Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Ne mogu da se sjetim, a bolje da provjetim, kako se uključuje da se slike čuvaju u raw formatu? Mijenjanjem rezolucije samo na 40mp, ili moram da ga stavim na Manuel mod?
Hocu da probam malo u photoshopu da vidim prednosti tog formata u odnosu na jpeg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne mogu da se sjetim, a bolje da provjetim, kako se uključuje da se slike čuvaju u raw formatu? Mijenjanjem rezolucije samo na 40mp, ili moram da ga stavim na Manuel mod?
Hocu da probam malo u photoshopu da vidim prednosti tog formata u odnosu na jpeg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ides u profi mod i onda ti je dostupna opcija za Raw mod i za 10mpix i sa 40mpix.Screenshot_20200220_130420_com.huawei.camera.jpgScreenshot_20200220_130413_com.huawei.camera.jpg

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne mogu da se sjetim, a bolje da provjetim, kako se uključuje da se slike čuvaju u raw formatu? Mijenjanjem rezolucije samo na 40mp, ili moram da ga stavim na Manuel mod?
Hocu da probam malo u photoshopu da vidim prednosti tog formata u odnosu na jpeg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

nema veze koja je rezolucija, odes na pro mod i gdje biras rezoluciju tu na dnu imas da ukljucis RAW format
 
Dobra fora za update...

Huawei P30
 
To funkcionise jedino kada je firmware odobren i krenuo Ota po regionu, a kad iz nekog razloga Srbija recimo nije u prvom talasu za Ota. Onda se zavara Huawei server da pomisli da sam recimo u Indiji [emoji6]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Upravo instaliran update za P30 pro (mts) preko HiSuite na kompjuteru... Trenutna verzija 10.0.0.186

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Trenutna verzija Huawei P30 pro (mts)
b37a46c433fad179160756673fc4f300.jpg


Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Čemu ta opterećenost update-ovima? Razumem update sa A9 na A10 ili A11 u budućnosti, ali sve izmedju (security patch) je totalno bespotrebno juriti.

P30 Pro
 
Čemu ta opterećenost update-ovima? Razumem update sa A9 na A10 ili A11 u budućnosti, ali sve izmedju (security patch) je totalno bespotrebno juriti.

P30 Pro
Potpuno subjektivno misljenje. Evo meni recimo sada i ako je samo security patch b186, YT Vanced zeza, kresuje. Videcu sta je jos security patch zeznuo ili ispravio. Tako da cu sada da jurim sledeci update i tako jos ko zna koliko. Neko juri update, neko ne zna ni sta je to android 8,9, 10, neko skuplja postanske marke. Ali prateci forume najvise ljudi obraca paznju na informacije o azuriranjima uredjaja, sta je unapredjeno, a sta ne. Security update iz iskustva znam da moze dosta da utice na rad telefona, i ako ne bi trebalo. Podvuce se tu po koji bug, a po nekad i precutno ubace neki svoj patch koji krisom popravi rad kamere recimo, ili ubace neki antirolback, optimizuju rad baterije i sl.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Instaliraj verziju u kojoj je to sredjeno,potrazi po netu,ima verzija gde ti na kraju pise fix pa probaj nju
 
Potpuno subjektivno misljenje. Evo meni recimo sada i ako je samo security patch b186, YT Vanced zeza, kresuje. Videcu sta je jos security patch zeznuo ili ispravio. Tako da cu sada da jurim sledeci update i tako jos ko zna koliko. Neko juri update, neko ne zna ni sta je to android 8,9, 10, neko skuplja postanske marke. Ali prateci forume najvise ljudi obraca paznju na informacije o azuriranjima uredjaja, sta je unapredjeno, a sta ne. Security update iz iskustva znam da moze dosta da utice na rad telefona, i ako ne bi trebalo. Podvuce se tu po koji bug, a po nekad i precutno ubace neki svoj patch koji krisom popravi rad kamere recimo, ili ubace neki antirolback, optimizuju rad baterije i sl.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Kao što sam već pisao, YouTube vanced radi bez ikakvih problema kod mene, svaku noć uspavljujem dete sa njim, što znači da nije do sistema već konkretno do tvog slučaja. I opet kažem, redovan update je bitan samo kada je telefon nov na tržištu pa se peglaju neki sitni nedostaci i kamere, to je prvih par meseci, nakon toga, samo je incremental update bitan, tj prelazak na novu verziju Androida, sve izmedju je samo rizik da unazadiš nešto :)

P30 Pro
 
Ja sam na 186, radi Vanced odlično na pro

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Da li je moguće namestiti da VIBER radi u dual modu, bez korišćenja 3rd party app.

Fabrički (app twin), može samo FB, fbmessanger i WAPP

Hvala unapred.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne
Više puta sažvakana tema ovde [emoji16]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Da li je moguće namestiti da VIBER radi u dual modu, bez korišćenja 3rd party app.

Fabrički (app twin), može samo FB, fbmessanger i WAPP

Hvala unapred.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Jedino da otvoris drugi nalog za telefon. Logujes se recimo otiskom drugog prsta ili drugi Pin. Onda mozes i viber i sve ostalo da vezes za drugi broj, a i sigurnije je.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
Kupio sam juče P30 ( ne lite, ne pro ) i odradio update na EMUI 10, e sad imam jedan problem. Kada otvorim app za kameru i hoću da odaberem da video snimak bude 4K, i ako imam ponuđenu opciju, ne mogu je selektovati tj. ona je bledo siva ???? Šta sam zeznuo ili gde grešim ?
Hvala u napred :wave:
 
Možda mora stabilizacija da se ugasi da bi mogao 4k da izabereš ili neki od modova (nemam huaweis samo nagađam)!?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
^Na P30PRO uvek može da se izabere, a onda on automatski promeni podešavanja da bi 4k radio.
Recimo staviš 60fps, selektujes 4k, on prebaci na 30fps. Ako staviš full HD, ostaje 30fps.
 
Pozdrav svima,
Kupio sam juče P30 ( ne lite, ne pro ) i odradio update na EMUI 10, e sad imam jedan problem. Kada otvorim app za kameru i hoću da odaberem da video snimak bude 4K, i ako imam ponuđenu opciju, ne mogu je selektovati tj. ona je bledo siva ???? Šta sam zeznuo ili gde grešim ?
Hvala u napred :wave:
Meni regularno moze da se selektuje. U pitanju obican P30, emui 10, build 186.Screenshot_20200227_092454_com.huawei.camera.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Hvala na trudu. Ovde su i dalje najbolji forumaši. Rešio sam problem ( verujte mi da sam sve pokušao ), a stvar je banalna. Prebacio sam sve podatke sa starog Huawei telefona P smart na P30 pomoću phone clone app koja je između ostalog prebacila i podešavanja za kameru....uradio sam RESTORE DEFAULTS za kameru i sve je kako treba.
Izvinite za cimanje :)
 
Pa kad je dobra cela klasa P30 onda nema sta. Svi srecni i zadovoljni i spremni uvek za pomoc [emoji6].

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
FYI:
Juce sam updatovao p30 lite na android 10, i ocekivao sam da mi ni jedna app za banke ne radi... Mislim da su se ljudi ovde zalili da im posle update-a ne rade aplikacije za banke... ali meni na kraju sve radilo osim google authenticatora...
 
Da li na Huawei P30PRO radi svakih USB C OTG adapter?
Vidim da se u nekom FAQ pojavljuje da ako ne radi, pokušaš sa Huawei OTG.

Pokušao sam Micro USB OTG sa adapterom od data kabla i ne radi.
 
Nazad
Vrh Dno