Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Znam sve, još nisu toliko dobre za Android 11, njegova native daje odlične rezultate u Pro modu.
 
Pokusaj sa p30 pro u hdr modu da pravis slike... Neuporedivo bolji detalji, kontrast i ujednacenost..

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pa da nejasno i meni... Ovako tesko ko moze da mu parira od modela iz 2019 cak i 2020...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Jel mogu dual aplikacije da se koriste na P30 pro?
Konkretno 2 vibera
 
Imaš par postova unazad. Čovek je postavio aplikaciju zove se Island. Dual iz mob ne može viber

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Hvala Bane
Znaci samo instaliram nju i iz nje pokrenem viber?
 
Da, sa njom možeš bilo koju aplikaciju da dupliraš i da je aktivna

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Hvala još jednom, nadam se da može i na P40 koji nema google
 
Ljudi, kako ste rešili problem sa kašnjenjem prijema SMS poruka (nativna android aplikacija)?

Jutros i to tek posle restartovanja telefona sam primio važan SMS koji je poslat još juče popodne. I pre se događalo da kasne SMS poruke.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ljudi, kako ste rešili problem sa kašnjenjem prijema SMS poruka (nativna android aplikacija)?

Jutros i to tek posle restartovanja telefona sam primio važan SMS koji je poslat još juče popodne. I pre se događalo da kasne SMS poruke.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Postojao je taj problem još od decembra. Ja ga nisam Imao.
82c166bb80fc8f73d14651dfaddd0409.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ljudi, kako ste rešili problem sa kašnjenjem prijema SMS poruka (nativna android aplikacija)?

Jutros i to tek posle restartovanja telefona sam primio važan SMS koji je poslat još juče popodne. I pre se događalo da kasne SMS poruke.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Dešava mi se i sa Viber i drugim aplikacijama.
Za Božić, svako malo mi bipne Viber, ali nema poruka. Ubijem ga, isto. Oko podne resetujem telefon, kad sam otvorio Viber, goooomila poruka.

Sve druge notifikacije mi se veći deo dana ponašaju kao pull na određeno vreme, a uključivanje ekrana takođe trigeruje pull.

Nakon isključivanja ekrana, push radi još neko vreme, nisam provalio koliko.

Pošto dovoljno često kliknem na ekran, nekako sam se navikao na ovaj bug ili feature, šta god bio...

I pre 2 dana mi je nasilno instalirao 10.1. Već neko vreme ga odbijam, ali sada je odradio sam. Za sada nisam primetio da mi je nešto zeznuo, jer svaki prethodni update jeste.
 
@BricoGO - Pokusaj da ne radis HDR, to je ono bas lame i estetski gledano kicheraj najgore vrste... :smash:
Detalji su mnogo bolji nego slikano sa ili bez AI obično. Objašnjavao sam sta meni smeta na P30 (slikam psa i dlaka ispadne kao da je jambolija nema detalja i to zato što i kad isključimo AI on u pozadini obrađuje i pegla) i sa HDR dosta je bolje slike izgledaju pristojno ovako je blagi užas.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Dešava li se nekome ko ima p30 lite da se telefon zagreje prilikom nadogradnje sistema?
 
P30 vs Xiaomi Mi Note 3 GCam. Jedino sto mogu da kazem u odbranu Huaweia je taj da nije bio ukljucen HDR ni AI mada sumnjam da bi se nesto drasticno promenilo. Nisam razocaran sa P30 samo sam iznenadjen koliko zapravo GCam dobar. Imam i slike u nocnom modu i slicna je situacija. Imajte obzir da je ovo (xiaomi) telefon star 3+ godine i ima SD 660 procesor i nije oficialno podrzan za GCam, ali sa druge strane ima OIS.
Pogledajte pa pisite kakvi su vasi utisci. Uskoro cu da okacim i neko poredjenje sa S7Edge.


IMG_20210115_125118.jpgIMG_20210115_125117.jpg
 
P30 vs Xiaomi Mi Note 3 GCam. Jedino sto mogu da kazem u odbranu Huaweia je taj da nije bio ukljucen HDR ni AI mada sumnjam da bi se nesto drasticno promenilo. Nisam razocaran sa P30 samo sam iznenadjen koliko zapravo GCam dobar. Imam i slike u nocnom modu i slicna je situacija. Imajte obzir da je ovo (xiaomi) telefon star 3+ godine i ima SD 660 procesor i nije oficialno podrzan za GCam, ali sa druge strane ima OIS.
Pogledajte pa pisite kakvi su vasi utisci. Uskoro cu da okacim i neko poredjenje sa S7Edge.


Pogledajte prilog 295714Pogledajte prilog 295715
Slike si objavio u post-u TT, tako da su kompresovane i izgubile su kvalitet.

Da li je 1. fotografija sa P30?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nemam na šta drugo da ih okačim, prva je GCam Mi Notes 3 Xiaomi. Druga je P30. Ranije sa kacio na flicker.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Nemam na šta drugo da ih okačim, prva je GCam Mi Notes 3 Xiaomi. Druga je P30. Ranije sa kacio na flicker.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Druga je manjeg kvaliteta, zaista. Barem na ovom uzorku. Ja bih rekao da je glavno razlog nedostatak fokusa, a ovo nije baš scena za point-and-shoot za P30 (P30pro bi se bolje snašao i možda bi izvedba sa point-and-shoot bila bolja zbog naprednijih mahanizama za brzo i precizno fokusiranje).
Ovo je i jako zahtevna hdr scena. Gcam modulima je hdr default opcoja dok na huawei native cam aplikacijama mora zasebno da se uključi, to i sam znaš.

Mislim da bi, da si ručno odredio fokus, fotografija na P30 bila mnogo bolja u više parametara.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Po meni ovde fokus nije problem ok je to P30 odradio, ono što mi se manje svidja kako je odradio detaljie - oko- krzno. boje su recimo realnije na P30 barem što se tiče krzna.


1 Slika je MN3 GCam
2 Slika P30

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Po meni ovde fokus nije problem ok je to P30 odradio, ono što mi se manje svidja kako je odradio detaljie - oko- krzno. boje su recimo realnije na P30 barem što se tiče krzna.


1 Slika je MN3 GCam
2 Slika P30

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Upravo te detalje koje su fizički bliži sočivu od ostatka scene nije dobro odradio jer mu je "pobegao" fokus.

Native camera aplikacija je default aplokacija kamere na telefonu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ima li naznaka kada će da nas iznenade EMUI 11 ažuriranjem? Pominje se januar, ne znam koliko je pouzdano.

Video sam i da se žale na forumima na bateriju sa novim ažuriranjem.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja bih pre da nas iznenade sa harmony os i mogucnoscu da se bootuje po zelji android ili harmony. [emoji3]

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Stigao i decembarski security
Da, ja bih isto voleo da mozes da biras da li hoces da ostanes na andro ili harmony

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno