Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Planiram da predjem na Huawei i zanima me koja je prakticna razlika izmedju modela P30 i P30 Pro osim u velicini ekrana?
Neces pogresiti uzeo jedan ili drugi. P30 pro ima jaci zum, al to je tipa sa P30 vidis krater na mesecu, a sa Pro mozes videti i vanzemaljce u krateru [emoji6]. Pro ima bezicno punjenje ako ti to znaci i tako te neke sitnice.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vredi li prec sa mate 20 pro na p30pro? Znam da je kamera bolja na p30pro a chipset je isti kirin 980
 
Kamera na p30 pro nije bolja preko dana kao ni video. Jedino gde je bolja je samo night mode i zoom. Mate 20 pro je i dalje best buy.
 
Jel nosi neko P30 Pro bez zaštitnog stakla / folije? Ima li oštećenja od nošenja u džepu?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
]. Pro ima bezicno punjenje ako ti to znaci i tako te neke sitnice.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

PRO ima i reverse wireless punjenje. Uvek sam mislio da je to glupost, ali sam nedavno na terenu spasao neke samsungovce. Zapravo, i meni je značilo da mogu da ih dobijem u toku dana, pa sam ih dopunio dok smo popili kafu :)
 
Jel nosi neko P30 Pro bez zaštitnog stakla / folije? Ima li oštećenja od nošenja u džepu?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Nosim ja od kako sam kupio (septembar 2019), nema ni tačkice na ekranu, povremeno ga brišem krpicom za naočare.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
P30 bolji zvuk sagovornika, bolja wide kamera, ekran ima vecu gustinu piksela i to bar ja vidim kad su jedan pored drugog. Kvasio sam ga, i radio je najnormalnije tako da ni ip sertifikat nije prednost. Jedina prednost p30 pro je velicina kome treba i tof kamera koja pomaze za bolji portrait mode slikanja ali su i tu nijanse u pitanju.
Zvuk u slušalici mi je OK kod oba modela.
Kao prednost ja vidim bateriju, koja je veća pa obezbeđuje još bolju autonomiju. Uz to, veći model ima još i brže punjenje od manjeg, kome znači. Meni da.
Nisam razumeo možda najbolje ali tech sajtovi su navodili da glavni senzor nije identičan u oba modela. Ne držite me za reč. Generalno imaju manje razlike u prikazu, što se može videti.
P30 ima 3.5mm ulaz za sluške, kome znači. Par puta mi je na P30pro baš baš nedostajao, a dongle nisam imao pri sebi.
Kvalitet prikaza je identičan, neće se primetiti uživo mala razlika u prikazu.
Kao prednost P30pro vidim edge ekran, ako voli te ekrane bomba je, ako ne bolje P30 i ne razmišljaj. Na kraju, mislim da je dizajn jedan od glavnih parametara koji opredeljuje izbor kod ova dva modela: ekran i kako stoji u ruci. Sve ostalo je isto ili slično.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problema kada salje sliku na viber u 90% slucajeva mi zamrzne viber i moram ili wait ili force close...
Mislio sam da je do vibera u pocetku, ali sada nisam pametan sta se desava....

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Meni se dešava na P30PRO. Ali nekako i dalje mislim da je do Viber.
 
Jel nosi neko P30 Pro bez zaštitnog stakla / folije? Ima li oštećenja od nošenja u džepu?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Ja sam posle bukvalno tri dana nosenja bez stakla dobio duboku ogrebotinu na ekranu, telefon čuvan

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne koristim na p30pro vec 2meseca zastitno staklo, mislio sam da ce da se ekran nagrdi, posto je osetljiv i lako se grebe, imam par sitnih i jednu malo dubolju, to je to, uopste ga ne čuvam, nekad je i sa kljucevima u dzep.
Na pocetak je normalno da se pojavi par ogrebotina kasnije ni ne primjecujete to.
Rekao bih da je zadnje staklo jos osetljivije na ogrebotine.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne mogu da nađem adekvatnu zaštitu za ekran, silne pare bacih na kojekakva stakla i folije. Trenutno sam skinu sve pa šta bude

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne mogu da nađem adekvatnu zaštitu za ekran, silne pare bacih na kojekakva stakla i folije. Trenutno sam skinu sve pa šta bude

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
I moj problem je bas taj bio. [emoji23]
Uzimao sam nillkin ds+ zadovoljan sam bas bio ali nakoj sto mi je tel. pao, drugi put kad sam je mijenjao nisam uspio da je zalijepim posto se bas bas tesko stavlja i odustao od zastite.
Ako ti treba dobra zastita naruci to staklo, samo se pripremi da trljas staklo dok se ne maknu mehurici jedno 2 sata. [emoji23]
 
I onu fabricku si skinuo?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Fabričku sam skinuo jer je počela da se razlepljuje u gornjem levom uglu i bilo je jako ružno. Posle toga sam imao neko Cafelle staklo koje još i nije loše leglo ali nije bilo full glue pa se razlepilo u džepu i ušla prašina. Posle nega stavio neku foliju koja se brzo razlepila, pa još jednu pa je još jednu itd. Sad sam skinuo sve i ekran je go ko pištolj. Imam u rezervi jedno staklo i jednu foliju ali mi se ne lepe jer već unapred vidim da nije to to.
Fckn edge display
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio staklo sa uv lepkom, i evo vec desetak meseci stoji bez problema, i kako vidim, stajace jos desetak meseci...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Samo Mobile Outfitters. Bez greške.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Vi ste lepili sa aliexpresa ili u neko radnji

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
U radnji su mi zalepili, 2500 dinara, sat vremena sam čekao, posle par dana sam se vratio da pitam koje je to staklo, jer sam zadovoljan pa da bi mogao drugima da kazem, prodavac je mogao samo da mi kaze da je to staklo sa UV lepkom, nista vise nisam saznao...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
U radnji su mi zalepili, 2500 dinara, sat vremena sam čekao, posle par dana sam se vratio da pitam koje je to staklo, jer sam zadovoljan pa da bi mogao drugima da kazem, prodavac je mogao samo da mi kaze da je to staklo sa UV lepkom, nista vise nisam saznao...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Pitao sam ja u par radnji ali nisu hteli da mi zalepe kao nije dobar lepak


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa ne znam, meni je ovaj odmah lepio, rekao da ce biti dobro, i ispalo je dobro, zadovoljan sam, ne mislim o tome uopšte...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Samo Mobile Outfitters. Bez greške.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
Prvi put sam sad čuo za ovo. Vidim da ih ima kod mene u Nišu od skoro. Jel stavljao neko, kako izgleda, koja cena?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Prvi put sam sad čuo za ovo. Vidim da ih ima kod mene u Nišu od skoro. Jel stavljao neko, kako izgleda, koja cena?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Stavio sam par dana nakom kupovine P30pro.
Ako se stavi samo na prednje/zadnje staklo 2500 din, oba stakla i sa strane 4000 din.

Ja stavih samo napred i fenomenalna je, ne remeti dodir, kad odeš da staviš foliju demonstriraju ti kvalitet u Forumu bacajući S9+ i neki IP po podu, udaraju da po ivici stola tako da te zaboli iako nije tvoj fon.

Ček sam i napravio par zareza na foliji koji su nestali nakon dan-dva, folija ima self heal.

Jedina greška je što nisam izlepio odmah obe strane već samo displej, pa mi je posle jedne kafane pao tel i napravih malu ogrebotinu na zadnjem staklu i iznad ekrana.
Ekran, naravno, netaknut.

Još da imaju gumeni bumper, kao za Note i IP bilo bi idealno, ovako je (samo) odlično. Nem boljeg.

Eh, da, čitah po temama da ljudi imaju problem sa otiskom prsta nakon lepljenja nekog stakla. Ovde radi i dalje kao munja.

Savet - uzmi clear verziju, ne matte, jer clear daje displeju lepotu i boje kao da nema nišeg preko dok matte malo menja prikaz.

Toliko, trk u Forum.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Koliki SOT izvlacite sa P30?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Uf to je ekstra, meni se cini da mi baterija brze curi nego na Honor 20 mada je jaca za 100mah nego na p30.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Stavio sam par dana nakom kupovine P30pro.
Ako se stavi samo na prednje/zadnje staklo 2500 din, oba stakla i sa strane 4000 din.

Ja stavih samo napred i fenomenalna je, ne remeti dodir, kad odeš da staviš foliju demonstriraju ti kvalitet u Forumu bacajući S9+ i neki IP po podu, udaraju da po ivici stola tako da te zaboli iako nije tvoj fon.

Ček sam i napravio par zareza na foliji koji su nestali nakon dan-dva, folija ima self heal.

Jedina greška je što nisam izlepio odmah obe strane već samo displej, pa mi je posle jedne kafane pao tel i napravih malu ogrebotinu na zadnjem staklu i iznad ekrana.
Ekran, naravno, netaknut.

Još da imaju gumeni bumper, kao za Note i IP bilo bi idealno, ovako je (samo) odlično. Nem boljeg.

Eh, da, čitah po temama da ljudi imaju problem sa otiskom prsta nakon lepljenja nekog stakla. Ovde radi i dalje kao munja.

Savet - uzmi clear verziju, ne matte, jer clear daje displeju lepotu i boje kao da nema nišeg preko dok matte malo menja prikaz.

Toliko, trk u Forum.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока

Baš ti hvala na savetu. Idem u ponedeljak da to stavim, i svakako ne bih stavio matte. Znači predlažeš da prekrijem ceo telefon za 4000? Kako to posle izgleda, jel posle toga normalno stavim telefon u silikonsku masku ili ne?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Tako je. Meni sada traže i za zadnji panel 2500 din., tako da će mi izaći ukupno 5 umesto 4 soma.

Da, naravno, možeš bez problema da staviš silikonsku masku, možeš i providnu jer ne menja boju zadnjeg stakla.

Moj prihatelj nosi i bez maskice, samo sa Outfitters folijama, ništa od oštećenja za sada, plus lepše mu izgleda telefon bez maske, naravno. Ja to ne preporučujem, nisam dovoljno pažljiv za tskvu avanturu ali zašto da ne i tako ako paziš.

Ako odlučiš da nosiš sa maskom preporučujem da proveriš sa radnicom da li da ti stavi foliju od ivice do ivice na ekranu ili ipak malo užu (1-2mm uža, kao kod mene) tako da ti je maskica ne odlepljuje. Ja sam prvo stavio tu klasičnu ali pošto je maskica odlepila stavili su mi besplatno novu i užu i to je to, nije se pomerila. Zadnje staklo od ivice do ivice, bez obzira sa maskicom ili bez.

Imaš 10 dana od nameštanja besplatnu zamenu, imaš lifetime povlašćenu zamenu kada želiš da zameniš staru za novu (umesto pune cene 900 din.).

Eh da, kada ti namesti foliju 2h ne koristiš fon, ispoštuj to. U prvih 2-3 dana mogu biti mali nehurići vazduha ispod folije, ako bude nije strašno, oni nestanu bukvalno korištenjem fona.

Послато са SM-A105FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno