Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Kada P30PRO počne da štuca u radu, sporije skroluje u Chrome, secka prilikom skrolovanja, kasne slova prilikom kucanja, imao sam i više slučajeva zamrzavanja aplikacija.... Šta da radim?
Na starijim Samsung telefonima je pomagao reset, na poslednjem Samsungu nisam imao takve probleme.
Ovde sam probao ubijanje svih aplikacija, probao reset, ali i dalje se povremeno dešava.
 
Poslednji Samsung koji je povremeno tražio factory reset je bio S3. Posle toga bukvalno nisam imao potrebe za takvim stvarima, posebno ne na 3 meseca starom telefonu.
 
Kada P30PRO počne da štuca u radu, sporije skroluje u Chrome, secka prilikom skrolovanja, kasne slova prilikom kucanja, imao sam i više slučajeva zamrzavanja aplikacija.... Šta da radim?
Na starijim Samsung telefonima je pomagao reset, na poslednjem Samsungu nisam imao takve probleme.
Ovde sam probao ubijanje svih aplikacija, probao reset, ali i dalje se povremeno dešava.
A jesi proverio koja apk je najajtivnija ili koristi najvise cpu? Po tom tvom opisu to kao da je cpu na max i onda stuca, tj koci. Meni je jednom na p10 google play servis zabagovo i rokao cpu na max i tako je stucalo. Proveri sa cpu monitor dal su frekvence ok tj nisu na max nonstop .

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Instalirao sam CPU Monitor. Ako stoji otvoren CPU monitor, CPU je 58%, krenem nešto da radim, on skoči do blizu 100, ali čim se vratim u CPU Monitor, sačekam malo pada na 58%. Nastavio sam da koristim telefon, pa više nisu sva jezgra na 58%, već 45-69. Ne znam na koliko je normalno da bude idle, ali ne deluje da ga nešto preterano opterećuje.

Gledao sam i potrošnju baterija, nema razlike u odnosu na prethodni period, kada je sve radi ok.

Na telefonu nema mnogo aplikacija. Ima samo jedna igra.
Ne mogu da odredim tačan trenutak kada je krenulo, ali traje već danima. Ranije sam mogao malo brže da povučem prstom i da se stranica brzo skroluje, a sada krene i kao da zaštuca i stane.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200315_130927_com.glgjing.stark.jpg
    Screenshot_20200315_130927_com.glgjing.stark.jpg
    619.9 KB · Pregleda: 91
Zanimljivo je, da je i kod mene isto zauzeće procesora kao i kod tebe, ali nemam nikakva štucanja...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne mogu da kažem da štuca 100% vremena, ali skoro da jeste. I pošto sam sada navikao da sporije skroluje, krenem odmah da povučem 3x, ali on recimo drugi put odradi masiv skrol i ode mi stranica mnogo dalje nego što sam želeo.

Daj odluči se, ili radiš ili ne radiš.
 
Ne mozes znati kada uradis update sta je on sa sobom sve survao u propast. Ja na p30 nisam radio factory posle prelaska na a10, al zato jesam jedno 10 restartovanja tel jer je zabaduckao po malo. Nakon toga je sve leglo i sljakao super.
 
Ne mogu da kažem da štuca 100% vremena, ali skoro da jeste. I pošto sam sada navikao da sporije skroluje, krenem odmah da povučem 3x, ali on recimo drugi put odradi masiv skrol i ode mi stranica mnogo dalje nego što sam želeo.

Daj odluči se, ili radiš ili ne radiš.
Ono na grafiku je sasvim ok,normalno. A sto se tice skrolovanja Emui evidentno sporije skroluje u odnosu na OneUI ili Miui. To se odnosi na Insta, FB, YT. Tako da ako ocekujes ono jednim swajpom da ti skroluje vise stranica da ne mozes očima da ispratis, tesko to sa Emui. Mada generalno i nema potreba toliko da ti izlista jednim pokretom.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Što se skrolovanja tiče, ne očekujem ništa više od onoga kako je radio prvih 3 meseca. Ne odgovara mi ovo kako radi poslednjih 15ak dana.

Da, nisam radio hard reset posle A10, ali je to bilo baš odavno. Imam sada neki update koji odbijam da instaliram već nekoliko dana, jer mi je poslednji update za Huawei rezultirao diatorzijom za većinu notifikacija. Nema pravila koja aplikacija i kada. Nekada se čuje, nekada ne.
To me izluđuje kod Huawei, nešto čas radi, čas ne radi.
Evo, pre kucanja ove poruke sa otvorio Facebook i skrol je radio najnorlamnije, sve radi bez ikakvih problema. Sad kucam odgovor, slova se pojavljuju normalno, onda zakasni i po 10 karaktera, pa se odjednom pojave. Skrol jedva radi. Ne mogu da krivim Chrom, jer se isto dešavalo juče i u Facebook aplikaciji, a malopre Facebook radi OK.
 
Zašto samo ne restartuješ telefon?

P30 Pro
 
Slazem se. mozes i da probas update, pre njega ocisti svo smece sa onim fabrickim klinerom. Posle update-a opet obrisi smece. Pogasi sve app iz memorije i ugasi tel na minut pa upali.
 
Radio sam reset telefona, ali bih da izbegnem hard reset.
Uradim posle soft reset, uradim update. Ugasim telefon na kratko, pa ćemo videti.
Zapravo, značajno usporenje imam otprilike od trenutka kada je počeo da iskače taj Update, a ja ga cancelujem.
Probam posle, pa ćemo videti.
 
Instalirao update, telefon se resetovao. Isključio sam telefon, ostavio tako nekoliko minuta i uključio. Primetna je razlika na bolje, odziv je nešto bolji, ali i dalje nije to onaj telefon od pre dve sedmice. Kucam ovu poruku, slova i dalje povremeno kasne, ali manje. Izgleda da je neophodan hard reset,...
 
Ma rokni hard, imas posle sat vremena setovanja ali ces biti prezadovoljan. Ja sam s mojim p30 bio bas prezadovoljan.
 
Инсталирај Hicare на рачунару, ископираш све са телефона и после ресета га повучеш са Hicare-a, врати ти све идентичне поставке. Тако је бар мени било на П9лајт, П10лајт, П20лајт а ево сад и на П30лајт.
 
pozdrav ekipo,
zena mi ima iphone xs 64gb pa je teram da menja za neki android jer od ios-a mi se ....
zanima me kakva je kamera od p30 u odnosu na xs i koja bi bila realna doplata otprilike?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ima li neko ideju zašto mi se ujutro startuje muzika sama od sebe ? Svi alarmi isključeni tj i izbrisani

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Proveri google assistant i rutine u njemu. Mozda ti je postavljena rutina npr good morning gde ce u određeno vreme ili posle ukljucivanja telefona da se upali player. Koja aplikacija ti se pali sa muzikom?

Sent from my P30 using Tapatalk
40eed3a3af2feb225da485bd9db74c67.jpg
 
Poslednja izmena:
Proveri google assistant i rutine u njemu. Mozda ti je postavljena rutina npr good morning gde ce u određeno vreme ili posle ukljucivanja telefona da se upali player. Koja aplikacija ti se pali sa muzikom?

Sent from my P30 using Tapatalk
40eed3a3af2feb225da485bd9db74c67.jpg
Pali se default music player... 8:30 Sad tražim ali be uspevam da nadjem rutine... Ja sam isključio assistant na power dugmetu jer me je nervirao kad restartujem fon
bf3b36e091337e91368cebce7e723465.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Tu, ali kartica assistant, odmah pored te- your info


Sent from my P30 using Tapatalk
 
Tu, ali kartica assistant, odmah pored te- your info


Sent from my P30 using Tapatalk
Nasao, ali nije to... Zapravo pali se kad mi se sat ( Stratos) poveže sa telefonom tj tačnije kad izidje iz silent mode (airplane je ok) e sad odakle to ide pojma nemam


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Tu je sigurno, izadje iz silent moda i onda pusti player. Pogledaj npr ovu jutarnju rutinu

Sent from my P30 using Tapatalk
bf937e891562a57e3e9b5155ec48e5ca.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno