Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Da li neko zna kako da ga "nateram" da primi update? Svi javljaju da su primili, samo kod mene ništa...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja ocekujem razliku tek na p40 pro plus sto se tice kamere
 
Jel moze neko da da utisak o EMUI generalno, da li ima nekih vecih zamerki, posto nisam imao prilike da ga intezivno koristim?

edit: Da li postoji AOD kao na samsungu?
 
Poslednja izmena:
Ja nemam zamerke. U principu, pre ili kasnije navikneš se na bilo koji UI, a pretpostavljam da sadašnji EMUI, barem po izgledu podseća na Samsung One UI. Verovatno će ti neke sitnice nedostajati što imaš na Samsung telefonima (neko je spominjao fore u dajleru koje nema Huawei), a sa druge strane i ovde ćeš sigurno imati neke prečice ili gestures koje će ti se svideti. Ali kao što sam rekao, sve je stvar navike. Što se tiče AOD, imaju svi sa oled ekranima, a uskoro se očekuje novi EMUI gde će biti u boji sa nekim sličicama.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Da li neko zna kako da ga "nateram" da primi update? Svi javljaju da su primili, samo kod mene ništa...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Imas video uputstvo iznad u ovoj temi, preko promene VPN. Ja sam tako instalirao poslednja dva.

Huawei P30
 
Jel moze neko da da utisak o EMUI generalno, da li ima nekih vecih zamerki, posto nisam imao prilike da ga intezivno koristim?

edit: Da li postoji AOD kao na samsungu?

Meni nedostaju swipe za poziv I SMS.
EMUI ima bolji fazon za screen shot.

Nedostaje mi stock aplikacija sa Samsunga za brzo editovanje fotografija. Često mi je potrebno da nešto zaokružim ili dodam strelicu (imam spreman sav clipart).
Probao sam nekoliko 3rd aplikacija i zadržao jednu. Ono sa Samsung je bilo jednostavnije i meni daleko bolje rešenje.

Na Samsung S7 nikada nisam imao lag prilikom skrolovanja, recimo Benchmark foruma. Na P30PRO regularno. Dešava se da prilikom kucanja slova prestanu da se pojavljuju. Onda spustim tastaturu, pa se slova pojave, vidim sta sam otkucao, dignem tastaturu i nastavim. Na dosta stvari sam se navikao, pa ih sada neću nabrajati. Gore navedeno mi smeta i nakon 4 meseca.
 
Meni na P30 pro se ne dešava ništa od navedenog.... Prosto ne mogu to ni da zamislim.....

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
U sustini mi deluje p30 kao bolja kupovina od s10 i s10e (obzirom da je jeftiniji od oba).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ako možeš da podneseš cirkus ui, samo napred

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nije cirkus od kada je apdejtovan na verziju 10.
Dosta sve lepse radi i vizuelno izgleda nego ranije.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Na Samsung S7 nikada nisam imao lag prilikom skrolovanja, recimo Benchmark foruma. Na P30PRO regularno. Dešava se da prilikom kucanja slova prestanu da se pojavljuju. Onda spustim tastaturu, pa se slova pojave, vidim sta sam otkucao, dignem tastaturu i nastavim. Na dosta stvari sam se navikao, pa ih sada neću nabrajati. Gore navedeno mi smeta i nakon 4 meseca.

Probaj da izbrišeš podatke za te aplikacije koje ti seckaju, nezamislivo mi je to seckanje, p30pro jednostavno leti.

P30 Pro
 
Ptimetio sam i ja poslednjih dana da moj mate 20 pro ne izvrsava zadato odmah kad su google aplikacije u pitanju hoce da zastane na kratko pre nego otvori naprimer chrome ili youtube
 
Probaj da izbrišeš podatke za te aplikacije koje ti seckaju, nezamislivo mi je to seckanje, p30pro jednostavno leti.

P30 Pro

Probaću da reinstaliram Chrome. Lag u skrolovanju se nasumično javlja. Jedan prozor laguje i onda u nastavku ne. I obrnuto. Iz čista mira počne i tako nestane. Evo sad sam probao, povučem prstom po ekranu i ovaj thread brzinski proskroluje do kraja stranice. A pre recimo pola sata, druga tema na forumu sa istim povlačenjem prsta po ekranu se poemarala 3-4 poruke, uspori i stane.
Ovaj odgovor kucam bez problema, slova se redovno pojavljuju. A danas sam najmanje 2 puta imao problem da se slova ne pojavljuju dok ne spustim tastaturu.
Tastatura je valjda Swift, ona je bila stock, ako se ne varam.
 
Probaću da reinstaliram Chrome. Lag u skrolovanju se nasumično javlja. Jedan prozor laguje i onda u nastavku ne. I obrnuto. Iz čista mira počne i tako nestane. Evo sad sam probao, povučem prstom po ekranu i ovaj thread brzinski proskroluje do kraja stranice. A pre recimo pola sata, druga tema na forumu sa istim povlačenjem prsta po ekranu se poemarala 3-4 poruke, uspori i stane.
Ovaj odgovor kucam bez problema, slova se redovno pojavljuju. A danas sam najmanje 2 puta imao problem da se slova ne pojavljuju dok ne spustim tastaturu.
Tastatura je valjda Swift, ona je bila stock, ako se ne varam.

Pokusaj Brawe pretrazivac, kod mene sve leti + blokira reklame. Taj lag mi se nije nikada pojavljivao, sto se tice tastature ja koristim gboard
 
Ne znam da li mogu, nisam jos nikad probao :D
Ma gde bre cirkus, EMUI 10 kida. Ne slušaj, nije loš.

Iskreno, pre ovog sam koristio Samsung, čak ni prelazak na EMUI 9 mi nije bio velik zalogaj (samo mi je smetao nesređen interfejs podešavanja, ne znaš šta gde da nađeš).

Sa novim EMUI 10 je sve lepo ispeglano, neodoljivo sve podseća na Samsung iskustvo.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ma gde bre cirkus, EMUI 10 kida. Ne slušaj, nije loš.

Iskreno, pre ovog sam koristio Samsung, čak ni prelazak na EMUI 9 mi nije bio velik zalogaj (samo mi je smetao nesređen interfejs podešavanja, ne znaš šta gde da nađeš).

Sa novim EMUI 10 je sve lepo ispeglano, neodoljivo sve podseća na Samsung iskustvo.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Pa jeste ispeglano iskopirani one ui sve su iskopirali od samsunga samo losa kopija.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nasao sam p30 za 330e u mom gradu, treba da idem da pogledam telefon. Jel to ok cena i sta da obratim paznju da nije fejk ili tako nesto ako mogu da proverim ? Hvala
 
Pa, mislim da mozda moze jos malo niže, ali ok.

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Meni je ovo prvi Huawei i koristio sam ga sa 9, pa kasnije prešao na 10. Nisam primetio neku značajnu promenu. Samsung je značajno intuitiviniji, bar modeli koje sam koristio. Opcije koliko god da su nabacane, ne mogu da im zamerim, jer je podešavanja moguće naći kroz search.

Meni više smeta što je za neku stvar potrebno promeniti više pozicija i opet nisi siguran da li si dobio željenu promenu. Ili što neko podešavanje kod različitih korisnika daje različit rezultat, predpostavljam da je uslovljeno još nekim podešavanjem. I nikako da shvatim Huawei fetish na airplane mod, bar kada je Health aplikacija u pitanju.
 
Jel moze neko da da utisak o EMUI generalno, da li ima nekih vecih zamerki, posto nisam imao prilike da ga intezivno koristim?

edit: Da li postoji AOD kao na samsungu?

Sve zavisi koliko dugo i na koji način koristiš funkcije integrisane u Samsungov softver. Ono preko čega ni posle 4 meseca korišćenja EMUI-a nikako nisam mogao da pređem su:
- lista poziva koja nije podeljenja po danima nego je sve jedna lista (poziv ima datum i vreme koji je u desnom uglu i ,meni, slabo vidljiv)
- nemogućnost povlačenja levo ,desno za pozive, poruke iz liste poziva
- klikom na broj u list poziva ne prikazuje detalje tog broja ili kontakta nego odmah poziva taj broj
- na zaključanom ekranu nisam mogao ga spustim traku obaveštenja nego prvo moram da odključam telefon
Ima toga još. Moram da napomenem da je moje EMUI iskustvo bilo pre godinu dana na Androidu verzije 9 na Mate 20 telefonu i da se ,možda, nešto u međuvremenu promenilo.
 
Nije se promenilo.
 
Vec 5 godina koristim iskljucivo Nova launcher i exdialer pro, tako zapravo ni ne znam kako izgleda native samsung UI :D
 
Sve zavisi koliko dugo i na koji način koristiš funkcije integrisane u Samsungov softver. Ono preko čega ni posle 4 meseca korišćenja EMUI-a nikako nisam mogao da pređem su:
- lista poziva koja nije podeljenja po danima nego je sve jedna lista (poziv ima datum i vreme koji je u desnom uglu i ,meni, slabo vidljiv)
- nemogućnost povlačenja levo ,desno za pozive, poruke iz liste poziva
- klikom na broj u list poziva ne prikazuje detalje tog broja ili kontakta nego odmah poziva taj broj
- na zaključanom ekranu nisam mogao ga spustim traku obaveštenja nego prvo moram da odključam telefon
Ima toga još. Moram da napomenem da je moje EMUI iskustvo bilo pre godinu dana na Androidu verzije 9 na Mate 20 telefonu i da se ,možda, nešto u međuvremenu promenilo.
1., 2. i 3. funkciju možete dobiti instaliranjem call aplikacije sličnih samsungu (ima ih dosta u Google Play prodavnici, da ne navodim). U početku mi jeste malo nedostajalo, ali kada kasnije pohvataš funkcionalnosti native call aplikacije ne sećaš se samsungove.

4. povlačenje naniže bez otključavanja me je užasavalo, jer neko ti sa zaključanog ekrana uključi deljenje interneta i troši a da ti ne znaš. Isključi zvono telefona, da ne nastavljam. Uostalom, otključaš telefon dodirom za 0,3 sek. Sve ostalo ide samo dalje. Nema potrebe da neko ima pristup bilo čemu bez mog odobrenja.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno