Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Na oglasima ga ima novog od 180-210€. Odlicna kupovina ko ne zeli vise € da odvoji. Mozda i najbolja u klasi.
Ds, sada je oko 210, a bio je preko 300 cini mi se sto je za lite modele ogromna cifra. Sada za 240 ima Redmi note 9 pro najnoviji iz aprila 2020, azdaja telefon. Ali i ja sam onaj koji se vise opredeljuje za Huawei bez obzira na cenu. Ko kako navikne. E sas za novije korisnike kad bih trebao da ubedim da li da uzmu p30 lite i recimo redmi note 9 pro ne znam dal bih uspeo da ih ubedim za p30 lite [emoji6].

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Da, mora racunar. Kad otvoris Hisuite proxy kliknes na setup i on odtadi podešavanja. Na tebi je samo da popunis prvi red sa linkom za patch05 i tacnim linkom nazivomnu point verzion , ali tacno bez greski u oba polja, oznacis point version, ostala polja brises ne sme nista da pise i kliknes na update i toliko. Ako samo jedan razmak ili tacku više manje ukucas ili kopiras to tako odlazi u telefon i mozes da zexnes build number da imas posle problema.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Odradio danas, 5x proveravao da nije ostao neki space ili neki karakter viška po tvom upozorenju [emoji23] da ne bih softbrick-ovao fon.
Sve je prošlo odlično, hvala @Alexxx1
Sada je tu patch05.
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Javi dal ce ti skine i dodatni patch nakon aziriranja. Kod mene je trenutno bez patcheva.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Skinuo neki mini pec od 2, 3mb posle updeta na 123

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
x50 pro
4d17c5cd58ce61fcf7e22e7feeb52a0f.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Zavisi koliko podataka imas tj slika, klipova ako cuvas na internoj. Meni backup u Hisuite uradi za 15min i toliko jos za restore. A u principu na Hicloud se nalazi jos jedan automatski backup i moze da vrati u svakom trenutku za one koje mrze da pali racunar. Jedino sto Hisuite pravi packup i podstaka iz aplikacija tako da ne moraju da se podesavaju. Pogledajte prilog 287285

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Premalo prostora... Nudi mi dokupljivanje 50gb po 100 rsd mesecno

Inace baterija prilicno losija barem meni na 10.1, juce takodje oko 6h sot, nekada je bio i do i preko 8

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Premalo prostora... Nudi mi dokupljivanje 50gb po 100 rsd mesecno

Inace baterija prilicno losija barem meni na 10.1, juce takodje oko 6h sot, nekada je bio i do i preko 8

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Jesi flesovao patch03 za p30?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Da, danas cu iskljuciti ovaj color aod da vidim situaciju...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Da, danas cu iskljuciti ovaj color aod da vidim situaciju...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Meni je sasvim ok kako ugasih fb. E sad mozda jos neka aplikacija nije bas kompatibilna tj optolimizovana za emui 10.1. Mislim da i Snapchat urnise bateriju.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ima jedna stvar, baterija u nasim podesavanjima ne pokazuje realno stanje potrosnje ekrana.
Ja na Gsam battery imam oko 7h sot, a u podesavanjima oko 4h i 30 min.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ne znam sta pokazuje ali do sada je bila savrsena, a vise nije to vidim po samoj potrosnji iste...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
I ne samo Sot, nego ne pokazuje tacno uopste potrosnju.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Kako ne pokaxuje... Ne pokazuje ako je recimo iznad 90% pa odes u reboot.. Onda racuna opet od 0 minuta. Vec od 89% kad rebutujes ne resetuje minutazu. Al to je oduvek tako bilo jos od emui 5.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Kako ne pokaxuje... Ne pokazuje ako je recimo iznad 90% pa odes u reboot.. Onda racuna opet od 0 minuta. Vec od 89% kad rebutujes ne resetuje minutazu. Al to je oduvek tako bilo jos od emui 5.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Znam da to racuna tako, i radio sam dva reboota pre nego sto je dosao do 90 posto i tad sam imao oko pola sata SOT i evo rezultata iz podesavanja i Gsam Baterry

Gsam koristim od 90 posto baterije.


Screenshot_20200706_115613_com.huawei.systemmanager.jpgScreenshot_20200706_115607_com.huawei.systemmanager.jpgScreenshot_20200706_115542_com.gsamlabs.bbm.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Gde ti je grafik da bacimo pogled. Tu imas sve, ovo je sturo samo sot.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ne vredi na punjacu je sad.Ali to sam i ranije primetio, da ima taj problem sto brlja sa tacnoacu podataka u vezi potrosnje.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Nisam primetio. Kod mene uvek tacno pokaxuje, bilo kroz accubaytery ili kroz stock. Evo 1h12min kroz obe aplikacije.
Screenshot_20200706_121306_com.digibites.accubattery.jpgScreenshot_20200706_121318_com.huawei.systemmanager.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Mozds bez tog Pacha03 nesto zeza, ne znam sta je u pitanji.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Što se tiče FB i meni koji nemam 10.1 prijavjljuje malo-malo da aplikacija srče bateriju i da mora da se optimizuje.

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Evo , trenutno, sa blokiranim fb, i nije lose
52e9ce2908764eb541e028f272e71b96.jpg


Sent from my P30 using Tapatalk
 
10.1 patch05

Fb je sada najveći potrošač baterije, što se kože videti u podešavanjima baterije, šta tu zeza nisam siguran... Optimizacija je problematična. Da li da pogasim sva polja za automatsko pokretanje i ona tri ispod, možda bude promene?

Baterija ima izraziti drain od 80% naniže, kao da se brže troši... Nadam se da je samo potrebno par punjenja da AI telefona optimizuje sistem, u suprotnom ne mogu da verujem da će nam 6h SoT biti maksimum...

Edit: @ssrki kako su optimizovao Fb?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da da, ugasi za fb automatsko pokretanje i sva tri polja ugasi u rucnom. Odmah ce biti razlike

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Ja cu sad da pratim bas sa ugasenim FB na force stop, ako opet bude divljao ima da ga ugasim.
Ali deluje za sad okej.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Fb i kad ugasis sva tri polja posle nekog vremena se opet sam ukljuci, kao da ima shedule timer u servisu. Meni se sam ukljuci fb recimo oko 8h ujutru i ako sve pogaseno. Ako nastavi da zeza uradicu debloat komplet Fb kroz adb.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Fb i kad ugasis sva tri polja posle nekog vremena se opet sam ukljuci, kao da ima shedule timer u servisu. Meni se sam ukljuci fb recimo oko 8h ujutru i ako sve pogaseno. Ako nastavi da zeza uradicu debloat komplet Fb kroz adb.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Da, ja sam sve isključio i posle dva sata stiže notf. sa fba, pa sam obrisao app. Juče sam imao 4,5h sot i 25%. Inače imam po 7 min

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Meni fb ne pravi problema od kako sam ga iskljucio u bateriji

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Meni nista pomoglo nije, morao sam uninstall FB. Moram naci neku stariju verziju da instaliram.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
To mi je promaklo. Super. Hvala.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Verujem da može i preko 7sati, s tim što sam fb isključio ručno sva tri polja.
5d6d4809a3caaf87e9794066aa2600c7.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno