvuk mu je i ovako ok,steta sto nema stereo ali je dosta kvalitetan zvucnik ali kada sam prikljucio sluske.....To je po meni jedina prava mana telefona. Bt sluske mi bolje rade od zicnih
 
Čackao sam malo P30 pro danas i mogu reci da sam se oduševio. Izgled, osjecaj u ruci, sam displey ... sve u svemu odličan.


Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Nije naveo najvecu manu telefona a to je definitivno audio izlaz,katastrofalan je,ovo ostalo meni ne smeta jer nadoknadjuje kamerom baterijom i ir senzorom sve ostale nedostatk ali audio izlaz je uzas,Displej nema sanse da provalis ,zvuk mu je i ovako ok,steta sto nema stereo ali je dosta kvalitetan zvucnik ali kada sam prikljucio sluske.....To je po meni jedina prava mana telefona. Bt sluske mi bolje rade od zicnih

On koristi BT sluske uvek, pogotovo mu se svidjaju huawei buds, verovatno je tu zvuk ok u toj kombinaciji. Za rezoluciju znam da se ne moze provaliti. Na N8 i N9 nisam primetio nista apsolutno menjavsi FHD i QHD..
Sve u svemu jako dobar telefon i kvalitetan, ne znam dal je moguce i da li je huawei patentirao ono sa dve particije telefona sa razlicitim otiscima ali ja sam odusevljen time, ne znam zasto Samsung forsira onaj glupi sec. folder.

Ali se definitivno slazem za stereo, nije to nista specijalno na mobilnim telefonima samo je lepo lada se gleda nesto da ima zvuk i sa te druge strane ipak jeste malo prijatnije, pricam o kvalitetu sterea bar kao na samsungu i iphonu...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam ali to mu je jedno od boljih softverskih resenje , kome treba naravno
 
Se dobija negde huawei watch gt sa p30 pro? Vidim da u mts nema?
 
Dakle samo kupovina... Bedak :)

Hawaii Mate 10 Pro
 
Koristio sam iPhone sa stereo zvucnicima, i xiaomi mi8 koji nema stereo,i ne vidim razliku, tj ne cujem. To sve isto stereo, ne stereo.
Slazem se da Huawei ima jako los audio izlaz sto se tice zicanih sluski, ne znam kako je to na blututu
 
Koristio sam iPhone sa stereo zvucnicima, i xiaomi mi8 koji nema stereo,i ne vidim razliku, tj ne cujem. To sve isto stereo, ne stereo.

Forum trpi stvarno svašta...
"Ne čujem" i "to sve isto" su bitno različite stvari.

Stereo zvuk na S9 i S10 su jedna od boljih stavki telefona, Samsungova kombinacija 3.5mm jack + stereo + dolby u odnosu na ono što (ne)nudi P30 pro su za ljude koji poštuju i razumeju kvalitet zvuka nezaobilazni plusevi koji ne dozvoljavaju uopšte razmatranje ovog drugog. Kao ljubitelj dobrog zvuka, nikada me ne bi zadovoljio p20/30 ni da košta 200e.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pogrešno si me svatio. Ni ja nisam ljubitelj Huawei telefona. Imam jako loše iskustvo. Da košta 1dinar ne bih ga više kupio.
Što se tiče dobrog zvuka, ljubitelj sigurno ne sluša muziku preko stereo zvučnika ugrađenih u telefon, upravu si forum trpi svašta. [emoji4]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pa i receno je da je to jedina prava mana telefona, iskreno meni nedostatak stereo zvucnikw ne smeta jer je ovaj mono dosta dobar, ali za audio izlaz nemam reci koliko je los ali to je boljka svih telefona koji nemaju 3,5mm izlaz
 
Nemojte biti takvi ljudi stvarno, ne opravdavajte nemanje osnovnih stvari na telefonu od 1000e u 2019 godini!! Bas me briga ko kako koristi telefon bitno je da ispunjava flagship norme! A norme u 2019 pogotovo u rangu 1000e su itekako Stereo i QHD amoled, neeebitno sto se ne vidi razlika i ja sam toga svestan ali moraa da ima ako ce traziti premium cenu, iako to nekima ne znaci!!
Znaci ako nece traziti premium cenu onda moze da se kaze ok nema stereo a i ne treba mi, nema qhd nema razlike i to je ok...
 
Poslednja izmena:
Ne opravdam cenu Huawei 30Pro telefona, vec sam samo napisao da ja nisam cuo razliku izmedju stereo na iPhone-u i ne stereo zvucniku na mi8.
@dule2303 nedostatak 3.5mm nije boljka svih telefona, nemaju ga ni mix2s ni mi8 a duplo bolji zvuk imaju pri audio izlazu od Huawei-a ( mate10Pro sam uporedjivao) ne verujem da je drugacije tj mnogo bolje na mate20pro i p30pro. Pa cak ni kada se ne ukljuci ona opcija o audio enhacment u podesavanjima na miui.
 
Bilo je reci o tome ovde,kupi se skuplji adapter(30-ak usd) i resen problem ,ali da treba da bude fabricki bolji to ne da treba nego mora
 
Pa telefon je jeftiniji od Samsunga preko operatera, eto makar neke utehe. Ne opravdavam ove nedostatke, i treba biti jeftiniji.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Po meni ima vise stvari koje su mi potrebnije,bolja baterija,daleko brze punjenje,ir senzor,bolja kamera u nocnim uslovima. Ovim po meni pokriva sve "nedostatke" mada je po meni jedini bitan nedostatak audio izlaz
 
Poručio pro 8-256... Izađe me preko paketa manje od 500e, dobiću za m10p oko 300, tako da stvarno nije strašno i još na rate...

Ako uzmemo u obzir da me briga za audio ulaz, da mi je zvuk skroz ok sa tog jednog zvučnika (sad detaljno probao), da mu je edge ekran dosta blaži i normalniji nego kod mate 20 pro, mislim da ću biti zadovoljan...
 
Nazad
Vrh Dno