Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Ma cak i da ostane bez podrske, svima ce nam raditi bez problema jos najmanje godinu dana, bitno ce biti da se ne odradi nikakav software update i to je to. Za sad, ipak previse drame. Po meni, jedini problem sto cu za godinu dana od prilike teze da ga prodam kako bih uzeo nesto drugo novo, a za sad mi ne pada na pamet nista drugo, jedino Nord, ali posto jos uvek nemaju zvanicnu podrsku u Srbiji, taman ima vremena.

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Kako da ugasim update softvera da me ne smara svaki dan? U delu gde je update sam ugasio dve opcije, da ne ažurira automatski i da ne pita za vreme kad da ažurira i opet me tera da uradim update a neću jer mi je dobar emui 10.
 
Mislim da nema razloga da ne predjes na 10.1. Mozda je baterija malo slabija ali neznatno. Obavestava te da imas update od ranije, nakon toga si pogasio te dve opcije? Mislim da ako ga sad update da sa ugassnom automatskim proverom azuriranja softvera neces vise imati obavestenja cak i ako izadje neki novi update sve dok ne proveris sam

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Da, obavestio me je da imam update i ja sam pogasio te dve opcije i opet obaveštava svaki dan.
Na 10.1 u kamera aplikaciji moram uvek da označim opciju visoka rezolucija kad hoću da slikam u 40mpx rezoluciji, to mi smeta, a i baterija je malo slabija pa sam vratio na 10.
 
Ok, onda. Obavestavace te stalno, sve dok ga ne azuriras, a posle na dalje ne bi (mozda me neko ispravi) . Pade mi na pamet, probaj da udkes u aplikacije pa u software update i da obrises cash i data. Mozda ce biti ok
281077a718a315b087e605e16554708f.jpg


Sent from my P30 using Tapatalk
 
Obrisao sam keš i data pa ćemo da vidimo sutra šta se dešava.

Obavestavacete bez obzira na to sto si iskljucio. Meni od kako kupim telefon stoji to na iskljuceno. Nikad ne dozvoljavam automatsko azuriranje. Uvek te obavesti da ima novi update s tim ako ti je iskljuceno to u opcijama nece sam da azurira ali cete obavestavati. 10.1 je super ali moras nakon update da sacekas do nedelju dana da sistem sam po sebi uradi sve sto treba i stabilizuje se.
 
Pozdrav, verovatno je vec neko postavio ovo pitanje ali nikako da ga nadjem. Takodje nisam siguran dal je dozvoljeno ovako ili moram da napravim posebanu diskusiju. Uglavnom uzeo sam p30lite imao neku dobru ponudu. Sad nisam bas upucen u te emui update i meni je na 9.1 verziji da li ce biti emui 10 i da li da updejtam iz razloga sto mi je receno da nece biti google servisa. Takodje probao sam da updejtam kaze da je sve up to date.
 
Pozdrav, verovatno je vec neko postavio ovo pitanje ali nikako da ga nadjem. Takodje nisam siguran dal je dozvoljeno ovako ili moram da napravim posebanu diskusiju. Uglavnom uzeo sam p30lite imao neku dobru ponudu. Sad nisam bas upucen u te emui update i meni je na 9.1 verziji da li ce biti emui 10 i da li da updejtam iz razloga sto mi je receno da nece biti google servisa. Takodje probao sam da updejtam kaze da je sve up to date.

Slobodno napravi update. Sto se tice Googke servisa to se jos uvek ne zna. Kada ti je bio zadnji update, pre koliko si uzeo telefon?
 
Pre nedelju dana sam uzeo telefon i tad sam ga update na 9.1. 0.
Problem je sto i kad cekiram za update kaze sa je up to date kao da nema 10. 0 a primetio sam po youtubu svi sa p30lite imaju taj 10.0
 
Pre nedelju dana sam uzeo telefon i tad sam ga update na 9.1. 0.
Problem je sto i kad cekiram za update kaze sa je up to date kao da nema 10. 0 a primetio sam po youtubu svi sa p30lite imaju taj 10.0

Isljuci telefon. Sacekaj 3-4 po iskljucivanju i zatim pritisni Volume up i Power dugme. Zadrzi ih sve dok se ne pojavi Huawei logo, onda pusti power dugme i zadrzi jos 2-3 sekunde volume up dugme. Pojavice ti se na ekranu recovery, idi na update opciju i zatim na ericovery. Povezi se sa wifi, trazice ti to, a onda sacekaj da proveri da li ima azuriranja. Izbacice 10.0 sigurno. Preuzmi i gotovo. Na ovaj nacin se ne brisu podaci uopste. Napuni bateriju pre procesa jer azuriranje se skida malo sporije nego klasicno. Svako dobro zelim.
 
Isljuci telefon. Sacekaj 3-4 po iskljucivanju i zatim pritisni Volume up i Power dugme. Zadrzi ih sve dok se ne pojavi Huawei logo, onda pusti power dugme i zadrzi jos 2-3 sekunde volume up dugme. Pojavice ti se na ekranu recovery, idi na update opciju i zatim na ericovery. Povezi se sa wifi, trazice ti to, a onda sacekaj da proveri da li ima azuriranja. Izbacice 10.0 sigurno. Preuzmi i gotovo. Na ovaj nacin se ne brisu podaci uopste. Napuni bateriju pre procesa jer azuriranje se skida malo sporije nego klasicno. Svako dobro zelim.
Pokusao sam sad i nije uspelo, izaslo mi 'Software instal failed' i pise please rebot system now ja stisnuo to samo mi upalilo normalno telefon i to je to
 
Probaj u support aplikaciji. Vece nadogradnje obicno idu odatle

Huawei P30
 
Pokusao sam sad i nije uspelo, izaslo mi 'Software instal failed' i pise please rebot system now ja stisnuo to samo mi upalilo normalno telefon i to je to

Slobodno pokusaj jos neki put. Ume da ne pokaze iz prvog puta. Trebalo bi da povuce update odatle ako nece preko HiCare i klasicnog podesavanja.
 
Pokusao i to, kaze da je up to date. Ne znam do cega bi moglo biti, zvao sam shop gde sam kupio telefon zato sto je telefon sa Ceskog trzista receno mi je da to nema veze, ali da postoji mogucnost posto je tek kupljen telefon da treba da prodje par dana da huawei posalje update. Sad ne znam ni to koliko je istina. Pokusao sam da ga povecem preko racunara uz pomoc HiSuite aplikacije i to nece. Iskreno mi i nije toliko bitno sto nije na 10.0 emui/android ali me zanima koji je razlog sto nemam taj update.
 
Pokusao i to, kaze da je up to date. Ne znam do cega bi moglo biti, zvao sam shop gde sam kupio telefon zato sto je telefon sa Ceskog trzista receno mi je da to nema veze, ali da postoji mogucnost posto je tek kupljen telefon da treba da prodje par dana da huawei posalje update. Sad ne znam ni to koliko je istina. Pokusao sam da ga povecem preko racunara uz pomoc HiSuite aplikacije i to nece. Iskreno mi i nije toliko bitno sto nije na 10.0 emui/android ali me zanima koji je razlog sto nemam taj update.

Nema to veze sa nekoliko dana cekanja. 10.0 je na P30 lite stigao mnogo odavno. Update ide jedan za drugim. Iskreno ne znam sta sta bi moglo da bude. Trebalo bi kroz ericovery da posalje ili kroz HiSuite. Pogotovo sto je aktiviran pre nedelju dana a sobzirom da je iz Ceske ko zna kada je aktiviran prvi put. Sacekaj malo pa ces da vidis drugo ne znam sta da ti preporucim.
 
Pokusao sam sad i nije uspelo, izaslo mi 'Software instal failed' i pise please rebot system now ja stisnuo to samo mi upalilo normalno telefon i to je to
Ako ti to pise u erecovery to znači da nije jos spreman Ota za tvoj build. Kad se pojavi Ota dan dva gore dole pre ili posle Ota pojavi se i erecovety. Da li imas c432, c431 ili neki bzvze vezan za opetatera, posalji screen?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mogu samo da potvrdim da se Google apk jos uvek azuriraju na najnovije verzije. Malopre je stiglo azuriranje za Google store na supruzinom P30. Meni na 5T jos uvek nije stigla ali ce stici. Inace koliko sam procitao poceli su da salju security za juli na pojedinim modelima sa GMS i to kako pisu zajedno sa ispravkama kompanije Android. E sad, naravno jos ne ocekujem za 5T ili P30, da li prihvatiti uzuriranje, sta mislite? Zbog GMS naravno.
 
Izasao je avgustovski secutity patch za p30. Odobren od googla. Samo sa vidimo za koji je ovo region.
Screenshot_20200821_212314_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpgScreenshot_20200821_212320_com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Izasao je avgustovski secutity patch za p30. Odobren od googla. Samo sa vidimo za koji je ovo region.
Pogledajte prilog 288994Pogledajte prilog 288995

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Cekaj, ako je izasao za avgust adobrio ga Google, a bilo je pisanja da se sva azuriranja stopiraju sa datumom isteka privremene licence bez obzira da li su odobrena ili ne, znaci da nisu pisali ono sto jeste i da se prakticno nista ne menja u funkcionisanju telefona a GMS? Azuriranja za aplikacije stizu, security stize.
 
Mrzi me da probam kroz Proxy, jos ako nije za c431 da rollam nazad. Pustio sam na xda valjda ce neko probati. Prosli put je prvo bio za Aziju pa onda ostatak, ali nema pravila. Mozda je bas za c431.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Dobro je sto je tako. Ja u obzir vec uzeo S10 Lite ali nije to to. Nije Samsung sto i Huawei bar meni.
 
Ovo je najbolji mogući scenario. Huawei će izdavati security patcheve, pokušavajući da održi kompatibilnost sa GMS-om, Google će prosto ignorisati sve to, omogućavajući svim Huawei telefonima da rade kao i do sada.

Od Androida 11 nema ništa, barem ne do dogovora, a izvesni pregovori jesu najavljeni.

Kako god, Huawei jeste trenutno najveći proizvođač telefona i mnogi još uvek kupuju modele iz 2019. kojima je snizio cenu, tako da ni Googleu ne odgovara da pravi probleme tamo gde ne mora.
 
"tresla se gora, rodio se miš"...i što bi Šojić rekao "polako s' plaćanje"

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ovo je najbolji mogući scenario. Huawei će izdavati security patcheve, pokušavajući da održi kompatibilnost sa GMS-om, Google će prosto ignorisati sve to, omogućavajući svim Huawei telefonima da rade kao i do sada.

Od Androida 11 nema ništa, barem ne do dogovora, a izvesni pregovori jesu najavljeni.

Kako god, Huawei jeste trenutno najveći proizvođač telefona i mnogi još uvek kupuju modele iz 2019. kojima je snizio cenu, tako da ni Googleu ne odgovara da pravi probleme tamo gde ne mora.

Nema pregovora. Huawei je na aparatima i prognoze nisu dobre. USA i Kina sve vise zaostravaju odnose. Pogotovo nakon posete Tajvanu americkih zvanicnika. Kina je upozorila vojnim vezbama u vodama pomorske granice sa Tajvanom svakog ko trazi nezavisnost Tajvana. Porucili su americi da ne kvare diplomatske odnose po vaznim pitanjima. I mnogo mnogo toga jos moze da se kaze. Ali nema pregovora, odnosi nikad gori. A da, Kina protestuje rotiv unistavanja Huawei ali jos uvek nisu naveli reciprocitetne mere. Po nekima i nece jer im americke firme i poslovi sa njima itekako trebaju. Prijatan dan svima.
 
Nazad
Vrh Dno