Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

A to je to, baš me nerviralo što mu od 97% do 100% treba kao od 60% do 97%

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
To sto uspori punjenje u zadnjih 10% je do softvera. Tako je napravljeno radi zastite baterije. Punjenhe ide u dve faze. Brzo punjenje ide do 90% zadnjih 10% puni se znatno sporije bez obzira na to sto je brzo punjenje.
 
Da se pohvalim, u dilemi izmedju galaxy a71 i nova 5t kupio sam p30 :D
Odlican fon, od mana eventualno selfi kamera, mislim da je to moglo malo bolje. Bzv je sto u pakovanju ne ide maska, bolje maska nego one sluske. Moze li neka preporuka za masku sa ali expresa? Nilkin frosted sam imao na predhodom telefonu i bila mi je super dok nisu poceli da pucaju coskovi sami od sebe.
Dizajn i materijali su super, al ko da drzis sapun, to vazi za sve novije telefone, kao da ih namerno prave da ljudima padaju iz ruke..
 
Sa ali expresa ce ti nesto tesko stici u aktuelnoj situaciji...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Čitao sam na Huaweicentral i kažu da će i p30 da dobije EMUI 11. Koliko je sigurno ne znam.
 
Meni su tri paketa ostala u kini i vratili su mi pare...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ja isto otvorio 4 disputea iako u trackingu pise da su paketi u Srbiji, i odobrili mi 2 za sad

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Čovek je pitao Android 11, ne za Emui 11.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Sta mislite da li bi mogao sa Phone Clone aplikacijom da prebacim sa P20 nativni call recorder na P30 ili neki drugi Huawei koji ima Android 10 tj. Emui 10.0 ?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko reci jedan podatak za P30 Lite. Imam ovaj telefon i juce sa primetilo da kada zatresem telefon malo vise, ne bas mnogo, osrednje onako, iz dela gde je slot za sim kartice cuje se zvuk kao da se nesto otkacilo, preciznije nesto kao zveckanje. Primetio sam sasvim slucajno prilikom ubacivanja 2- ge sim katice. Kada je slot otvoren naravno zvuk je daleko jaci. Cuje se i kada su ubacene sim kartice i kada slot stoji otvoren. Cim osrednje zadrmam telefon levo desno. Da li je i na vasem telefonu ovakav slucaj ili se sa mojim nesto desilo?
 
Ako ti je za utehu, imam i ja to zveckanje. :) Nije u pitanju P30 lite, nego S9+ sa dve sim kartice unutra. Ne brini, nista se nije otkacilo...
 
Moguće da to ima veze sa mehanizmom kamera (u jednoj temi sam ranije pročitao o tom famoznom "zveckanju"; ne sećam se tačno koji je telefon tada bio u pitanju).

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Mehanizam kamere mislim da nije. U predelu kamere, koja je sa suprotne strane ne cuje se apsulutno nista. I ja sam to pomislio ali nije. Nisam primetio ni ovo zveckanje u predelu slota sim kartica do sada. Nesto mi cudno. Mada nisam ni dirao sim slot do sada, stajale sim kartice, ali sam morao da promenim sluzbeni broj tj sim karticu i primetio. Bas se cuje zveckanje kada je otvoren slot.
 
Sta mislite da li bi mogao sa Phone Clone aplikacijom da prebacim sa P20 nativni call recorder na P30 ili neki drugi Huawei koji ima Android 10 tj. Emui 10.0 ?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
Ne zamaraj se. Nije moguće na Emui 10.0 i 10.1 za nas region da se omoguci call recorder. Jedino kineska global verzija to ima. I eventualno ko zeli da se vrati na emui 9 i instalira skriptu da otkljuca tu opciju koja je tamo i pistojala, ali bila skrivena i radice i na Emui 10.0 ali ne i na 10.1. "Nasi" EU zakoni to ne dozvoljavaju pa su developeri u Huawei morali da to izbace.
Kod Samsunga recimo EU verzija isto nema, ali se kod njih lako isfleshuje drugi region. Ja stavio Indiju i ima native autocall recorder i google naravno.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Mehanizam kamere mislim da nije. U predelu kamere, koja je sa suprotne strane ne cuje se apsulutno nista. I ja sam to pomislio ali nije. Nisam primetio ni ovo zveckanje u predelu slota sim kartica do sada. Nesto mi cudno. Mada nisam ni dirao sim slot do sada, stajale sim kartice, ali sam morao da promenim sluzbeni broj tj sim karticu i primetio. Bas se cuje zveckanje kada je otvoren slot.
Telefoni koji imaju optičku stabilizaciju kamere daju takav zvuk kada se protresu ali P30lite nema OIS na kameri...
Ne znam šta bi to mogli biti ali ako sve funkcioniše kako treba - ne obraćaj pažnju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
To za kameru i ja znam. Ovo je u predelu sim slota. Ma radi sve normalno ni ne obracam paznju, samo me bunilo sta moze da bude.
 
Jel bre nekom stigao Emui 10.1 Ota? Ne da su ga okasnili nego bas...
Ja cekam 133 approved pa da si rucno isfleshujem junsku zakrpu, nema nista od Ota.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Imam jedan problem. Sad ne znam da li je do hardvera ili softvera. Kada se javim na poziv sagovornik me ne cuje, tek posle par sekundi kada se javim me cuje. Isto se desava i kada zovem. Ako tipa duze zvoni meni ili sagovorniku kada se javim ili javi. Normalno se odma cuje. Kao da je mikrofon vremenski ogranicen kada da se upali. Najvise iritira tipa koristim tel u tom trenutku, i javim se cim zazvoni jel tel mi je u rukama. Sagovornik me necuje u narednih 5 do 10 sec. U pitanju je P30 pro.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Imam jedan problem. Sad ne znam da li je do hardvera ili softvera. Kada se javim na poziv sagovornik me ne cuje, tek posle par sekundi kada se javim me cuje. Isto se desava i kada zovem. Ako tipa duze zvoni meni ili sagovorniku kada se javim ili javi. Normalno se odma cuje. Kao da je mikrofon vremenski ogranicen kada da se upali. Najvise iritira tipa koristim tel u tom trenutku, i javim se cim zazvoni jel tel mi je u rukama. Sagovornik me necuje u narednih 5 do 10 sec. U pitanju je P30 pro.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Mislim da je i kod mene isto, ali tipa sekund, dve od trenutka kad se javim. To je softverski. Mada bas 10 sekundi to moze da bude nesto do signala.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nisam merio bas u sekund, ali cini mi se da sto se pre javi sagovornik, to se duze ceka da se mikrofon aktivira. Koji ti je update trenutno? Ja sam na ovom sa slike.
26070d587ffaa4bb0280b5175be651ab.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno