Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Izgleda da nema 10.1 za lite, vjerovatno nikakva steta ali bedak je kad te ne zovu na zurku a svi idu[emoji3]

Sent from my phone
 
Poslednja izmena:
Pre nekog vremena sam instalirao Android auto aplikaciju na P30 pro. Sećam se da sam skinuo apk fajl sa nekog sajta i instalirao jer je nije bilo na Plej prodavnici. Kasnije sam je i apdejtovao preko Aptoid prodavnice. Danas sam rešio da je deinstaliram, ali oćeš, ne može. Ima opcija samo da se deaktivira, kao i sistemske aplikacije, npr Chrome. Kad je to Android auto postala sistemska aplikacija? Ili sam ja nešto izbrkao lončiće?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Meni je stigla uz fon

Sent from my phone
 
Ima je u svim p30 xxx mob ali se "aktivira" samo za odredjene zemlje.. ja sam pre uspeo da je aktiviram i koristim preko MacroDroid aplikacije da je podiže kad detektuje wireless charger u autu. Posle nekog od update-a ni to neće da radi više [emoji848]
9d46061e569d6b22b3765c29f1782be4.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kakav je p30? Hteo bih da menjam s10e samo zbog baterije, kakav je u odnosu na njega? Koliko vam drži baterija, ili ako je neko možda koristio oba da uporedi malo?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam se dvoumio, i uzeo p30 zbog baterije. Baterija je fenomenalna, nekad i po dva dana ne punim, a sta god da mu radim dan izgura opusteno.

Huawei P30
 
Dvoumio između kojih? Nije p30 pro mnogo skuplji ali je veliki dosta.
Jeste zadovoljni kamerom?
 
Dvoumio sam se izmedju p30 i s10e... S10e mi je bio lepsi ali sam zbog lose baterije uzeo p30, kod koga je baterija odlicna.

Huawei P30
 
Kakav je p30? Hteo bih da menjam s10e samo zbog baterije, kakav je u odnosu na njega? Koliko vam drži baterija, ili ako je neko možda koristio oba da uporedi malo?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ja sam se dvoumio između Samsunga, Motorole i Huaweija (One plus koji sam tražio nije bio u regularnoj prodaji).
Između S serije i P serije sam ipak odabrao P30pro i nisam se pokajao, naprotiv.
Jedina "slabost" je manja rezolucija ekrana (za flagsip telefon, iako i drug sa S10+ spušta rezoluciju ekrana na 1080p ubog dužeg trajanja baterije tako da je to egal) i nedostatak stereo zvuka, procesor mi nije bio važna tačka jer su oba odlična. Sve ostalo, za moje potrebe, je na strani P30pro.

Kamera je odlična, danju i noću.
Prvenstveno baterija, pogledaj screenshoot sa 10 sati upaljenog ekrana između dva punjenja. To je fenomenalno. Screenshot_20200414_234321_com.huawei.systemmanager.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ma i sa s10e sam prezadovoljan sa svime, ali da da uglavnom moram da ga dopunim popodne ne mogu da se naviknem i opustim nikako. P30 pro je veliki i ima zakrivljen ekran pa njega ne bih. Šta su vam mane za p30? Vidim da nema stereo zvuk i da ima ip53 u odnosu na s10e koji ima ip68
 
Mislim da ip rating nije velika mana, u ip 53 je sasvim dovoljan, jer, realno, bar ja tako mislim, koliko korisnika se usudi da telefon stavi u bazen ili more iako ima ip68

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Mislim da ip rating nije velika mana, u ip 53 je sasvim dovoljan, jer, realno, bar ja tako mislim, koliko korisnika se usudi da telefon stavi u bazen ili more iako ima ip68

Sent from my P30 using Tapatalk
Ja sam recimo navikao da se kupam sa njim..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Evo danas mi se desilo da me neko zove preko Vibera, telefon zvoni a nema displeja da prihvatim poziv. Isprobam posle sa drugarima da me oni zovu i radi kako treba.

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
To se desava i na drugim telefonima, video da se zale i na one plus
Meni pravi problem wave 2 pay apk. Mali radi, malo ne

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Pa da nije onda ovo problem sa Android 10? Ja ne znam kako je bilo na 9.

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
To sa viberom se desava i na Huawei i na Samsungu, 1+,... nije do telefona, niti do verzije Androida, do same aplikacije je.Viber je smece.
 
Pitanjce, p30 pro dual sim. Da li mogu da postoji mogucnost da se nakace 2 viber aplikacije za 2 razlicita broja ?
 
Ne postoji ni jedno elegantno rešenje za dual Viber. Postoje samo aplikacije na principu Paralel space-a koje su nužno zlo iz razloga što abnormalno troše bateriju i uglavnom su prepune bloatware-a. Ako im ukineš rad u pozadini onda nećeš dobijati obaveštenja, već moraš povremeno da ulaziš u aplikaciju i sam proveravaš. Ja tako radim.
I još bih dodao da je to kod Samsunga i Xiaomia lepo rešeno sa fabričkom blizanac aplikacijom, pa ako slučajno gospoda iz Huaweia čita ovaj forum eto im domaći zadatak.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ma to za app twin nije nikakav poso za Huawei, nego jernistavno nece. Ja sam to sam ranije dodavao na rutovanim Emui 5, 8. Ima nekolko redova skripti koje se dodaju u odredjenim particijama. Bilo je nesto i preko adb za Emui 9 na nerutovanim ali to na emui 10 tesko da radi.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Isključio sam aplikacije Google Chrome i Google slike jer mi ne trebaju a ne mogu da se izbrisu. Posle jednog dana upale se same obadve aplikacije. Zašto se pale kad su onemogućene?
 
Zato što je to Google i može mu se. Šalim se, i meni se to dešavalo prvih desetak dana dok nije stiglo ažuriranje na A10. Posle toga nije se više dešavalo. Pro model je u pitanju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nja, nekako mi bilo logicno da je to podrzano kad vec imas dual sim phone a ne da se cimamo sa bloatware apk. No dobro to je sto je.
Elem allways on dispaly theme ako sam ja dobro video dolaze sa 10.1 ?
 
^ Da, ali dobar deo njih je u kineskom fazonu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Upravo mi je stigao update od 230 kb.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Je l se zna kad će emui 11, interesuje me nove ikonice, uzeo bih p30pro ali interfejs je 2015
 
Šta je problem promeniti i temu i ikonice?!

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno