Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Ima li gdje neki dobar totorial kako bi mi prebližio ova manuela podešavanja i RAW format?

Eto volio bih da znam, jer kad mi za posao slike trebaju photoshop tu cuda radi, a znam da se sa RAW formatom tek mogu čuda da se rade u odnosu na jpeg

Meni jedina I konstantana zamerka je što nema duplog Vibera, ostalo je sve top na telefonu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Za tutorijal ne znam, ja sve to uvucem u LR pa tamo malo cackam.
Sto se tice manuelnih podesavanja, pravila su ista bez obzira kakav fotoaparat/mobilni imas. Ekspozicija, brzina zatvaraca i iso vrednost imaju ista pravila o medjusobnom odnosu bez obzira na velicinu senzora, barem bi tako trebalo ako ti je tehnika fotkanja dobra...
 
Za tutorijal ne znam, ja sve to uvucem u LR pa tamo malo cackam.
Sto se tice manuelnih podesavanja, pravila su ista bez obzira kakav fotoaparat/mobilni imas. Ekspozicija, brzina zatvaraca i iso vrednost imaju ista pravila o medjusobnom odnosu bez obzira na velicinu senzora, barem bi tako trebalo ako ti je tehnika fotkanja dobra...
Jeste, samo što ja veze nemam o tome :/

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Da oftopicharim vise, Basic photography tutorijala na YT ima ne na desetine, vec na stotine...
 
Sta znaci dupli viber? Nisam nikad koristio a uvek imao jednu karticu. Jel to vezano za dve kartice pa onda ne mozes da imas dva vibera ili kako ne razumem. Hvala
 
Sta znaci dupli viber? Nisam nikad koristio a uvek imao jednu karticu. Jel to vezano za dve kartice pa onda ne mozes da imas dva vibera ili kako ne razumem. Hvala
Ma da možes u sklopu app twin da imaš mogucnost da aktiviraš duplu aplikaciju Vibera (dr broj)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja sam 14 godina imao Sony, skoro ce godinu dana sa P30Pro. Priznajem da mi i dalje nedostaju mnoge stvari sa Sonyja, pre svega onal totalno lite Android i mnoge logicne stvari u UI. Takodje totalno mi je nepojmljivo da Huawei ne moze da resi neke bagove i ocigledne nelogicnosti u interfejsu koje coveka lako mogu da dovedo do ludosti. Opet sa druge strane, mob je veoma mocan, naprosto sve leti, kamere su fenomenalne, RAW je mesnat, ekran mi je odlican itd itd...
Mislim da ne treba svima sve da odgovara, svako prema potrebama. Eh... voleo bih da probam ovaj novi Sony :d

1 MK2 je ocigledno bolji uredjaj od P30 Pro ali ti se ne isplati da menjas telefon do sledece godine i 1 MK3, ili MK2 na primetnom snizenju :)

@ PJ

Mnogi su ti u startu predlozili da ostanes na Samsungu, ne zato sto je P30 Pro los (daleko od toga, ima par ociglednih prednosti u odnosu na S10) nego je cinjenica da iPhone i Samsung korisnici tesko prihvataju uredjaje drugih proizvodjaca, posebno softver/interfejs pa i kamera app. E sad, ne bi bilo lose da pokusas da iskoristis maksimum iz P30 Pro kamere, malo vise ''istrazivanja'' Huawei cam aplikacije, vezbe i to je to, ipak je to ''swiss army knife'' android kamera, nije pojednostavljena pretezno za P&S, kao na Pixeli seriji npr.
 
P30PRO
Uradiću hard reset u toku vikenda. Možda se neke stvari srede. Koji je najbezbedniji način za backup podataka na Huawei? A da nakon hard reset imam sve naloge, da zna koje aplikacije da instalira, da sačuva call log, SMS...

Napominjem da sam pre nekoliko dana ostao bez 4 meseca podataka iz Health aplikacije. Podaci su bili sinhronizovani kroz Health aplikaciju.
 
Google backup ukoliko nisi siguran u Huawei backup (pošto health podaci se verovatno tamo čuvaju).

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Mislim da ti je najsigurnje preko kompa i Huawei softvera da prebaciš sve.

P30 Pro
 
HiSuite преко компа по мени најсигурније решење, чекираш шта све хоћеш да ископираш и после повучеш са рачунара све то исто.
 
P30PRO: Uradio sam hard reset.
Backup preko HiSuite. Zaista jednostavan i funkcionalan program. Naravno, uz standardne Huawei nelogičnosti. Nudio update na noviju verziju, ja prihvatim, on pukne, ispostavi se da je novija verzija starija, ne nudi opciju za start meni ili desktop icon, već pokretanje kroz program files x86 folder, prikazuje broj kontakta za sve accounte, ali kada otvoriš vidiš samo one sačuvane u telefonu.

Odmah nakon hard reset, telefon radi kao zmaj tj kao kad je bio nov izvadjen iz kutije. Vratim Backup iz HiSuite, radi bolje nego juče, ali ni blizu kao odmah posle reseta. Ne mogu da kažem da je telefon pretrpan aplikacijama, ali definitivno mu nešto od ovoga što sam instalirao smeta.

Očekivano, izgubio sam watchfaces opciju za GT2 sat, ali pošto nemam pojma kako se i pojavila u startu, nije važno. A pošto sam predpoatavio taj scenario, instalirao sam neke koji izgledaju ok i oni su ostali u satu.

Što se tiče vraćanja podataka, rekao bih da je većinu vratio OK, ono što nije, verujem da je do aplikacije i načina kako ista čuva podatke. Interesantno mi je da je neke podatke vratio koje Samsung ne može, a ima i obrnutih situacija. Što znači da je u zbiru moge vratiti mnogo više podataka, samo kada bi oni međusobno sarađivali.

Evo dok kucam ovu poruku, opet se javio problem da kucam slova, a ona se ne pojavljuju dok ne spustim tastaturu. Desilo se jednom za celu ovu poruku. Juče je to bilo regular.
 
Tebe definitivno zeza neka aplikacija koju si instalirao tj neki njen servis koji radi u pozadini. Zaista čudan je taj problem sa kucanjem slova. Od prvog dana, pa do sada (nekih 10 meseci) telefon mi radi fluidno (da kucnem u drvo) i ne primećujem nikakvu razliku. P30 je u pitanju.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Primetio sam jedan cudan problem u poslednje vreme na mom p30 (obican). Kada hocu da slikam, usmerim kameru i kada kliknem da slikam slika odjednom izgubi boju i kao takva se memorise. Ovo se desava u Photo modu i u aperture modu, kada je AI iskljucen... Evo i mali video gde se to vidi...

https://youtu.be/JBPhjDlpVJ4

Huawei P30
 
Primetio sam jedan cudan problem u poslednje vreme na mom p30 (obican). Kada hocu da slikam, usmerim kameru i kada kliknem da slikam slika odjednom izgubi boju i kao takva se memorise. Ovo se desava u Photo modu i u aperture modu, kada je AI iskljucen... Evo i mali video gde se to vidi...

https://youtu.be/JBPhjDlpVJ4

Huawei P30
To se desava koliko vidim samo kod zuma. Stavio si 1,5x. Isto je i kod mene kad ima zum. Na 1x sve normalno. Sad dal je bug ili to tako ide ko zna.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Ja sad probao kod mene, stavio zoom 1.5 ali sve ok
Da li sam dibro shvatio da ti je i slika posle takva?

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Probao sam na P30PRO. Isto je i kod mene na zoom. Na crvenoj se dobro vidi, na drugim bojama manje. Nema Hauwei bugove, to su sve feature-i, samo ih ne razumemo :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Primetio sam jedan cudan problem u poslednje vreme na mom p30 (obican). Kada hocu da slikam, usmerim kameru i kada kliknem da slikam slika odjednom izgubi boju i kao takva se memorise. Ovo se desava u Photo modu i u aperture modu, kada je AI iskljucen... Evo i mali video gde se to vidi...

https://youtu.be/JBPhjDlpVJ4

Huawei P30
Neverovatno! Da nisi pomenuo ne bih nikada obratio pažnju.

U najgorim uslovima (neka sijalica 15w što daje 100w efektivno) na Ultrawide sve je ok.
Na 1x je sve u redu.
Na 1,5x u zavisnosti od pozicije nekada kao da izgubi boju prilikom okidanja, kao kod tebe na snimku, nekada ne.

Evo krstim se i ne verujem šta je ovo...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ma to bug na 10ki, al ce isprave verovatno. Jer nema logike da smanjuje boju prilikom okidanja.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
4330ae4be59ab3bab70827b9ed640232.jpg


Sent from my P30 using Tapatalk
 
Da, to je taj poslednji. Kod mene isto gubi boju i to se vidno primeti kod zuma. Probao i sa blicom i sa lampom ali isto. Ne zavisi uopste od uslova osvetljenja.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Ja sad probao kod mene, stavio zoom 1.5 ali sve ok
Da li sam dibro shvatio da ti je i slika posle takva?

Sent from my P30 using Tapatalk
Ni ja nemam tih problema, zoom 1.5x crvena površina, sve ok

P30 Pro
 
Takođe, sve isto probao. Nemam tih problema.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Da li je onda hardverski problem? Za reklamaciju?

Huawei P30
 
Uradi clear data za kameru pa probaj

P30 Pro
 
Nazad
Vrh Dno